Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CzarownicaKAli

Tabletki antykoncepcyjne dzialaja wczesnoporonnie

Polecane posty

Bo z tego co wyczytalam i wywnioskowalam to: Mechanizm działania każdej pigułki antykoncepcyjnej jest następujący: * zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową, * zahamowanie owulacji (jajeczkowania), * zmiana właściwości śluzu szyjkowego, * zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego, * czynnik jajowodowy (upośledzenie ruchów perystaltycznych jajowodu, powodujące zbyt późne osiągnięcie jamy macicy przez zarodek, a przez to jego śmierć) - działanie wczesnoporonne (abortywne) * hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) - działanie wczesnoporonne (abortywne). Czy ktos moze udowodnic ze jest inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki anty NIE dopuszczaja do zaplodnienia, wiec tym samym nie moga powodowac poronienia. Troche logiki, kobieto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otóż nie zawsze nie dopuszczają do zapłodnienia, bo czasem u niektórych kobiet nie blokują owulacji- dawki hormonów są na tyle niskie w obecnych pigułkach, że zdarza się że są dla niektóych kobiet zby małe do zablokowania owulacji. Jednakże są one wystarczająco wysokie by wpłynąć na endometrium macicy - i gdy dojdzie do owulacji i zapłodnienia, to zapłodniona komórka jajowa nie może się zagnieździć. I proszę nie krzyczeć, swoje sumienie możecie zakrzyczeć, ale prawdy nie zakrzyczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:14]jestes córcia dr.Pazdana? on też plecie to co ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domyślam się, że chodzi Ci o Chazana? Nie. Ale on i tak jest ginekologiem, wiec chyba dysponuje o wiele wiekszą wiedzą w tej dziedzinie od Ciebie, abstrahujac od ogolnej oceny jego osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby bylo wiadomo ze nie dopuszczaja do zaplodnienia to by nie bylo tematu. Ale wlasnie dzialaja tak w ok 70%. A maja skutecznosc 99%. To ze lekarze tak mowia nie znaczy ze to prawda. Wedlug nich nie maja dzialania wczesnoporonnego. Ale wedlug terminow medycznych poronienie jest dopiero jak zaplodniona komorka zagniezdzi sie w macicy, a tutaj zaplodniona komorka usuwana jest zanim zdazy sie zagniezdzic. Czyli lekarze nie nazywaja tego poronieniem, ale dla mnie to takie samo morderstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasna90
ja w mojej ulotce z belary wyczytalam, ze stosowanie preparatu powoduje zahamowanie wydzielania FSH i LH w przysadce mózgowej i w związku z tym, zahamowanie owulacji. Dochodzi do zmian w proliferacji i czynności wydzielniczej endometrium. Wiec wlasciwie nie dzialaja wczesnoporonnie, tylko tak jak zostalo wspomniane nie dopuszczaja do zaplodnienia, a nawet w ogole owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jestem przeciw aborcji.Zrównywanie wszystkich środków antykoncepcyjnych z poronnymi to jednak nadużycie.I manipulacja.Wprost poronne są tylko pigułki RU-486.I spirale wewnątrzmaciczne.Przeciwzagnieżdżeniowe działanie EllaOne może występuje tylko w razie przyjęcia tej pigułki już po zapłodnieniu.Jeśli zostanie wzięta przed owulacją,jej działanie jest czysto antykoncepcyjne-hamuje jajeczkowanie.Pigułka Escapelle zawiera tylko progesteron,który w razie gdyby doszło do zapłodnienia podtrzyma ciążę.Podobnie jednoskładnikowe pigułki antykoncepcyjne (minipigułki).Jeśli zaś chodzi o zwykłe pigułki dwuskładnikowe,to po pierwsze ich działanie przeciwzagnieżdżeniowe jest znacznie słabsze niż w przypadku EllaOne (mniejsza dawka hormonów!) A po drugie,nie jest to podstawowy mechanizm ich działania (jak w przypadku spirali) tylko swego rodzaju skutek uboczny,który może,lecz wcale nie musi wystąpić.Podstawowym celem jest zatrzymanie owulacji.Na tej samej zasadzie można powiedzieć,że pigułką wczesnoporonną jest nawet ibuprom.W pewnych przypadkach może wywołać poronienie.NIE PO TO GO JEDNAK UŻYWAMY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ps.Żeby było jasne.Nie lubię antykoncepcji hormonalnej z uwagi na jej skutki uboczne.Stosuję obserwację cyklu i ewentualnie prezerwatywy w dniach płodnych.Tylko mi nie mów,że wywołują raka i impotencję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki poronne są w Polsce nielegalne. Tabletki antykoncepcyjne zapobiegają zapłodnieniu, nie mają działania poronnego. Aby wystąpiło działanie poronne musi być ciąża, bo musi być co ronić (na logikę). Dostępna w Polsce antykoncepcja hormonalna nie ma takiego działania. Dlatego każdy kto mówi o poronnym czy wczesnoporonnym działaniu antykoncepcji mija się z prawdą i wiedzą medyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos napisal - to nie glowne dzialanie, ale "skutek uboczny". Mysle ze jednak taki skutek wystepuje, tylko kto sie tym martwi, jak nawet aborcja juz malo kto sie martwi. A jak ktos nie wie - wszystko wydala sie z organizmu podczas okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 3 ciazy po qlairze. Bralam regularnie raz tylko mialam lekka biegunke. 15tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zatrucie pokarmowe, wirus - jelitówka, grypa czy gorączka powoduje, że tabletka nie zadziała, u młodych kobiet może okazać się za słaba dawka tab. anty i wówczas dochodzi do owulacji i następuje zapłodnienia. Przyczyną poronienia podczas brania tab. anty jest przede wszystkim zniszczenie śluzówki macicy. Błona śluzowa macicy u kobiety, która nie stosuje antykoncepcji jest jak piękny ukwiał, dzięki temu zapłodnione jajo może się w niej zagnieździć. Natomiast u kobiety stosującej anty błona śluzowa macicy wygląda jak spieczona ziemia na pustyni. W takiej macicy nie ma możliwości zagnieździć się zarodek i dlatego dochodzi do poronienia. Stąd tabletki anty są przyczyną poronień. Po za tym zniszczenie nabłonka macicy jest przyczyną częstych nadżerek, a w późniejszym czasie innych poważnych chorób nie tylko narządów rodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz porozmawiać? Telefon Zaufania (58) 6 915 915 i netporadnia.pl Godziny kontaktu: od 18.00 do 23.00 Oferujemy bezpieczną przestrzeń rozmowy. Jesteśmy po to by towarzyszyć i wspierać Cię w poszukiwaniu rozwiązań. Wyznajemy zasadę, że „droga do mądrej decyzji prowadzi przez wiele pytań”. Porady w Netporadni są bezpłatne. Koszt rozmowy w Telefonie Zaufania w zależności od operatora, wg stawek na telefon stacjonarny. Gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Myślę, że to nieprawda.A w każdym razie nie dotyczy to wszystkich rodzajów pigułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@aliss00 czy Twój szef widzi co Ty wyprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po belarze akurat nie miałam i nie mam żadnych problemów jeśli chodzi o zdrowie. Czuję się po nich bardzo dobrze, nawet zauważyłam poprawę jeśli chodzi o włosy, a zawsze miałam z nimi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nawet ibuprom w dawce ok.6 dziennie lub witamina C w dawkach powyżej 6 gramów mogą wywołać poronienie.To jednak nie znaczy, że te popularne leki powinny zostać zakazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 3 ciazy, w ktora zaszlam podczas stosowania dwuskladnikowej doustnej antykoncepcji hormonalnej czyli pigulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Bo to jest możliwe.A to dlatego, że każdy kobiecy organizm jest inny.I dawka hormonów, która jedną zabezpiecza przed zajściem w ciążę, dla innej może okazać się zbyt mała.Tymczasem pigułki zapisuje się bez spersonalizowanych badań-czasami bez żadnych badań.Po prostu całej grupie kobiet to, co u większości działa, lub co poleca producent.Poza tym na skuteczność antykoncepcji mają wpływ np.choroby (zwłaszcza z biegunką i wymiotami), przyjmowane inne leki, zaburzenia wchłaniania-a wreszcie nawet niewielkie zaburzenia w regularnym przyjmowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam posiadam oryginalne tabletki z Women on web proszę o kontakt mailowy osman1234@onet.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr farmacji
W wyniku zapłodnienia powstaje zygota. Ma już podwójny zestaw chromosomów, jak prawie wszystkie (z wyjątkiem gamet i czerwonych krwinek) komórki ludzkiego organizmu. Ma swój, niepowtarzalny zestaw genów- inny niż matka! Zygota to już jednokomórkowy człowiek. Około 6-7 dnia, w stadium blastocysty - 64 komórkowym -zarodek powinien zacząć się zagnieżdżać w endometrium - błonie śluzowej macicy. Tak jest u kobiety, która nie stosuje antykoncepcji. Natomiast WSZYSTKIE środki hormonalne w tym: różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, plastry, zastrzyki, implanty, pigułki wczesnoporonne, wkładki dopochwowe, wkładki domaciczne oraz niehormonalne wkładki domaciczne z miedzią wykazują potencjalne: DZIAŁANIE WCZESNOPORONNE. Jeżeli zawiedzie mechanizm zahamowania owulacji (W ZALEŻNOŚCI OD DANEGO PREPARATU OWULACJA WYSTĘPUJE OD 15 DO 100 % (wkładki z miedzią!!!) i przeciwdziałania zapłodnieniu środki antykoncepcyjne zapobiegają implantacji zarodka – działając wczesnoporonnie, niszcząc dopiero co poczęte życie. Stąd właśnie bierze się ich tak wysoka (nawet 99 %) skuteczność. Ten mechanizm działania jest w każdej książce do farmakologii. Kobiety są dziś podle okłamywane tylko i wyłącznie dla pieniędzy, ponieważ z rynkiem antykoncepcji wiążą się ogromne zyski. Jest to wyjątkowo nikczemne, ponieważ stawką jest LUDZKIE ŻYCIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×