Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tabletki antykoncepcyjne, a karmienie piersią

Polecane posty

Gość gość

Witam Karmię piersią i nie planuję więcej dzieci. Jakie macie doświadczenia z mini pigulkami dla karmiących? Lekarz zapisał mj cerazette i myślę czy wykupic.. ile można sie spóznic z braniem mini pigulek? I czy one sa tak samo skuteczne jak dwuskladnikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj przy synku brałam limetic i kp oczywiście jak skończyłam karmić odstawiła te tabletki teraz przy córce karmię ale zdecydowałam się na wkładkę i mam założoną na 5lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno nawet i mkzna po skonczonym kp jak ktos nie moze brac dwuskladnikowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak są Panie które biorą a nie karmią ja podczas karmienia miałam zalecenia brać cały czas więc prze pół roku bez okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ginekolog Ci zapisał takie tabletki to pewnie wie co robi. Ja po ciąży ze względu na to, że pojawiły mi się żylaki tabletek nie mogłam brać. Na szczęście rozwiązaniem dla mnie okazała się wkładka hormonalna levosert, przy której również można karmic piersią. Tak jak pisałam wszystko jest zależne od naszego organizmu i ginekolog wie co może jakiej kobiecie przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Minipigułki są podobnie skuteczne jak dwuskładnikowe, jeżeli są brane bardzo regularnie-dopuszczalne opóźnienie nie może przekroczyć 3-4 godzin.Najwyższą skuteczność osiągają również 3-4 godziny po zażyciu, stąd dobrze jest skorelować porę przyjmowania z własnymi zwyczajami seksualnymi.Warto też pamiętać, że przy intensywnym karmieniu (wyłącznie piersią,bez dopajania, przez minimum 120 minut w ciągu dnia, z maksymalnie 6-godzinną przerwą nocną) także naturalne hormony matki wspierają dodatkowo jej ochronę antykoncepcyjną.(Prolaktyna działa hamująco na owulację, a progesteron w pigułkach to jeszcze wzmacnia).Wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cleo piszesz jak ginekolog. Moze nim jestes? To czyli tzn, ze tabletki sa bardziej skuteczne zaraz po zażyciu czy jak mam to rozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz zadać to pytanie w dobrym gabinecie ginekologicznym. Ja regularnie chodzę do http://gabinetypawlik.pl/ - to bardzo pomocny lekarz, nieraz mi pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ktorej godzini3 bierzecie tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tak.Minipigułki osiągają najwyższą sluteczność około 3-4 godzin po zażyciu i tyle też może wynosić maksymalne opóźnienie.Regularność jest tu wazniejsza, niż w przypadku zwykłych pigułek.Dlatego warto dostosować porę ich przyjmowania do rytmu własnego życia seksualnego.Nie, nie jestem ginekologiem.Po prostu interesuje mnie własna płodność i antykoncepcja.Ludzie tak mało o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
I tak, można stosować pigułki jednoskładnikowe również wtedy, gdy się nie karmi piersią.Są uważane za bezpieczniejsze od tradycyjnych, zwłaszcza dla kobiet, które mają przeciwwskazania do zwykłych pigułek-palaczek, kobiet z żylakami, problemami z krzepliwością krwi itd.-lub źle tolerują pigułkę dwuskładnikową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jesli sie spoznilam z tabletka 10 minut to sie nic nie dzieje? Czy czesto mozna sie spozniac ew.max 3godz przy cerazette? I nie ma problemi wtedy? Poki co pamoetam ale nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjk
Ja w trakcie laktacji nie stosowałam żadnej antykoncepcji... Dopiero po laktacji, zaczęłam stosować pigułki Vines. Trochę się stresowałam hormonami, ale ta metoda jest mniej inwazyjna i do tego równie skuteczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co sie orientuje to w trakcie karmienia nie powinno stosowac sie tabletek antykoncepcyjnych. Sama tez dopiero po odstawieniu malego od piersi zaczelam lykac belare, ktora lekarka mi zalecila po badaniach hormonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cyca maleństwu,a marchewkkę w ci/pę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×