Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maadziulka

tabletki antykoncepcyjne a przerwa

Polecane posty

mam takie pytanko... Biore juz tabletki natykoncepcyjne juz ponad rok.. i lekarz zalecil mi zrobienie miesiecznej przerwy od ich zazywania. I stad moje pytanie... taka przerwa jest potrzebna..? bo czy miesiac czasu cos zmieni../ czy w tym czasie moj organizm wroci do \"normalności\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ginek mi kiedyś powiedział, że już nie trzeba robić przerw, bo one tylko zamieszanie wprowadzają i pacjentka może zajść w niechcianą ciążę. Jeżeli w ogóle robić przerwę to chociaż 3 miesiące, bo po miesiącu nic nie zdąrzy wrócić do normy. Jeżeli nie ma potrzeby to się przerwy nie robi, ale dla własnego zdrowia mimo wszystko po jakimś dłuższym czasie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiniAnia
Witaj, mój lekarz zalecał mi przerwy 3 miesięczne, a nawet 6 miesięczne. Przez miesiąc wątroba odpocznie od oczyszczania organizmu z hormonów, ale to chyba zbyt krótki okres żeby Twój organizm sam przejął kontrolę nad cyklem. Ja raczej zrobiłaby 3 miesięczną przerwę . Może w tym czasie dobrze byłoby zrobić próbę wątrobową. ( kiedyś spotkałam lekarza który uważał że takie przerwy nie mają sensu, a tylko wprowadzają zamieszanie rozregulowując cykl ale on pewnie sponsorowany bły przez firmy farmaceutyczne). pzdr, MA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julies
ja nauczona doswiadczeniami przy poprzednich tabletkach na pewno po roku zrobie przerwe 3 miesieczna.I nie dlatego ze mi lekarz kazal bo tez uwaza ze nie potrzebne sa ale dla samej siebie.Juz raz przeciazylam organizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lupa
a jak uwazacie po jakim czasie przyjmowania tabletek wypadaloby zrobic przerwe. Ja biore rok i zastanawiam sie czy to nie jest odpowiedni moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się czujesz dobrze to po co robić przerwe, może faktycznie wątroba odpocznie ale \"psyche będziesz miec zrytą\", chyba że masz 100% pewność że niebędziesz się kochać. ja uległam namowom i teraz wyczekuje okresu - popadam w paranoje że jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak się wlasnie zastanawiam,ze chyba zrobię sobie dłuższą przerwę... może z 2 miesiace ewentualnie 3..porobię badania..i będę wiedziala czy wszystko jest ok. I mam jeszcze jedna nadzieję,ze podczas tej przerwy bedzie czuwał jakiś dobry duch nade mną... bo dzieci nie chce jeszcze miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja biorę juz 2,5 lata i nie zrobilam jeszcze zadnej przerwy... miesiac za miesiacem leci a ja wciaz to odkladam.... ... boję sie wpadki w tym czasie... samaczynię sobie wyrzuty, bo mój chłopak i ja juz tak się do tabletek przyzwyczailismy, ze nie pamietamy np o kupieniu prezerwatywy, albo o liczeniu czy dzis mozna czy nie... , kochamy sie często i w róznych miejscach.... Ja pewnie bym się powstrzymywala w tym czasie, ale On jest zbyt spontaniczny.... dlatego ciagle sobie mowie... moze za miesiac zrobie przerwe? ps. jutro zaczynam kolejne opakowanie.... znowu nie tym razem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6 lat
ja biorę cilest już 6 lat i przerwy jeszcze nie miałam, ciągle mam zamiar sobie zrobić, ale jakoś nie mogę się na to odważyć, mój gin powiedział, że mogę zrobić przerwę, ale nie jest to konieczne, sama czuję , że powinnam, ale jakoś mam opory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam przerwę... już minęło parę dni i powiem wam dziewczyny,że w mam taka straszna ochotę na seks ,że trudno mi się powstrzymać.. zresztą nie tylko mi... bo mój facet też szaleje jak nigdy:):) no cóż..zawsze ma się ochotę na to co zakazane i nie mogę się doczekać aż znowu zacznę brać.. bo po takiej przerwie chyba przez tydzień nie bedziemy z łózka wychodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caome
Witam ja biorę tabletki już 3 lata i tez przerwy nei robiłam lekarz jeden mówił że powinnam drugi że bez sensu ,również czuję że powinnam ale jakoś tak się przyzwyczaiłam i czuję sie odbrze itp nic mi nie dolega mam regularne miesiączki nie wyobrażam sobie że znowu mogę nie wiedzieć kiedy dostane okres. dziewczyny któe brały długo i robia przerwę napsizcie jak wasz organizm to przeżył proszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hero
ja słyszalam ,ze przerwy nalezy robic. Ale o tabletkach jest tysiac piecset roznych opinii i komu tu wierzyc? Ja chyba bede wierzyla sobie i swoim odczuciom i dlatego juz nie biore tabsow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewna...
Mam pytanie odnosnie przerwy w braniu tabletyek anty... Bralam bez przerwy przez 4 miesiace, potem postanowilam miesiac nie brac... Chce teraz brac znowu, ale mam watpliwosc, jak je zaczac brac, zeby all bylo ok? Normalnie w 1szy dzien miesiaczki...? Pomozcie, buziol ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczolka z listopda
kiedy wracasz do brania zaczynasz tak jak przy 1 opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam takie pytanko miałam przerwę w braniu tabletek przez 3 miesiące i teraz zaczęłam pierwsze opakowanie po przerwie, zaczęłam w pierwszym dniu miesiączki ale jak się okazało trwała ona niecałe 2 dni. czy miałyście taki przypadek ?? czy tabletki mogły spowodować zatrzymanie okresu ?? z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hereusement
ojjjj powiem Ci ze zbyt dlugie branie tabletek moze dac oplakane skutki. Nie na kazdego oczywiscie tabletki dzialaja tak samo... niektore osoby biora kilka lat i nic a ja po roku dostalam takich ewolucji ze w ogole balam sie wrocic do tabletek :/ jak lekarz zalecil przerwe to lepiej ja zrob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdezorientowny
Mam pytanie po ilu moze wystapic miesiaczka po przerwie w braniu tabletek?przerwa byla miesieczna.przestalam brac tabletki i nie dostalam okresu spoznia sie juz ze dwa tyg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjjjjjjjjjj
oj po długim czasie, naprawdę długim.... wszystko zależy od organizmu, jedni dostają jak w zegarku po 28 dniach a inni po pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bioyogurth
ja juz nie mam 2 miesiace.... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore gdzies tabletki z 1.5 roku lekarza narazie nie zwaracal mi uwagi zeby zrobic przerwe ale moim zdaniem lepiej brac tabletki w ciagu a nie przerywac na miesiac i potem znowu jak juz cos dluzsza przerwa a nie taka na chwile to straszny balagan w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eww
ja biore już ponad 3,5 roku. pytałam sie lekarza jak z tą przerwą i powiedział, że tyle czasu to nie jest bardzo długo i przerwa nie jest konieczna. jak się robi przerwe na miesiac/dwa to tylko się jeszcze bardziej rozregulowuje organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespoojna
Hej:( ma pytanie biore po raz pierwszy tabletki biore "logest" najnizsza stawke ale po 21 dni nie wystapil mi okres;((( co robic ??? czy to jest normalne prosze odpiszcie ;(((( prosze...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooooooooooooo
hejDziewczyny! bralam przez 3lata tabletki (harmonet- piersi z B urosly do E bolaly przytylam plakalamzloscilam sie caaaly rok,potem mielvane krotkoo-byly ok potem diane35 na cere, cera spoko) potem zrobilam przerwe i okresdostalam dopiero po 6miesiacach!!! bylam u lekarza,zrobilam nawet badaniahormonalne,okazalo sie ze wszystko ok,ginekolog zapisal mi luteine na wywolanie okresu,alew ten dzien kiedy kupilam dostalam okres. Tak czy inaczej roznie to bywa. Teraz odponad roku jestem na plastrach Evra, czuje sie ok i mysle czy by nie odstaiwc...tak na 2miesiace...dlatego tu weszlam. Paranoja ze niewiadomo co robic skad taka rozbierznosc w opiniach lekarzy?? Jest tu jakis lekarz??? To przerwa czy nie ???? :/ ?????/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katusia18
Ja tam biorę od roku cilest i pewnie bym nie myslała o przerwie gdyby nie to, że ostatnio coraz częściej boli mnie głowa -lekarz stwierdzil, że może to być spowodowane tabletkami. Tak więc pogadałam z chłopakiem i razem postanowiliśmy, że zrobie sobie przerwe do kwietnia i od razu zmienie tabletki na yasmin. Lekarz już mi wypisał recepte na 3 op. Potem stwierdzil, że da mi jeszcze lepsze -yasminelle, a na razie mam sobie porownac yasmin do cilestu i zobaczyc jak to z tymi bolami głowy. Pozdrowionka kobity :)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HmmmHHH
Hmm tak czytam i czytam i troche si eprzestraszylam, ja bralam moje perwsze tabletki novynette przez 2 lata i zrobilam sobie przerwe na 2 miesiace, i teraz wlasnie zaczelam brac znowu, bez konsultacji z ginkiem, tzn dala mi recepte i powiedziala zebym po okresie tym naturalnym w nasptepnym juz sobie wziela jesli chce wiec wykupilam i biore, okresy ten naralny przyszedl mi normalnie jakbym brala tabletki idealnie po 25 dniach, tak samo po tym kolejny tez idealnie po 25 dniach i zaczelam brac znowu, i od pierwszej tabletki gdy tylko minal okres uprawialam juz seks do konca itd....kurcze chyba normalnei to dziala prawda? bo tak piszecie o tych rozregulowaniach ze az sie przestraszylam czy wszystko jest ok na pewno :/...a iwzyta dopiero w nowym roku...neistety nie chodze prywatnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonka_S
A ja byłam u takiej nowoczesnej (bywa na międzynarodowych wykładach) pani ginekolog, w ogóle świetna kobieta i znakomity lekarz....I On mi powiedziała że przerw robić nie trzeba,no bo np. w ciągu 5 lat brania tabletek odstawiasz je aż 12 razy (na czas okresu),po zsumowaniu daje to aż ROK przerwy (dokładnie 420 dni)......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katusia18
Aldonka i myślisz że naprawde nie trzeba? Ja dziś z chłopakiem stwierdzilismy że nie wiemy czy damy rade ;P hehe i pozostaje problem -robić czy nie?... W ogóle chce zmienic cilest na yasmin a pozniej na yasminelle i sie boje czy to działać będzie tak samo skoro mniejsza dawka hormonu... Cilest już sprawdzony :P tylko głowa mnie boli, możliwe, że od niego :( Zresztą idę za tydzień do najlepszego gin w mieście to sie może dowiem co i jak :P Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HmmmHHH
A przeczytal kto smojego posta? wkrecam sobie cos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katusia18
do HmmmHHH: Nie martw się tak :) Moim zdaniem byłaś zabezpieczona :) Po okresie są dni niepłodne + tabletki które powinny jakoś już zadziałać więc na moje oko spokojnie :) Też kiedyś wkręcałam sobie ciąże -znam ten ból... Byłam twarda i poszłam kupić test ciążowy bo miałam 2 tyg. do okresu i nie chciałam czekać :P Chwila strachu a potem radocha przez tydzień :D Bo wynik oczywiście negatywny ;) Dlatego Tobie tez radzę test :) wydasz 9 zł i będziesz miała pewność bo żadne gadanie pewnie i tak Cie nie uspokoi (wiem po sobie) -ja Ci mówię -w ciąży nie jestes :) ale wartwo się upewnić namacalnie ;) Pozdowionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×