Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nastolatka1717

Tabletki anty...dla niepełnoletniej,śląski,polecany ginekolog!

Polecane posty

Chciałbym się dowiedziec czy znacie jakiś lekarzy którzy przepiszą niepełnoletnije osobie tabletki antykoncepcyjne.Mianowicie mam ponad 16lat i chciałabym brac tabletki antykoncepcyjne,bo uważam to jako jeden z pewniejszych zabezpieczeń.Jestem dosyc długo z moim chłopakiem i go kocham i wiem,że chce z nim już byc...nasi rodzice sa bardzo za naszym związkiem..Z mamą często rozmawiałam ogólnie o sexie,zabezpieczeniach.Pierwszą wizyte mam już za sobą u ginekologa,bo dosyc długo leczyłam się na stan zapalny.Ale do ginekolog której chodziłam nie przyjmie mnie nawet na badanie samej,nawet jeśli moja mama jej powiedziała,że przyjde...I chciałbym się dowiedziec gdzie mnie przyjmą samą i wypiszą mi tabletki antykoncepcyjne?Bo z mamą nie moge iśc,bo niestety długo choruj i nie jest w najlepszym stanie.Mam siostrę dużo starszą i rozmawiałam dużo z nią na ten tema,a niestety ona nie może ze mną pójśc bo mieszka za granicą.Dlatego jej przyjaciółka zaoferowała się,że ze mną pójdzie.Ale pytała się lekarki i lekarka się nie zgodziła bo stwierdziła,że to tak jakby mnie namawiała do sexu.Moglibyście mi więc kogoś polecic kto by przyjoł mnie z okolic Mysłowice,Katowice,Tychy,Bieruń nawet i Oświęcim. Dziękuje za pomoc.I osoby które mają zamiar pisac chamskie komentarze niech sobie darują.Bo wiem czego chce...nie jestem głupią osobą która nie wie co do czego służy,a się za to bierze.Bo ja o tym wiem,że sex to nie przyjemnośc,a coś więcej to uczucie którym możemy obdarzyc osobe którą szczerze kochamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to do jakiej gin Ty chodzisz? Mam 17 lat, sama się rejestrowałam, sama przyszłam, sama odbierałam wyniki badań i dostałam tabletki. Twoja lekarka nawet ma zakaz informowania innych (łącznie z Twoimi rodzicami!) o tym co działo się w jej gabinecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polipol
zmień lekarza - będzie prościej :P ginekolog powinien cię zawsze przyjąć, niezależnie czy jesteś letnia, czy nieletnia bez mamy. w ogóle po co do tego mama? rozjerzyj się po necie, bo są zamieszczone listy BIAŁYCH GABINETÓW (godnych polecenia) na pewno coś znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelek to gdzie ty chodzisz do ginekolog?No ja chodziłam do dosyc dobrej pani ginekolog,ona pracuje tez w klinice w ligocie,ale niestety do 18uważała,że samej nie można iśc do ginekologa.A znajoma się pytała bo chchciał mnie zarejestrowac,to by musiałaby miec jakies upowaznienie od rodzica żeby ze mną przyjśc,a żebym sama przyszła to już mowy nawet nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polipol no juz ilku się pytał w okolicy i wszędzie gdzie dzwoniłam to do 18roku z opiekunek.A bardzo tez mi dodatkowo zależy na przebadaniu się i zrobieniu badań aby tabletki były dobrze dobrane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polipol
ja jestem z sosnowca jakby cię to ratowało :) tabletki dostałam w wieku 17 lat, wcześniej chodziłam sama tez, bo miałam problemy z jajnikiem :) nie wyobrażam sobie, by lekarz nie przyjął mnie, bo nie przyszłam z rodzicem!! zgrozaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to łamie prawo, tyle Ci powiem ;D chodzę, chodzę do pani ginekolog, moja mama nawet nie wie GDZIE chodzę. i tabletki dostałam bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajjj ale ja z Poznania, to pewnie Ci to nie pomoże. Ale w każdym gabinecie POWINNY panować takie zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj poli szkoda,że tak daleko,ale dziękuje za pomoc...ja niestety nawet na kontrole sama nie moglam przyjśc,ale to zalezy od lekarza:).A u mnie większośc znajomych chodzi do lekarza prywatnie,ale płaca 100zł a lekarz nawet ich nie przebada...a mi na tym zależy jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak uważam,ale mnie już nie dziwi jak moja sąsiadka do alergoloka nie mogła iśc bez rodzica,bo nie miała ukończonych 18lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
a ja znam mase przypadków ale to dotyczy przepisywania tabletek anty osobom nieletnim. Rodzice zazwyczaj muszą wyrazic na to zgode :o Myślę że problemu nie bedzie jeśli pójdziesz prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale próbowała do różnych ginekologów dzwonic,aż wreszcie postanowiłam napisac na forum bo mam nadzieje,że szybciej dostane na jakieś namiary:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na tabletki zgody nie potrzebowałam, więc gdybym chciała to moja mama mogła by w ogóle nie wiedzieć, że je biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polipol
a ja zauważyłam właśnie, że prywatnie ginekolodzy są zawsze skorzy do przepisywania wszystkiego, o co poprosisz ;P natomiast z NFZ często zapominają, że przed tabletkami trzeba zrobić badania :P dlatego trzeba sie o to domagać samemu. a skąd jesteś? bo ligota to katowice mam rozumieć? sc nie tak daleko :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem tak powiedzmy z takiej małej wsi,okolice oświecimia,mysłowic w sumie do Katowic godzinke jazdy mam.Ale kochana to napisz mi najwyżej jakieś namiaryw najgorszym wypadku zawsze mogę tez tam spróbowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polipol
Angelek miałam tak samo :) po prostu chciałam załatwic tabletki, więc zerwałam się i poszłam do osiedlowej przychodni, zarejestrowałam się i już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polipol
Nastolatka ja chodziłam do dr Pietrasa taki starszy pan, przyjmuję u mnie w przychodni, ale musiałam zmienić go, bo niestety w gabinecie nie było sprzętu typu USG itp :) obecnie chodzę prywatnie do pani dr Szatan (przyjmuje prywatnie w SC na dzielnicy Zagórze) i sobie ja chwalę :) natomiast moja mama poleca panią dr Grzyb, także prywtanie. ceny nie są jednak aż tak wysokie, bo 50zł - zawsze może się do tego dorzucić np. chłopak :P a propo katowic - słyszałam, że dr Marek Kudła jest bardzo dobry, ale niestety również drogi, bo każde badanie kosztuje :) mimo to nie spotkałam sie osobiście z negatywną opinią na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziękuje dziewczyny za informacje.Mam nadzieje,że ktoś może jeszcze mi pomoże.Ja dziś będę się próbowała dostac do doktor Janika w tychach,może ktoś wie coś o nim?Bo ja mam tylko informacje z jednego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiax91
jezeli masz juz skonczone 16 lat to masz prawo sama chodzic do lekarza.a lekarz nic nie moze ci zrobic. mam 17 lat i bez problemu dostalam tabletki. i to w przychodni nie prywatnie. tylko musisz sie liczyc z tym ze takie tabletki wywoluja burze hormonow i to naprawde moze nie byc przyjemne dla twojego otoczenia.wiec jesli tylko zauwazysz ze po braniu tych tabletek ktore ci przepisze jestes nieznosna,masz hustawki nastrojow i ze wszystko cie drazni musisz pojsc jeszcze raz do gin i albo ci przepisze inne albo poleci odstawienie tabletek.i wtedy niestety musisz sie liczyc z innymi zabezpieczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehahhahihihih
"Bo ja o tym wiem,że sex to nie przyjemnośc,a coś więcej to uczucie którym możemy obdarzyc osobe którą szczerze kochamy..." jak dla Ciebie seks to uczucie to gratuluje podejscia :D a truj sie smarkulo tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem właśnie,że to burza hormonów i na każdy organizm w zasadzie inaczej działa,niektóre dobrze je przyjmuje inne nie.I ja się z tym licze dlatego chce też iśc do dobrego ginekologa żeby mi dobra dosyc dobrze.Bpo niektórzy nawet nie badają,a potrafią przepisac,ale według mnie to jest bezsens...A w dodatku zależało mni na anty bo mam doscy bolesne miesiączki i czasami niedowytrzymania i potrafi cały tydzień miesiączki cierpiec i musze nie raz po 3 czy 4tabletki nawet wziąśc w ciągu dnia i to też bywa uciążliwe czasami,bo zawsze gdy mam miesiączke musze miec tabletki raczej nigdzie nie moge wychodzic i w ogóle.A ty asiax91 gdzie chodzisz do ginekologa...ja mam skończone 16 lat dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehahhahihihih taka mądra jesteś...a co sex to tylko przyjemnośc według Ciebie to chyba nie tylo na tym polega,to cos więcej?Dla Ciebie mało znaczy oddac się drugiej osobie...przecież to skarb który oddajemy bo kochamy to drugą osobę...przynjamniej dla mnie jest to coś ważnego...a wiem,ze tabletki są szkodliwe,ale lepiej się zabezpieczyc niż potem mam miec dziecko w nieodpowiednim wieku...na to jeszcze przyjdzie odpowiednia pora...A przez rady takich jak ty to potem laski z brzuchami latają i zdarza sie,ze dzieci na śmietniu lądują i to jest dobre wyjśc?Chyba nie?Lepiej się zabezpieczyc dobrze niż później żałowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehahhahihihih
wiesz przez kogo dzieci na smietniku laduje?przez takie dzieci jak Ty co rozpoczynaja za wczesnie wspolzycie. taka mloda a juz Cie swedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto wiek nie ma roli...bo są 16 dojrzalsze i mniej dojrzalsze...Sa które mają jednego faceta aż do ślubu,a są które puszczają się na prawo i lewo...I nie mów mi,ze nie wiem co robie...I nie nazwie tego,ze mnie swędzi...dlaczego oceniasz ludzi tak samo,chyba nie wiesz o tym,że każdy jest inny i jeden szybciej dojrzewa,a drugi później...Ja wiem co to jest sie zajomowac dzieckiem i wiem ile trudu i poświęcen jest potrzebne i jak dla nastolatki to jest duży ciężar do udźwignięcia...Ale według Ciebie każda do 18powinna czekac a potem może dac bo jest pełnoletnia?Kurde znam laski które mają po 19 lat a gorzje zachowują i w ogóle w tych sprawach są dojrzalsze ode mnie...I moja mam po 50 ma lepsze poglądy niż ty...widocznie sama popełniłaś jakiś błąd w tym,że innych się czepiasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To według Ciebie w jakim wieku się rozpoczyna współżycie??Bo widocznie masz jakieś punkty...i nie widze w tym żadnych uczuc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię jak ludzie wszystkich ogólnikowo biorą...że wszyscy sa tacy sami,bo mnie coś bierze...każdy dojrzewa w swoim tępie,a duże znaczenie przy dojrzałości to ma co przeżył,a ja jednak już swoje przeżyłam i wiele się przez to nauczyłam... Nie bój się akurat jesli bym była w ciąży to bym wychowała to dziecko,bo rozmawialiśmy nie raz o tym z moim chłopakiem i wiemy,że to trudne...ale z małą pomocą rodziców bezproblemu byśmy dali rade...i nie mówie tu o finansach,tylko samo wsparcie rodziców dużo daje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehahhahihihih
tu nie chodzi nawet o psychike, ale o organizm.jestes za mloda.i tyle. a chcesz sie truc tym swinstwem. dopiero sie rozwijasz.a potem sie pisze na forum, ze trzeba usunac ciaze bo jest za mloda na bycie matka. a na seks nie jest za mloda?co to w ogle ma byc???? seks to uzupelnienie milosci mezczyzny i kobiety, a Ty poki co jestes dziwczeciem.16 letnim. dla Twojej informacji dziewictwo stracilam w wieku 21 lat z narzeczonym. teraz jestem zamezna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy tracą w wieku 30lat....a niektóre nawet w wieku 15 i do tertaz są cudownym małżeństwem z duzym starzem....ja wiem jaki mam organizm bo chodziłam do ginekologa i dbam o niego...a tabletki też pomocne by mi byłyu przy moich okropnych meisiączkach...A co do usunięcia ciązy tego bym nigdy bnie zrobiła...bo dla mmnie to jest zabicie dziecka i nie byłabym w stanie...bo jeśli decyduje się na sex to zawsze na opcje dzidziusia też muszę miec na względzie.Moja siostra też jest osobą pojrzało bo okpoo 30 i dużo z nią rozmawiałam na ten temat i z moją mami też i to nie jest talk,że nie wiem co robie naprawde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehahhahihihih
tabletki moze i reguluja miesiaczke, polepszaja cere, ale chyba nie wiesz jakim kosztem.dlatego mlodym dziewczetom nie poleca sie ich. a jak rozpoczynasz zycie plciowe w wieku 16 lat to z jakim licznikiem dobiegniesz np do 25 lat? bedziesz miala 12 facetow na koncie?ilu? pewnie odpowiesz ze tego jednego.tylko zauwaz ile zwiazkow z podsawowki czy gimnazjum przetrwa te kilka lat i zakonczy sie slubem? 10procent?chyba nawet i nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem w technikum...i naprawde dosyc długo jestem z moim chłopakiem w powaznyjm związku...i ja sobie nei wyobrażam innego...bo naprawde go kocham...i nie chciałabym go straci bo wiem co to jest straci ukochaną osobę na zawsze...a wiek nie zawsze ma tu taką ważną role...opinia pani psycholog np.na mój temat jest taki,że jestem osobą dojrzalszą jak na swój wiek...można powiedz,ze tak jakbym miała 18lat to samo...ale dla nastolatek są odpowiednie środki z mniejszymi dawkami niż dla dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×