Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karina0dziewczyna

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Polecane posty

Witam. Mam 18 lat i od 3 miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne. Za każdym razem gdy kochamy sie z chlopakiem stosujemy stosunek przerywany. Wczoraj doszedl on we mnie. Sa to moje pierwsze tabletki dlatego panicznie obawiam sie ciazy. Podczas przyjmowania 2 opakowania w 2 tygodniu zwymiotowalam tabletke ale krwawienie podczas 7 dniowej przerwy dostalam. Przerwa trwala od 12 czerwca (ostatnia tabletke wzielam 11 czerwca) miesiaczke dostalam 15 czerwca a Tabletke z nowego opakowania wzielam 19 czerwca. W tym opakowaniu nie pominelam zadnej tabletki ani nie zwymiotowalam. Przyjmowalam o stalej godzinie. Strasznie panikuje minal dopiero dzien a ja juz mam wszystkie objawy ciazy .. Okres powinnam dostac 13 lipca. Czy jesli wystapi to moge miec pewnosc ze w ciazy nie jestem ? Dodam ze od dzisiaj bola mnie jajniki. I mam jeszcze pytanie czy amfetamina ma jakis wplyw na dzialanie tabletek ? Jesli nie wystapily po niej wymioty ani biegunka? Prosze o konkretne odpowiedzi. Dziekuje z gory. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego z góry zakladasz ze jestem cpunka ? Dosypano mi jej do napoju bez mojej wiedzy stad to pytanie. Wiec prosze bezpodstawnie mnie nie obrazac. To jesli dostane krwawienia z odstawienia to wykluczy ciaze ? Chce nastepnie przerwac zazywanie tabletek na miesiac ewentualnie 2. Czy cykl bardzo mi sie rozreguluje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem 10 dni przed okresem. Zawsze go fatalnie przechodzilam. Na dzien dzisiejszy jem niestworzone rzeczy i to w duzych ilosciach mam straszny apetyt .. pobolewaja mnie piersi .. jestem strasznie nerwowa, czesciej oddaje mocz, pobolewaja mnie jajniki i dostalam infekcji pochwy ( swedzenie ) biore te tabletki antykoncepcyjne od 3 miesiecy ale strasznie sie denerwuje tym razem. Niby nie ma szans na ciaze ale skad te wszystkie objawy ? Tabletki powinny je zlagodzic i nie wystepowac 10 dni szybciej .. przed braniem tabletek mialam juz objawy na te 10 dni przed i byly one podobne do tych wyzej opisanych ale denerwuje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holitka8
Ale sie usmialam.. Dziewczyno jesli minal dopiero dzień to nie masz zadnych objawow.. Poprostu sobie je wmawiasz i tyle. Objawy to są po miesiącu, dwóch.. Pozatym zastanów sie czy jestes gotowa na seks.. Skoro masz jakies schizy i sie boisz po jednym dniu, ze jestes w ciązy.. Błagam.. Po to sie bierze tabletki zeby nie być w ciąży i zeby facet mogl sie spuszczac do srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TylkoCiebieLubię
Witam:)) Brałam niedawno tabletki antykoncepcyjne(jedynie przez jeden cykl)..ostatnią tabletkę wzięłam 19 czerwca.Miesiączkę(a raczej-krwawienie z odstawienia) dostałam 23 czerwca.Kolejne opakowanie taletek powinnam zacząć 28 czerwca,ale nie zaczęlam.Współżyłam 2,4 i 11 lipca.Z tym,ze mniej więcej od 10 lipca zauwazylam śluz płodny(którego najwięcej bylo wlasnie 11 lipca,do tego czulam charakterystyczne kłucie jajnika(tym razem prawego) i lekkie bóle podbrzusza(mam takl zawsze przy owulacji,mialam kiedys monitorowanie cyklu i wiem,ze te objawy to wlasnie owulka)12 lipca wszystko ustało,z tym, ze zaczęły mnie boleć brodawki(jak nigdy!)..są bardzo wrażliwe,gorące i doslownie nie da się ich dotknąć,nawet stanik mi przeszkadza...do tego nieustannie bole podbrzusza jak na @,bardzo duzo gęstego,białego śluzu-nawet myślalam dzis kilka razy,ze dostałam @,a tu..nic..i tak się zastanawiam..czy jest mozliwe,ze udalo mi się zajść w ciążę? Nie nakręcam się,nigdy nie obserwowalam siebie,dlatego te objawy mnie zaskoczyly...Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawilam tabletki antykoncepcyjne. 13 lipca dostalam krwawienie z odstawienia ktore trwalo 6 dni. Wczoraj partner wszedl we mnie bez zabezpieczenia na doslownie 30 sekund. Do wytrysku nie doszlo. Gdy we mnie wchodzil penis nawet jeszcze dobrze mu nie ''stal''. Czy jest duze prawdopodobienstwo ciazy ? Przypominam ze nie przyjmuje juz tabletek antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawilam tabletki antykoncepcyjne. 13 lipca dostalam krwawienie z odstawienia ktore trwalo 6 dni. Wczoraj partner wszedl we mnie bez zabezpieczenia na doslownie 30 sekund. Do wytrysku nie doszlo. Gdy we mnie wchodzil penis nawet jeszcze dobrze mu nie ''stal''. Czy jest duze prawdopodobienstwo ciazy ? Przypominam ze nie przyjmuje juz tabletek antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupota ludzka nie zna granic, a potem płacz. Po jaką cholerę odstawiałaś tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wczoraj 9 sierpnia okolo godziny 15 dostalam miesiaczke. Byla ona bardzo skapa niewielkie ilosci krwi. O godzinie 16 przyjelam pierwsza tabletke antykoncepcyjna. O 22 godzinie doszlo do pelnego stosunku. Partner skonczyl we mnie. Moje pytania sa takie : Czy podczas pierwszego dnia miesiaczki ( skąpej ) moge zajsc w ciaze ? I czy od godziny 16 do 22 tabletka zabezpieczyla mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakra z tymi zabobonami
Odpowiedziałabym,ale jak czytam że ktoś bierze tabletki i stosuje przerywany,albo pyta czy w ciagu 7h pierwsza tabletka zabezpieczy - rece mi opadaja. Nie lubie dyskutować z niedouczonymi gówniarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goza
Hmmmm... Masz 18lat stosujesz tabletki antykoncepcyjne jezeli jestes tak malo poinformowana zapytaj sie swojego lekarza. Poinformuje Ciebie jak dzialaja tabletki. Pamietaj jest 1% zajscia w ciaze jst to maly procent ale znam przypadki gdzie kobiety robiac test ciazowy doznaly szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale czy od godziny 16 do 22 tabletka zdazy zadzialac ? No i pierwszy dzien okresu .. plemniki raczej nie przetrwaja do owulacji lub dni plodnych prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goza
Biorąc regularnie tabletki antykoncepcyjne, zgodnie z zaleceniami ich działanie obejmuje także 7 dni przerwy, a pierwsza tabletka po tej przerwie działa tego samego dnia. Więc nie masz się czego obawiać. Antykoncepcja zostaje zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perw w przelocie XV
"plemniki raczej nie przetrwaja do owulacji lub dni plodnych prawda ? " Do czego? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIalam miesiac przerwy w braniu tabletek. Teraz tak jakby zaczynam od nowa branie tabletek. Lekarz kazal czekac do pierwszego dnia miesiaczki i wziac pierwsza tabletke. Tak zrobilam. Nie bralam tabletek wczesniej w miesiacu aby moc byc chroniona w 7 dniowej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goza
Wiec jak bierzesz teraz nowy blister po miesiecznej przerwie to zacznij od pierwszego dnia miesiaczki. Rób zgodnie tak jak jest na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Od około 2 tygodni zaczęłam dostawać objawy jak bym była w ciąży.. Siusianie co godzinę bądź częściej, Ból w podbrzuszu (po prawej stronie) Zmienne nastroje(płaczliwość) i przede wszystkim ból sutków a następnie całych piersi.. Biorę tabletki antykoncepcyjne (rok czasu) i miałam ok 3 tyg. temu miesiączkę. Wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywny.. ta druga kreseczka była tylko bardo lekko zaróżowiona.. Chciałam jeszcze dodać ,że pokićkały mi się w tamtym miesiącu tabletki..czy mogę być w ciąży???.. POMOCY !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuu
powtórz test za kilka dni ale nawet blada kreska to ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 sierpnia dostalam okres i 7 dni byl on taki jak zwykle. Nastepne dni byly to juz obfite plamienia ( co niektore dni nawet dosc mocne krwawienia). Trwaja az do dzis. Zaczynam sie juz niepokoic.. Minal juz 11 dzien a plamienie/krwawienie nadal sie utrzymuje .. i zawsze miedzy godzina 11-12 strasznie boli mnie brzuch. Biore tabletki lesinelle. Powinnam je zmienic ? Poprzednie tabletki to byly Lesine. Nie bylo po nich takiej sytuacji jak opisana powyzej. Jesli bede robila 7 dniowa przerwe i caly czas bede miala krwawienie i rozpoczne nastepny blister i dalej ono sie bedzie utrzymywac ? Co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowana zeschizowana
karina0dziewczyna rozumiem że zaczęłaś nowe opakowanie nowych tabletek? Tak? czy wzięłaś je 1 dnia krwawienia? Jak rozpoczyna się nowe tabletki to mogą pojawiać się plamienia, które pojawiają się (bądź nie) nawet do 3 miesięcy stosowania. Tak reaguje organizm na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×