Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lornetka

Tabletki antykoncepcyjne a alkohol- jak to jest?

Polecane posty

Witam. Jak to jest z tabletkami antykoncepcyjnymi a alkoholem? (biorę je dopiero od tygodnia-VIBIN MINI). Pytam ponieważ chciałabym pójść na piwko czy nawet napić się lapkę wina. Tabletki zażywam koło 20.30. Jutro chciałabym wyjść, jednak obawiam się że jeśli wrócę po tym 1 piku i wezmę tabletkę to od razy efekt wymiotny albo jeśli wezmę wczesniej to ona sie nie wchłonie tak jak powinna jeśli wypije alkohol...No i wgl odnoszę takie głupie wrażenie że czego nie nie napije to one nie zadziałają ^^ Powie któraś jak to z nimi jest ? :) Liczę na rozsądne a nie chamskie odpowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, o nic się nie martw. ja przyjmowałam tabletki, piłam alkohol i spoko. Alkohol nie ma wpływu na ich działanie, chyba że tak porządnie się napijesz że zwymiotujesz jeśli tabletka nie zdąży się wchłonąć jeszcze ( mówi się, że zajmuje to do 4 godzin). także niczym się nie przejmuj. a i ja przyjmuję tabletki rano, wstaję i biorę. wieczorem a to się gdzieś wyjdzie, a to człowiek czymś innym się zajmie i można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam brać wieczorem, bo nie wiedzialam jak zareaguje mój organizm wiec jej działanie dosłownie przesypiam ^^. Czyli moge spokojnie pójść na piwko i potem wziąść tabletke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tylko nie upij się na umór bo jak będziesz wymiotować to tak jak mówię - może się nie wchłonąć :D i właśnie dlatego też poranne godziny są lepszym rozwiązaniem. Jak idziesz pic to zazwyczaj wieczorem, wtedy tabletka już daaaawno zdązy się wchłonąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem :) no ale zaczełam tak jak zaczęłam wiadomo dlaczego ;) rano na zajęcia a potem wymioty np. w autobusie NOŁ! ^^ Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mialam ze po tabletkach anty w lozku mnie mdlilo w nocy, biore o 21.30, przyzwyczaja sie organizm do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero zaczełam, tak jak mówie tydzień dopiero biorę i mój organizm juz coś wyczuł...ehh..no ale cóż czego się nie robi dla świętego spokoju ;) No i stąd te moje dziwne pytania co do tabsów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam. Mozna pic tylko zeby nie wymiotowac albo miec biegunki. W ogole przeczytaj ulotke. Na pewno omijaj dziurawca i wiekszosc lekow uspokajajacych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s902
Ja również zażywam vibin mini i specjalnie pytalam sie mojej ginekolog o alkohol, bo lubie wyjsc w weekensie znajomymi i się napić. Powiedziała ze nie ma żadnych przeciwwskazań, dopoki nie zwymiotujesz, bo tabletka może się wtedy nie wchlonac, jak to juz posaly ddziewczyny wyżej ( a tez biorę wieczorem) trzeba uważać żeby nie przecholowac, jesli zwymiotujesz do 4 godzin po wzieciu tabletki należy postępować według ulotki traktuje sie yo tak jak ominiecie jednej tabletki. Wszytko jest napisane w ulotce :) więc, bez stresu można się napić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkohol daje śmiałośc przy bzykaniu,a do tego potrzebna jest tabletka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze jeszcze powinnyscie też przypatrzec sie jednej z metod http://caya.info.pl/ Moim zdaniem też warto własnie sie nad nią zastanowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto też teraz pomyslec o takie antykoncepcji http://caya.info.pl/ Jak dla mnie jest naprawde jak najbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A słyszałyscie dziewczyny o antykoncepcji Diafragma Caya ? Jest nowo opracowanym, mechanicznym środkiem antykoncepcyjnym. Jest zbudowana zgodnie z budową anatomiczną kobiety i ergonomią, dlatego jest odpowiednia dla większości kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to teraz jest własnie najlepsza metoda http://caya.info.pl/ Spokojnie własnie polecam równiez wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosssita
Cześć Dziewczyny, co do alkoholu to nie wpływa on na samą skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Jedynie wymioty po alkoholu mogą spowodować zaburzenia wchłaniania lub całkowicie to uniemożliwić. Ponadto należy pamiętać, że alkohol powoduje zwolnienie metabolizmu estrogenów, a co za tym idzie - tabletki wchłaniają się o wiele wolniej niż zazwyczaj. Działanie tabletek, jak i sama interakcja alkoholu z tabletkami antykoncepcyjnymi została opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat mam wkładke Levosert, ale z tego co wiem to przy każdej metodzie antykocepcyjnej trzeba uważać z ilością alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkohol towarzyszy bzykaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam wlasnie dla siebie odpowiedniej formy antykoncepcji i chyba pojde tą drogą o ktorej Wy piszecie. Tez nie chce przyjmowac hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdę mówiąc polecam wkładkę hormonalną Levosert. Uważam ze na pewno jesli w grę wchodzi pewna i skuteczna metoda antykoncepcji to własnie moim zdaniem ta jest odpowiednia. Warto dziewczyny o niej pomyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam dokładne przeczytanie ulotki - alkohol osłabia działanie hormonu - nie jest zbadane , jaka ilość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helka89
Osobiście uważam, że z tym alkoholom to chodzi o to, że w przypadku jego nadużycia mogą wystąpić wymioty, przez które tabletka może się nie wchłonąć. Dlatego jeśli lubisz imprezować i często zdarzają Ci się takie sytuacje to pomyśl o innym rodzaju zabezpieczenia no wkładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lonobana
Wieksza ilość alkoholu może zmniejszyć skuteczność branych tabletek, ale przecież wszystko jest dla ludzi. Ja biorąc Vixpo pozwalałam sobie na wypicie piwa czy lampki wina raz na jakiś czas. Kiedy pytałam o to lekarza, mówił że nie ma przeciwwskazań jeśli to kwestia rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszulka_a
Dokładnie jak by nie można było pić alkoholu to żadna z dziewczyn nie brała by pewnie tabletek. No ale dla świętego spokoju lepiej zabezpieczyć się w inny sposób np taką wkładka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×