Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zabka999

Tabletka "po stosunku"

Polecane posty

Gość zabka999

Kochani, zamierzam zażyć tabletke "po", jednak zastanawiam się, czy przedtem nie zrobic sobie testu ciążowego? Bo jezeli np. jestem w ciąży, to nie powinnam szkodzić dziecku i zazywac tej tabletki... Jednak zastanawiam sie, czy nie poczekac do rana z tym testem (tabletke zamierzam wziac dzisiaj wieczorem) - jednak czy kilka godzin po wzieciu tabletki "po" wynik testu ciazowego bedzie prawidlowy? Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sobie żartujesz hahaha w życiu większej głupoty nie słyszałam xD co Ty myślisz, że w ciażę sie zachodzi tego samego dnia co sie seks uprawia? od stosunku do zagnieżdżenia mija 6-8 dni, a test ciążowy może coś pokazać NAJWCZEŚNIEJ 14 dni po stosunku, natomiast na tabletke masz 72h czyli trzy dni boże, weź Ty sie najpierw poducz podstaw a potem za seks bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka999
No po takich komentarzach jak Twoje, to faktycznie żaluje, ze zakladalam jakikolwiek wątek tutaj - pierwszy i ostatni raz. Po pierwsze: nie powiedzialam, ze "zamierzam" tak zrobic, tylko ZAPYTALAM, czy aby nie lepiej najpierw zrobic test (przed wzieciem tabletki). Po drugie, wystąpienie okresu nie swiadczy o tym, ze w ciązy nie jestes: jakbys byla tak doskonale zorientowana i miala wiedze, to wiedziałabyś o tym. Poza tym, po odstawieniu tabletek może nastąpić kilkumiesieczna nawet przerwa i miesiączka może nie wystąpić. I ja tak miałam kiedyś, i wiele osób, które znam. I wreszcie: oczywiście zabezpieczamy się prezerwatywą, jednak czasem zdarza się nam podjąć ryzyko, by zaraz "na początku" jej nie zakładać - i takie ryzyko podejmują nawet osoby dojrzałe, odpowiedzialne i nie planujące ciąży. Jeśli nie przeżyłaś nigdy tak silnych uniesień i nie odczułaś tak szaleńczego pożądania, by zapomnieć o świecie, to współczuję :) Nie życzę sobie takich komentarzy jak Twoje. Jeżeli chcesz besztać kogoś za pytania, jakie zadaje, to szukaj wśród nastolatków nie mających pojęcia o swojej seksualności. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystąpienie okresu świadczy o braku ciąży. Będąc w ciąży można mieć bardzo skąpe i krótkie krwawienia lub wręcz plamienia, ale normalny okres w ciąży nie występuje, jeśli jest sie w ciaży i wystąpi lekkie krwawienie zamiast okresu to od razu widać że coś jest nie tak, że to nie jest normalny okres. Owszem, po odstawieniu tabletek można mieć nieregularne miesiączki, ale w poprzednim wątku napisałaś iż masz dni płodne więc jeśli umiesz rozpoznać te dni to widać nie masz problemu z określeniem też kiedy będzie okres. Osoby dojrzałe i odpowiedzialne jeśli nie chcą mieć dziecka to się zawsze zabezpieczają. Ryzykowanie ze stosunkami przerywanymi nie świadczy o niesamowitych uniesieniach, a jedynie o tym, że liczy się na łut szczęścia, ze tej ciąży nie będzie. Ja nie chce mieć dziecka i zawsze sie zabezpieczam, nigdy nie ryzykuje i nie znaczy to że nie przeżywam namiętności ;) to znaczy jedynie że zawsze mamy pod ręką gumki bo ciąży nie chcemy i o tym myślimy za wczasu, założenie gumki trwa minutę, nie przeszkadza nam to w chwili uniesienia z prostej przyczyny - o konsekwencjach myślimy zawczasu, a nie po fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko a skad masz tabletke??musiałab byc u ginekologa ja tydzien temu taka wziełam i zanim dostałam recepte lekarz mnie badał, by wykluczyc ciążę.Na słowo nie uwierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą odpowiedziałam tez na Twoje pytanie - jeśli od stosunku mineło przynajmniej 14 dni to test wyjdzie wiarygodny, tabletka na wynik nie wpłynie, a poza tym nie zaszkodzi ewentualnemu płodowi. w związku z tym odpowiedź otrzymałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Zaradny
Witam Tabletka antykoncepcji awaryjnej nie działa, jeżeli jesteś już w ciąży. Jeśli doszło do sytuacji, że konieczne jest zażycie tabletki awaryjnej to nie powinnaś zwlekać, im szybciej ją przyjmiesz tym jej skuteczność jest większa. Więcej na ten temat znajdziesz na www.wpadka.pl Pozdrawiam --- eRzecznik serwisu www.wpadka.pl masz 72 godziny Konkurs na najlepszego DJa Polski, poleca DJ S.K.Pelle sprawdź www.wpadka.pl/konkurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zastnawiam czy pomimo zazytej tabletki 10 H po tzw wpadce z prezerwatywa doszlo do ciazy a pozniej ja stracilam w 17 tc czy tabletka spododowala jakies wady ?jak pytalam lekarza mowil ze dosc czesto zdarzaja sie takie ciaze ale ciezko okreslic co ciaza to inny przypadek...dzieko po urodzeniu bylo normlane tzn badania nic nie wykazaly wstepne dzidzius byl normalny ja maam problemy z utrzymaniem ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady swift
polecam poczytac dokladnie wpadke .pl zeby poznac tajniki zachodzenia w ciaze i zapobieganiu jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady swift dobra rada! sama czesto proponuje portal wpadka.pl bo mozna na prawde duzo dowiedziec sie czytajac artykuly plus zadac pytanie ekspertom ktorzy sa na prawde pomocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert antykoncepcji PO
Witam, Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych. Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku. Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle. Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach. Oba preparaty zawierają lewonorgestrel Postinor Duo dawka podzielona 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta533
Drogie Panie jeżeli decydujecie się na tabletki po stosunku to polecam Escapelle (Levonelle) - które można zakupić w sklepie antykoncepcja - http://antykoncepcja.sklep.pl ponadto znajdziecie tam wiele istotnych informacji na temat tych tabletek, a także o ich działaniu i ewentualnych skutkach ubocznych. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabletka po
Wszystkie skutki uboczne opisane są ulotce dostępnej pod linkiem: http://www.hra-pharma.com/PIL/PL/ Preparat jest bezpieczny o ile nie jest się uczulonym na któryś ze składników, nie jest się już w potwierdzonej ciąży, nie ma się chorej wątroby ani astmy. Tabletka po działa najskuteczniej przyjęta w ciągu 24 godzin od niezabezpieczonego stosunku lub gdy zastosowana metoda zabezpieczenia nie zadziałała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×