Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rodziaa

Tabletki anty, pytania

Polecane posty

Od niedawna zaczęłam brać tabletki Belara jako swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i choć przeczytałam ulotkę bardzo wnikliwie to jednak wolę się upewnić u doświadczonych dziewczyn bo wiadomo że jest to bardziej przekonujące. Więc kilka pytań: 1) Jeśli zaczęłam brać tabletki w pierwszy dzień okresu (dostałam ok.13) zaczęłam brać o 20, to ochrona jest od pierwszego dnia tak jak w ulotce? Dodam że współżyłam z chłopakiem po 6 tabletce, więc z racji że wcześniej stosowaliśmy prezerwatywę (która jednak jako zabezpieczenie jest odczuwalna) to przy tabletce której nie odczuwam mam minimalne wątpliwości i zaczynam sobie wmawiać głupie rzeczy. 2) jeśli mam tą godzine 20 ustaloną to po 7 dniowej przerwie, mogę zacząć nowe opakowanie o innej godzine, np. 8? bardziej by mi to odpowiadało bo wezmę rano i spokój a tak to cały dzień muszę się pilnować. 3) czy mogę po 2 opakowaniu nie robić 7dniowej przerwy i zacząć od razu 3 opakowanie, bo wyjeżdżam na wakacje i wolałabym uniknąć krwawienia. W ulotce jest napisane że mogę tak zrobić jednak nie jest wyszczególnione jak ktoś dopiero od niedawna bierze tabletki. Ma ktoś doświadczenie z tymi tabletkami (Belara)? ciekawa jestem opini o tych tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po antykoncepcji dostalam zakrzepicy :( Niestety bardzo czesto się to zdarza i trudno jest się z tego wyleczyć. Co gorsze może rozwijać się bez żadnych objawów i doprowadzić do zatoru płucnego.... Lepiej sprawdź sobie, czy nie masz do niej skłonności genetycznych (trombofilii wrodzonej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuj jak napisałaś i wszystko bedzie o.k.Jedna która trochę wie jak korzystać i tabletki,a nie tylko sie piesci a potem pisze co robić bo zaciążyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja niestety też miło nie wspominam tabletek. Czułam się po nich okropnie. Teraz je odstawiłam i mam zamiar przerzucić się na metody niehormonalne. Swoją drogą możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez teraz odstawilam , przytylam po tabletkach 5 kg i cera okropna byla cale czolo w wypryskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynata
Jak tak Ci się stało to miałas źle dobrane tabletki. Byłas w ogóle u lekarza i dobieral je na podstawie badań tak jak być powinno? Co do tycia to niektóre tabletki zwiekszaja apetyt ale od nich się nie tyje tylko od jedzenia moja droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak bylam u lekarza i byly robione badania ,lekarz zapisal mi tabletki Qlaira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.07.01 ja niestety też miło nie wspominam tabletek. Czułam się po nich okropnie. Teraz je odstawiłam i mam zamiar przerzucić się na metody niehormonalne. Swoją drogą możecie coś polecić? Z własnego doświadczenia mogę polecić komputer cyklu. Ja mam Cyclotest. Służy do metody objawowo-termicznej, za mnie interpretuje temperaturę i dzięki temu wiem ze sama nie pomylę się w interpretacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ad. 1. tak. ad.2. tak. ad.3. tak, mozesz. Belare tez bralam, teraz jestem w UK, tu dostalam microgynon 30 i Zelleta (zmiana z powodu migren wystepujacych pomiedzy tabletkami) przy obu lekarki (bo dwie rozne) kaza brac 3 opakowania pod rzad i dopiero 4 dni (tylko) przerwy, dla organizmu z takimi skokami hormonow jest to lepsze niz 3 tyg. brania i 7dni przerwy. zatem spokojnie mozesz brac non stop 2 opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tabletkach występowały u mnie silny ból głowy, to tego wahania nastroju i suchość pochwy. Obecnie jestem na krążku dopochwowym, dobrze się czuje, nie mam problemów z nawilżeniem pochwy. Krążek ma minimalne stężenie hormonów, to pewnie dlatego. Osłonowo do antykoncepcji hormonalnej zażywam kapsułki z selenem i kwasem foliowym. Harmonella wzmacnia układ krążenia i serce, warto o siebie zadbać - przecież ogólnie wiadomo, że sztuczne hormony nie są obojętne dla ciała kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodziaa, dla swojej wygody zawsze możesz poszukać innych metod, równie (lub bardziej) skutecznych, ale nie wymagających codziennego stosowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, ogarnij sobie plastry u gina to Ci odejdzie zmartwienie, żeby pamiętać codziennie :) pozdrawiam Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chyba spróbuje z plastrami bo źle się czuje na pigułkach do tego dwa razy miałam juz zapalenie pęcherza to ponoć przez pigułki, tak przynajmniej twierdzi moja lekarka przepisała mi provag do codziennego stosowania no ale może na plastrach nie będę już miała takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, próbujcie, rozmawiajcie z ginekologami, szukajcie metody najlepszej dla Was! Przecież to antykoncepcja jest dla Was, dla Waszej wygody i pewności, nie Wy dla antykoncepcji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez kilka lat brałam Qlairę, byłam bardzo zadowolona. Żadnych skutków ubocznych...ale zaczęły się plamienia śródcykliczne. Zrobiłam 3 miesięczną przerwę (tyle czasu w celibacie... jezuuuu :D) i poszłam do lekarza po inne tabletki. Opisałam w czym rzecz i prsepisał mi Belarę. To moje pierwsze tabsy z 7 dniową przerwą... ulotka jest gigantyczna! Serio, przeraziły mnie skutki uboczne. Zastanawiam się też co jeśli po 7dniowej przerwie się zapmnę i przypomnę sobie o tabletkach np w dniu 9? Brać normalnie kolejne opakowanie czy muszę czekać do kolejnej miesiączki?może to głupie dla osób, które zawsze braly tabsy z 7 dniowa przerwa... ale w moich poprzednich się jej nie robilo (2 tabletki placebo na koncu opakowania i kolejny blister)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajkapajka
ja biorę od kilku miesięcy tabletki belara, bardzo dobrze się na nich czuję więc nie zamierzam zmieniać na żadne inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobnie, żadnych minusów przy belara nie mogę wymienić, to moje w sumie trzecie pigułki i te zdecydowanie najbardziej mi odpowiadają. Po pierwsze nic a nic nie przytyłam a po drugie libido jest wysokie :) Ogólne samopoczucie tez jest bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajkapajka
najważniejsze że dobrze się na nich czujesz, ja na belarę też nie narzekam , świetnie mi je ginekolog dobrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończyłam na Belarze, nigdy więcej tabletek, okropnie sie czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia896
U mnie jak bralam anty to minusy byly dwa- zmiany nastrojow i suchosc pochwy. Z tym drugim poradzilam sobie mucovaginem w zelu, ale pierwszy byl znacznie powazniejszy. Dlatego przestalam brac antykoncepcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BalbiB
Moimi pierwszymi tabletkami była belara i tak zostało do dzisiaj. Zero skutków ubocznych , poprawiła mi się cera i wyregulował okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sansala
gość 2016.12.25 Skończyłam na Belarze, nigdy więcej tabletek, okropnie sie czułam. Oooo odstawiłaś? Ja po innych tabletkach też miałam niezłe jazdy ale dopiero przy belarze się wszystko unormowało i jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A napisz czemu sie na nich źle czułaś? Może coś wiecej opowiesz, ktoś Ci je dobrze dobierał z badaniami? Brałaś wcześniej inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viki_09
Tych akurat nie brałam, ale brałam inne, nie pamiętam nazwy, po których miałam okropną suchość pochwy. naprawdę straszne odczucia podczas seksu, ale i normlanie podczas chodzenia. kupiłam w aptece żel mucovagin i wszytsko wrocilo do normy. oczywis cie tabletki zmienilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tabletek wogóle nie mogę brać ze względu na ryzyko zakrzepicy jakie mam. W zeszłym roku zdecydowałam się na założenie wkładki hormonalnej levosert i nie mam żadnych skutków ubocznych po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ile ci płacą za ten nachalny reklamowy post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz porozmawiać? Telefon Zaufania (58) 6 915 915 i netporadnia.pl Godziny kontaktu: od 18.00 do 23.00 Oferujemy bezpieczną przestrzeń rozmowy. Jesteśmy po to by towarzyszyć i wspierać Cię w poszukiwaniu rozwiązań. Jeśli się z nami skontaktujesz, uzyskasz wsparcie emocjonalne. Wyznajemy zasadę, że „droga do mądrej decyzji prowadzi przez wiele pytań”. Porady w Netporadni są bezpłatne. Koszt rozmowy w Telefonie Zaufania w zależności od operatora, wg stawek na telefon stacjonarny. Gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka904
Dziewczyny biore tabletki antykoncepcyjne od pol roku i od jakiegos czasu czuje podczas stosunku bol i suchosc. Co pomoze mi na taka dolegliwosc? Czy zel typu mucovagin bedzie skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykalka
Nie mam pojęcia co to za żel, ale zapewne sprawdzi się każdy nawilżający. Ja nie narzekam na zadne skutki uboczne, biorę elin, dobrze się czuję po nich, tak jak wczesniej po cilescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirq
Natka, przyczyny mogą być różne. Może warto skonsultować to jednak z ginekologiem? Jeżeli do tej pory nie było takich objawów przy pigułce, to raczej nie jest to wina złego doboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×