Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rewelka87

Tabletki Bonadea

Polecane posty

Gość rewelka87

Witam, czy któraś z Was brała lub bierze tabletki Bonadea? Lekarz mi je przepisał jako że mam problemy z trądzikiem no i oczywiście chcę antykoncepcji. Macie jakieś doświadczenie z tymi tabsami? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika911
Hej :* Bonadea są moimi trzecimi tabletkami anty. Poprzednie musiałam odstawić, bo odczuwałam okropne migreny itd. Mam nadzieję, że po tych będę się lepiej czuła. Jestem w połowie pierwszego opakowania i na tym etapie mogę powiedzieć, że jest wszystko w porządku. Zobaczę pod koniec blistra czy przed okresem znowu dostane migreny. Słyszałam, że te tabletki to nowość i posiadają małą bezpieczną dawkę hormonów, więc powinny być lepsze niż np. Diane35. Wszystko zależy od każdej kobiety indywidualnie, każda z nas będzie inaczej reagowała na tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika911
Te tabletki też zostały mi przepisane z powodu trądziku i torbieli. Po moich jednak doświadczeniach dodam, że stosując te tabletki znowu pogorszyła mi się troszkę cera. Lepsza była przy stosowaniu Diane35, ale one z kolei były dla mnie bardziej niebezpieczne, gorzej się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123julia456
Czemu?? Az tak zle?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123julia456
Tez tak mialam przy pierwszym opakowaniu tych tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, też biorę te tabletki od 2tygodni.. są to moje pierwsze tabletki.. Powiem tak: -cera; średnio.. ale przed też nie była super -biust: urósł jak przed okresem! ale strasznie boli -waga; w normie, bez zmian -mdłości, w nocy w dzień.. czasami. -plamień: brak. -nastrój: podły.. choć nie wiem czy to wina tabletek.. bo tak się złożyło, że i problemów dużo więcej niż wcześniej mam.. A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieję, że będzie poprawa cery, choć potrzebowałam tych tabletek jako antykoncepcji:P Jak widać ginekolog stwierdził, że z cerą u mnie też nie najlepiej :D haha. Hm, moje libido jakby skoczyło ? .. nie chcę zapeszać, bo jeszcze spadnie... Kurcze właśnie ja mam okropne mdłości, i czuję się wiecznie jakbym miała okres. :( czekam na razie, bo to 1 opakowanie, mam jeszcze 2, potem pójdę do ginekologa. Powiem jak było i zobaczymy co mi poleci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dislikee
Mam pytanie czy po każdym opakowaniu tabletek Bonadea robicie 7-dniową przerwę? ja po 2 paczce nie zrobiłam i zaczęłam od razu brać trzecia, nie mam okresu wgl w tym miesiącu i nie iwem co się dzieje. Dodam że na pewno nie jestem w ciąży bo wczoraj robiłam test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Anna_124
Cześć Dziewczyny! Byłam dzisiaj u ginekologa i (nareszcie) zdecydowałam się powiedzieć o moim problemie, czyli nadmiernym owłosieniu, nie jest aż tak źle, ale mam włoski (grube, czarne) na brodawkach, trochę na brzuchu, również nadmierne owłosienie mam w okolicach łonowych. Zawsze wszystkie włoski usuwałam, wosk itp, ale to jest cholernie męczące i mam już ich dość! Powiedziałam o tym ginekologowi, pokazałam, a on tylko zmienił mi tabletki antykoncepcyjne na "BonaDea" (z poprzednimi tabletkami anty nie miałam żadnych problemów i jestem pewna, że to nie przez nie mam takie owłosienie a nie inne, mam coś nie tak z hormonami..) i te tabletki BonaDea mają mi niby pomóc.. Coś w to wątpię! Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dislikee
Moim zdaniem nadmierne owłosienie występuje przez hormony i powinnaś iść raczej do dermatologa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Anna_124
no tak.. a to ch.j jeden. Nie chciałam po raz n-ty zmieniać tabletek anty ... Ja pierdziele. No ciekawe czy mi one jakoś pomogą.. Powinnam się przebadać, wiem, ale zanim zrobię te wszystkie badania i poczekam na wyniki to pewnie minie rok :/ nie mówiąc o pieniądzach.. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dislikee
no współczuję Ci bo to jest męczące bardzo.. tak jak pisałam wcześniej ja po tych tabletkach w tym miesiącu nie dostałam okresu. A lekarz kazał Ci co miesiąc robić przerwę 7-dniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Anna_124
a jeżeli chodzi o robienie przerwy, to tak, przerwę normalnie robi się po skończeniu jednego opakowania. wtedy jest 7-mio dniowa przerwa i 8-smego dnia bierzerz kolejne opakowanie i tak w kółko. To normalne, że nie masz krwawienia skoro jeszcze ani razu nie zrobiłaś przerwy. Tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Anna_124
po pierwszym opakowaniu? hah no chyba żart.. na pewno przerwę robi się normalnie jak przy wszystkich tabletkach antykocepcyjnych (dlaczego w tych miałoby być inaczej?) czyli po każdym opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dislikee
chyba muszę zmienić lekarza;) od dziś przestanę brać tabletki może miesiączka wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Anna_124
nie no, jeżeli Twój organizm toleruje te tabletki i wszystko jest ok to bierz je normalnie, tylko po skończeniu tego opakowania co teraz bierzesz zrób normalnie przerwę, i krwawienie wystąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelka87
Mam nadzieję, że efekty z cerą będą widoczne po drugim opakowaniu. Właśnie skończyłam pierwsze i za 7 dni jadę z kolejnym :) A wiecie, czy w Polsce są w sprzedaży opakowania z 3 blistrami? Bo byłam już w dwóch dużych aptekach i nie mają :/ Dzisiaj byłam u nowej gin i jak jej powiedziałam co biorę to miała mega zdziwioną minę i sprawdziła w googlach info o Bonadea :) ale i tak mi je przepisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już kończe 1 opakowanie:) A o 3 bistrach nie słyszalam:O, ja miałam po jednym.. ile płaciłyście za opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam w ulotce informacje o wielkosci opakowania: 1 x 21 tabletek powlekanych Wielkości opakowań 3 x 21 tabletek powlekanych Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloooooooko
hejka Zapisuję się do klubu bonadea ;) U mnie występują okropne mdłości... Zobaczymy jak będzie z resztą. Biorę je, żeby ustabilizować okres przed staraniami o następne bobo ;) Mam już synka 18 miesięcznego i po odstawieniu tabsów (i wyleczeniu uzębienia) zabieramy się z M za starania :) Nie będzie łatwo bo mam pco ale wszystko przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloooooooko
hejka Zapisuję się do klubu bonadea ;) U mnie występują okropne mdłości... Zobaczymy jak będzie z resztą. Biorę je, żeby ustabilizować okres przed staraniami o następne bobo ;) Mam już synka 18 miesięcznego i po odstawieniu tabsów (i wyleczeniu uzębienia) zabieramy się z M za starania :) Nie będzie łatwo bo mam pco ale wszystko przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloooooooko
szit... wysłało mi 2x :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiaaa
Hej dziwczyny:) Ja biorę Bonadeę już 2 tygodnie. Lekarz przepisał mi je na okropne bóle miesiączkowe i problemy z trądzikiem. Nie mam żadnych, ale to żadnych skutków ubocznych. Za to humor bardzo mi się poprawił. Ciągle się śmieje:) Jednak mimo wszystko mam pewne obawy co do stosowania ich, ze względu na to, że naczytałam się w Internecie o przeróżnych rzeczach związanych z ich stosowaniem... Czy one faktycznie są aż tak szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ile płaciłyście za tabletki Bonadea? Bo ja właśnie wróciłam z apteki i jestem bardzo zdziwiona. Moim zdaniem 38 zł za 21 tabletek to troszkę dużo w porównaniu z innymi tabsami antykoncepcyjnymi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiaa
Ja placiłam 29 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia2329
hej dziewczyny . ja w środę zacznę brać 4 opakowanie Bonadea. Nie wiem czemu ale moja cera nic się nie poprawia( dodam, że chodzę również do dermatologa i mam od niego tabletki i nie wiem czy to przez to, że biorę to i to moja cera się nie poprawia ;(() już nie wiem co mam robić, 4 dni temu jak byłam u pani ginekolog to powiedziała, żebym była cierpliwa, że powinny pomóc. Jak myślicie ? czy powinnam odstawić tabletki od dermatolog? A co do ceny to pierwsze opak. kupiłam za 25 z groszami a teraz kupiłam juz za 29,30;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloooooooko
Ja płaciłam 34zł więc też drogo... :/ W moim przypadku cera się pogorszyła... Fuck... Pierwszy raz w życiu mam syfki na nogach!!! :/ Jestem w połowie pierwszego opakowania, a mam wykupione 2 więc dokończę je i jak nic się nie zmieni to je odstawiam... Przyjedzie lato a jak z nogami w syfach będę chodzić... noł łej! :/ Matiaaa napisz coś więcej o ich szkodliwości bo nie jestem w tym temacie obeznana... :/ Sylwia ja bym skonsultowała czy branie jednych i drugich jakoś nie koliguje w ich działaniu... A może masz tak jak ja, że wcale nie pomagają na cerę... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloooooooko
Zauważyłam, że w necie jest dużo ale o Bona Dea... To chyba nie to samo? Nasze pisze się razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×