Odpowiedz na ten temat

Tabletki Elin

• gość 2016.06.03 [00:14]
    Elin to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, za nie długo zacznie mi sie miesiączka. Czytałam, że u niektórych z was pojawiło sie plamienie. Jeśli po 21 dniach zacznę 7 dniową przerwę i wystąpi krwawienie mam zażyć tabletkę czy bez względu na to wziąć po 7 dniach przerwy ?
  • figlufka 2016.09.05 [14:37]
    tabletki elin działają tak samo jak każda inna antykoncepcja, czyli bierzesz je przez 21 dni potem przerwa, podczas której powinno wystąpić kwrawienie, jeśli nie nastąpi to mimo wszystko i tak bierzesz tabletkę.
  • gość 2016.09.05 [14:54]
    Ja za każdym razem jak zaczynałam brać tabletki anty miałam plamienia przez cały pierwszy cykl, niezależnie od tego jakie tabletki brałam.
    Elin to bardzo słabe hormony - dla mnie za słabe ( brałam je prawie rok i za każdym razem na kilka dni przed końcem blistra miałam silne plamienia) - mimo to i tak spełniały swoją funkcje antykoncepcyjną - potwierdziło mi to dwóch ginekologów.
    Te tabletki działają na zasadzie 21+7, czyli bierzesz wszystkie 21, później tydzień przerwy i zaczynasz nowy blister, niezależnie od tego czy krwawienie się pojawiło i czy się skończyło. Jeżeli w poprzednim cyklu pierwszą tabletkę wzięłaś np w poniedziałek to następne opakowanie zaczynasz też w poniedziałek (w ten sposób "okresy" zawsze przychodzą w ten sam dzień, np w piątki).
    I jeśli robisz sobie przerwę od tabletek to pamiętaj że rozpocząć ponownie antykoncepcję hormonalną możesz dopiero po 3 miesiącach, lepiej wiec brać przez cały czas niż w kratkę.
  • marchewkaewka 2016.09.15 [21:25]
    Tylko pierwsze opakowani zaczynasz od 1 dnia krwawienia, potem, jak poprzedniczki napisały, 7 dni przerwy i kolejne opakowanie, bez względu na to czy i którego dnia wystąpiło krwawienie. Najlepiej ściągnij sobie aplikacje różowe lusterko, to Ci będzie podpowiadać co i jak.
  • fregatta 2017.01.27 [10:54]
    ja biorę tabletki Elin od kilku miesięcy, zdecydowałam się na nie ponieważ zawierają mniejszą ilość hormonów niż inne środki antykoncepcyjne. Plusem jest to, że tabletki nie wywołują u mnie żadnych skutków ubocznych i poprawiły mi cerę.
  • gość 2017.04.17 [18:58]
  • gość 2017.04.21 [08:06]
    Bierze się je tak samo jak belarę, dla mnie też taka forma jest ok, wolę tą przerwę niż brać tabletki codziennie cały miesiąc.
  • gość 2017.05.08 [12:44]
    pigułka antykoncepcyjna III generacji, pod marką Polpharma, ten sam skład co kiedyś Cilest, zupełnie inny skład niż Belara (Gedeon Richter)
  • gość 2017.05.11 [11:28]
    Owszem skład maja inny ponieważ belara zawiera mniejszą dawkę hormonu - 0,03 mg etynyloestradiolu jednak działanie oraz system barania mają ten sam czyli 21 tabletek plus 7 dni przerwy. Ze wzgledu na mniejszą ilość hormonów w tabletkach belara są ona idealne dla młodych kobiet.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...