Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość

Witam. Po długiej przerwie zaczęłam ponownie korzystać z antykoncepcji hormonalnej. Mam regularny okres (cykl trwa 30-31 dni). Wczoraj wieczorem pojawiło się u mnie lekkie krwawienie (czerwonawa - NIE brązowa - wydzielina), które zawsze występuje ok. godzinę/dwie przed okresem. Tak więc o godz. 22 wzięłam pierwszą tabletkę z blistra i poszłam spać. Ku mojemu zaskoczeniu, właściwy okres pojawił się dopiero następnego dnia po godz. 14. Czy to oznacza, że wzięłam tabletkę zbyt wcześnie? Czy mimo wszystko będę w tym cyklu "zabezpieczona"? Wiem, że w przypadku zażycia tabletki od 2 do 5 dnia cyklu przez 7 kolejnych dni trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie. Nie wiem natomiast jak jest w przypadku przyjęcia pierwszej tabletki dzień wcześniej. Ze swoim facetem i tak będę widziała się dopiero za 8 dni, ale wolę mieć pewność, że tabletki będą działać teraz lub po tych 7 dniach, a nie dopiero od następnego blistra/kolejnego cyklu. Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie miałam takiej sytuacji ale tak czy siak w pierwszym dniu cyklu tabletkę zazyłam, zabraknie ci jednej wiec pewnie krwawienie z odstawienia bedzie wczesniej. Stosuj tez osłone do antykoncepcji Harmonellę, by uniknąc problemów z żyłami (żylaki), wątrobą czy tyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjęłaś tabletkę w dniu kiedy pojawiło Ci się krwawienie, więc myślę, że wszystko jest ok i jesteś zabezpieczona. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj swojego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×