Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

scarlett.

tabletki antykoncepcyjne seasonique

Polecane posty

Gość gość
Tak ja od wczoraj. Dzisiaj rano fatalnie się po tej tabletce czulam bol glowy brzucha nudności zawroty glowy, ogólnie na teraz nie mogę nic więcej stwierdzić zobaczymy czy się organizm przystosuje, na razie nie wiem jak to wytrzymam ale jeżeli będzie się to utrzymywać dalej to podziekuje tym tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tati74
Jestem rozczarowana tym lekiem. Przez 3 miesiące miało nie być krwawienia lub ewentualnie plamienie. U mnie w trakcie przyjmowania leku wystąpiło obfite krwawienie i to całe 4 tygodnie. Dramat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to samo tylko ze drugi miesiąc non stop moze z 4 dni calych dwoch msc mialam spokój, teraz juz 7 dzień 1 op podpasek na dzień schodzi,trzeciego opakowania już nie biorę przez to ze nie ma przerwy między stosowaniem może dlatego te plamienia krwawienia bo ogólnie powinny byc przerwy ale chwyt marketingowy producenta 4 okresy w ciągu roku przyciaga, duuzo lepsze te z którymi się robi przerwy.mam jedno op jakby któraś chciala za darmo 28 dni plus białe tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wytestowałam i odradzam, może komuś będą pasować, ale mi nie. Krwawiłam przez pierwsze 27 dni, potem plamienie, na dodatek miałam mdłości i czułam się jak w pierwszych tygodniach ciąży. Nie dokończyłam opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to samo jak poprzedniczka tyle samo krwawilam później plamienia na zmianę z krwawieniem po drugim op odstawilam bo nie chciałam się rozregulowac a ludzilam się ze może przy drugim przestane krwawic.nie biorę żądnych tabl i czuje się wprost idealne, a przede wszystkim w końcu czerpie radość z bliskości z mężem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam. Bralam je przez 1,5 miesiąca miałam mdłości, bóle głowy,wzdety brzuch, przytylam 3 kg, a twarz miałam spuchnieta jakbym że 3 dni popila. Masakra. Co prawda plemienia nie miałam, ale cały czas byłam nerwowa o zerowej ochocie na seks nie wspomne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak samo jak ja( o dwa posty wyżej) tylko ze u mnie non stop krwawienie na zmianę z plamieniem ale tak samo się czulam, sa to nowe tabletki dlatego musza je testować na pacjentkach a szkoda ze wcześniej nie przeprowadzili dokladniejszych obserwacji na temat tego leku kosztem naszego zdrowia nerwow a przy okazji cierpienia z powodu tylu skutków ubocznych. Również pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież jest wyraźnie napisane że plamienie może występować podczas brania pierwszego opakowania. Organizm musi mieć czas przystosować się do zmian hormonalnych. Ginekolog również Was o tym nie informował? Nie rozumiem brania tabletek przez kilka dni i od razu odstawienia ich. Po to jest ginekolog, żeby kontrolował czy wszystko jest okej, więc skoro przepisał takie tabletki fajnie byłoby mi zaufać chociażby do końca pierwszego opakowania . Ja jestem w połowie drugiego i czuję się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś napisał ze bral tylko pare dni?? Ja bralam przez 2 miesiące i to nie bylo plamienie a krwawienie oczywiście również na zmianę z plamieniem ale czy Ty masz tak non stop? No bo plamienie wedlug ulotki to "czasem moze wystąpić" czasem ale nie przez dwa miesiące ciągiem. Bylam u lekarza i co kazal brać przez tydzień 2 tabl dziennie i co? I jeszcze gorzej wiec ile miało to trwac ? Jedyne co zawdzieczam tym tabletka to nabawiona anemia przez zbyt duża utrata krwi zaufalam i co mi z tego? Jeżeli ty się dobrze czujesz i mialas czasem plamienie to pozazdrościć ale nie komentuj nas ktorym te tabletki nie posluzyly, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę je ponad 3tyg co zauważyłam to okropne humory duże pryszcze w okolicy żuchwy i szyi do tego zerowe libido i dodatkowo wzrost wagi póki co około 2kg. Zobacze jak będzie dalej myślę że max 3miesiące będę je brać jeśli się nic nie zmieni to wracam do vibin mini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 opakowanie bierze się 3 miesiące. Jeśli taka rzeczy nie ustąpią po tym czasie, to jest problem, ale ja nadal uważam, że 1 opakowanie to czas żeby organizm ale przystosował do zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tylko ze to chore zeby non stop krwawic przez dwa miesiące to oznaka ze nie dostosowane sa tabletki, rozumiem plamic co pare dni ok ro normalne ale nie caly czas.Dlatego wedlug mnie te tabletki to totalna porazka i jak ktos wyżej napisal zerowe libido a wręcz totalna niechęć do czegokolwiek ledwo co z łóżka mogłam wstawać i rzecz odwrotna do pani wyzej ja schudlam 3 kg ponieważ nie mialam w ogóle aperytu co dla mnie nie bylo korzystne ponieważ od zawsze chce przytyć a nie udaje sie :/. Dla mnie rowniez Vibin mini bylo idealne fakt plamilam na początku pierwszego miesiaca ale i nie codziennie i zaznacze plamilam a nie krwawilam jak przy tych a później bylo ok zero skutków ubocznych.Na ulotce pisze aby zgłaszać skutki uboczne i myślę ze to dobry pomysl ponieważ wskaże to co muszą poprawić, a wiadomo każda kobieta ma inna dawke hormonow w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam również ze te tabletki maja taki sam skład jak jakieś tabletki starego typu kurcze sama nie wiem czy je brać czy nie dobrze ze nie mam tych ciągłych plamien i okresu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Po dwoch tygodniach brania tych tabletek wyladowalam w szpitalu z silnym krwotokiem...2 tygodnie okres...w szpitalu kazali je natychmiast odstawic...do tego straszne bole glowy...nudnosci..zawroty i duzy tradzik sie pojawil...bralam rozne tabletki antykoncepcyjne a te byly najgorsze...odradzam...zero plusow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w połowie drugiego opakowania. Przez pierwsze dwa tyg. organizm się przyzwyczajal i były wahania nastroju oraz bóle głowy, ale wszystko minęło. Krwawienia zero od samego początku. Jedyny minus to spadek libido ale mój gin. kazał sobie kupić dodatkowe tabletki w aptece na ta dolegliwość i jest ok. W tej chwili czuje się bardzo dobrze i nic minie dolega dlatego jak najbardziej polecam. Odradzam natomiast Vibin po którym czułam się fatalnie i płamiłam. Każda z nas ma inny organizm i na każdy specyfik reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co kobieta to inny organizm... Dla mnie Seasonique to prawdziwe objawienie. Biorę drugie opakowanie i poza kilkoma dniami z plemieniem nie mogę się skarżyć. Zmieniłam ginekologa, a ten zmienił mi tabletki - podobno te są dość bezpieczne, jeśli chodzi o zakrzepicę, w przeciwieństwie do moich poprzednich vibin mini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W końcu jakieś pozytywne komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No racja kazdy organizm inny, ja szlam na vibin a za te serdecznie dziękuję. Najlepiej wypróbować na własnej skórze :) ponawiam mam jeden blister razem z tymi bialymi jak ktoś chce to jedynie za przesyłkę trzeba zapłacić bo jak nie to wyrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż każdy reaguje inaczej. Antykoncepcję hormonalną stosuję od lat, miałam różne tabletki, ale te są najgorsze. Jestem w trakcie drugiego opakowania i na tym zakończę współpracę z tymi pigułkami. W 5 miesiącu brania ciągłe plamienia, bardzo silne bóle brzucha i trądzik gorszy nić w trakcie dojrzewania. Trzeba wypróbować coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem w trakcie trzeciego opakowania i jestem zadowolona. Nie mam żadnych objawów jak koleżanki wyżej. Nic sie nie dzieje, nie ma plamien a okres jest regularny czyli co trzy miesiące i brzuch tez mnie nie boli. Polecac i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okropne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ilu dniach ten krwotok? I na ktorej tabl. Zaprzestalas stosowanie ? I jak okres z odstawienia, ile trwal i jaka intensywnosc? Mam to samo przy seasonique, plamienia i za 2,3 dni krwawienia , anty stosuje od 2 lat. Moge przerwac teraz po 14 dniach czy wziac 21 z blistra i poczekac na krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tylko lekkie brązowe plamienie..stosuje 1 m-c, ale libido zerowe..masakra..wczesniej bralam jeanine i nic mi nie bylo..do tego kiepski humor, troche maly apetyt..ale odstawie po 3 m-cach, biore, bo mam torbiel i zmienie na inne..po zadnych tabletkach nie mialam takich objawow:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzucilam w polowie 2 op. 10 tabl. dostalam krwawienie z odstawienia i wkoncu skonczyly sie krwawienia /plamienia, robie w ogole przerwe i jak na razie jest super. Tylko jajniki troche kluja, poza tym super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, brałam te tabletki ponad rok. ODRADZAM!!!! Byłam u innego lekarza, i powiedział że te tabletki cały organizm mi spustoszyly!!!! po zrobieniu Usg stwierdził że mam mniejsze jajniki niż kobiety po menopauzie. Zastanówcie się dobrze nad nimi. Ja jeszcze raz odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem bardzo zadowolona, biorę już 2 opakowanie, okres mam kilkudniowy w momencie kiedy stosuję białe tabletki. W momencie kiedy mam okres nie mam ataków migrenowych a brałam już dużo innych leków anty, nawet plasterki (ale te przerwałam ze względu na niefajny ich wygląd po kilku dniach stosowania zrezygnowałam)Nic nie przytyłam a sex jest ok. Ja polecam. Mam 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja musiałam zmienic na inne i skończyły się problemy. Poza tym teraz stosuje tez osłone do antykoncepcji Harmonellę, która dodatkowo chroni mnie przed skutkami ubocznymi antykoncepcji, zwłaszcza zakrzepicy, chorób zatorowych czy osłabienia wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha autoreklama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×