Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agnes90

Tabletki anty. a skurcze łydek...

Polecane posty

Gość Agnes90

Witam, mam takie pytanie odnośnie tabletek. To moje pierwsze. Od jakiegoś czasu budzą mnie w nocy silne skurcze łydek, czy może to być wina tabletek? Nie zdarzało mi się to nigdy wcześniej. Czasem również cierpną mi nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym powiedziała lekarzowi o tym, skurcze po tabletkach to nie jest dobry objaw, tabletki zwiększają ryzyko zakrzepicy, a to skurcze i kłucia w łydkach to może byc objaw że coś się dzieje niedobrego zgłoś się do lekarza, to może być coś innego, ale ryzyko trzeba wykluczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i moze mi
mozliwe, ze masz problemy z krążeniem. Robilas badania krwi zanim zaczelas brac tabletki zeby upewnic sie, ze nie masz przeciwskazan do ich zazywania? Skurcze moga tez byc wynikiem niedoboru magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes90
Tzn. robiłam tylko badania hormonalne bo biorę tabletki na problemy z cerą. Wyszedł mi podwyższony testosteron. A jakie powinnam zrobić badania żeby wykluczyć te problemy z krzepnięciem krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes90
Tzn. z krążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i moze mi
zrob morfologie, proby watrobowe i czas krzepniecia krwi (to wlasnie moze wskazac czy nie masz problemow z krazeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze to nie
ja mialam najpierw bole lydek, a pozniej juz zylaki od tabletek. lepiej odstaw. moj lekarz twirdzil, ze wszystko ok, ale co mial mowic jak ma profity od recepty na konkretne tabletki i prywatnie i przez nfz :O lapiej licz na siebie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes90
Ok. Może to i głupie pytanie ale leczę się u dermatologa (po tabsy byłam oczywiście u gina) i czy on będzie umiał odczytać z tych badań czy wszystko ok? Czy mam się udać do jakiegoś specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze to nie
nawet sama odczytasz czy wszystko ok bo na wynikach podane sa normy, ale nie zawsze daja obraz tego co naprawde dzieje sie w organizmie nieststy. ja wyniki mialam ok dlatego zwlekalam z odstawieniem, ale problem sie poglebial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i moze mi
sadze, ze dermatolog tez powinien umiec odczytac wyniki, mi nawet pani w laboratorium powiedziala co i jak zanim dalam wyniki lekarzowi do zinterpretowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile wiem
Czesto skurcze lydek sa objawem braku potasu w ogranizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i moze mi
braku magnezu raczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulpetpro
a ja bym była z atym, żebyś szła do ginka... może coś niefajnego dzieje ci się w żyłach, a jak wiadomo - tabletki mogą spowodować różne zatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzewczyno szczerze ci radzę
odstaw je i szybko skontaktuj się z ginekologiem:O Przeciez masz ulotkę! Nie czytałas jej? Nie wiesz, że tabletki moga powodować zakrzepice, zapalenie żył głebokich, czy nawet zator i śmierć?:O To nie żarty. Mi sie po 2 miesiącach brania tabletek zrobiły bardzo widoczne i okropne żylaki na nogach. Oprócz tego nogi mi od tego czau ( a nie biore tabletek) puchną i o czymkolwiek, co odsłania stopy czy nogi mogę zapomnieć- czyli nawet przy 40stopniowych upałach musze chodzić w zakrytych butach i długich spodniach:O Niestety, mam PCOS i tabletki wczesniej czy później będe musiała brać. Ale to straszne, bo one mi bardzo bardzo szkodzą:( Nie wiem, czy lepiej mieć megażylaki i krążenie do dupy, czy wąsy i trądzik... Dla kobiety to superwybór....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile wiem
to tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzewczyno szczerze ci radzę
Poza tym mi tylko lekko bardzo lekko drętwiały nogi i ma zylaki. Jeśli masz takie skurcze, że Cię bolą łyski i się budzisz, to nie wiem, nad czym się jeszcze zastanawiasz.... I nie chodzi tylko o efekt kosmetyczny. Zakrzepica to poważna choroba. Z powodu zatoru można umrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes90
Jasne, że czytałam. Ale o skurczach nic wprost tam nie ma. Pozatym nie zdarza mi się to tak często, oprócz tego świetnie się po nich czuję, bez nich depresja 100% (ze względu na cerę). Ale skonsultuję to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosietta
skurcze sa od niedoboru magnezu ale tez miałam po tabletkach takie ociazale łydki i czasem skurcze wiec odstawiam te dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noctua
Agnes, zrób oczywiście badania krwi, te, które radzą dziewczyny-morfologia, próby wątrobowe, czas krwawienia i krzepnięcia.Jeśli będą ok. i tylko wtedy!polecam zwykły aspargin (magnez + potas), bez recepty w aptece- jakieś 6-7 zł.50 tabl.Tabletki wypłukują z organizmu magnez i potas i trzeba uzupełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JadwigaY
Ja na skurcze łydek brałam Chela Mag B6 i nie miałam żadnych złych objawów. Nie wiem dlaczego tak Ci się dzieje... może zmień tabletki? Może jakiś składnik Ci nie odpowiada? Nigdy nic nie wiadomo, ale jak się źle czujesz po nich to ja bym odstawiła i kupiła sobie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×