Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dagulele

test krwi hcg -ciąża????

Polecane posty

Gość dagulele

Witam moje drogie, może wy wiecie co o tym myśleć, byłam przedwczoraj u gina robiła mi usg i nie wspominała nic że mogę być w ciąży, zleciła mi zrobienie testoó na prolaktynę i HCG no i właśnie odbieram wyniki a to HCG mam 9,38 . Czy to na 100% oznacza ciążę,?? Dodam tylko że staramy się o dziecko i byłam u gina własnie aby sprawdzić czy wszystko ok bo staramy się już od maja. odpiszcie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagulele
nikt nie wie czy ten wynik może oznaczac cos innego niż ciąża???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki wynik to prawdopodobnie 1-2 tydzien ciazy :) ale moga byc tez inne przyczyny podwyzszonego hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagulele
majjja ale nie wiesz jakie są inne przyczyny??? myślicie że usg dopochwowe mogło nie wykryć wczesnehj ciąży????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, mam podobny problem. ile płaciłaś za to badanie?długo czekałaś na wynik?pozdrawiam Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klateczka
usg wykryje Ci ciążę najwcześniej ok 6 tygodnia. Wcześniej prawdopodobnie nic nie potwierdzi. Mówię - powtórz betę za 2-3 dni - powinna być dużo wyższa - normalna norma jest poniżej 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to faktycznie ciąża, to tak malutkiej lekarz nie wykryje. Zrób ponowne badanie HCG za jakieś dwa dni i jeżeli wynik będzie o wiele wyższy, lub dwucyfrowy to możesz sama sobie pogratulować :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klateczka
no właśnie - nic dodać nic ująć:D Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usg....
wykrywa ciążę w 3-4 tygodniu na pewno. U mnie tak bylo. Podejrzewam, że wcześniej też jest to możliwe, bo lekarz widzi, czy \"pogrubiona\" jest macica i widzi zarodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagulele
test wyszedl negatywny:( też mi się wydaje że ginekolog by już coś zauważył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wczesnej ciąży stężenie hormonów w moczu jest na tyle małe,że test wychodzi negatywny o ile nie był wykonany rano.Mocz z nocy jest bardziej zagęszczony i jest tam najwięcej gonadotropiny kosmówkowej. Poza tym testy dostępne na rynku są z różną czułością-przeważnie reagują na stężenie gonadotropiny 25mlIU/ml.Ale jest jeden test,który wykrywa już B-HCG w stężeniu 10mlIU/ml-to jet Bobo-Test strumieniowy (ma kolor niebieski-nie pomyl się bo żółty też jest,ale on reaguje na większe stężenie). POWODZENIA. Dopisz jak poszło i co się okazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakie badanie to było
? bo to ważne ja gdy robiłam badanie z testu krwi czy jestem w ciąży to babka pytała się dwa razy czy chodzi o badanie BETA HCG wykrywający hormon ciążowy a Ty piszesz tylko o badaniu hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagulele
badania zlacil mi lekzrz na poziom prolaktyny i na hcg bo zamiast miesiączki mialam rylko dziwne plamienie i mialam sprawdzic czy wszystko ok z hormonami. Nie wiedzialam co to za badania dokladnie a tu na wynikach odzytuje wynik a pzry nim normy dl poszczególnych tygodni ciąży, poszukałam wiec w necie co to jest to hcg i znalazłam że to hormon który jest w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej będzie jak poczekasz do jutra i rano pójdziesz zrobić badanie beta hcg. Daj znać jaki wynik. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elkaoponka
dagulele; i jak to sie skonczylo w twoim wypadku? bo ja tez mam ponad 9.. bete hcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona87
witam!28 marca powinnam dostac okres niestety nie ma.zrobilam test ciazowy w ktorym wynik byl ujemny.dzisiaj zrobilam badanie beta hcg w ktorym wynik jest 0.100 co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wyniku masz podane normy
wiec lepiej od nas wiesz co on oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona87
a nadal niemam okresu.w laboratorium powiedziala kobieta ze ten wynik moze sie zmienic.byc moze jest to poczatek ciazy i temu jest niski.to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itapppp
prosze o jak najszybsza odpowiez moj wynik to 2.19 hcg czy to mozliwe z ejestem w ciazy co to oznacza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itapppp
ostatni stosunek mialam 7 kwietnia a miesiaczke mialam pierwszy dzien ostatniego cyklu to 14 marca cykle mma z reguly 29dniowe...badanie krwi robilam wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobillam badanie krwi na
to 3 dni roznicy tylko ze ja nie mialam miesiaczki przez ostatnie 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itapppp
cięzko m icokolwiek ci doradzic bo ja sie na tym wogole nie znam w dodatku lekarz dzis mnie nie przyjal powiedzial ze czekac trzeba do pn na wizyte i nie wiem co mma robic ciaza podobno jest dopiero o 5 chyba wzwyz ale nie wiem juz sama co o tym myslec:( zawsze mma regularne cykle a teraz mi sie juz spoznia 11 dzien:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak ciąży
na pewno nie jesteś w ciąży , wynik poniżej 5.0 zawsze oznacza brak ciąży ja 18 dni po owulacji miałam wynik ponad 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak ciąży
oczywiście wynik 1500 oznaczał w moim przypadku ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie ciąża
najczęstszą przyczyną są zaburzenia hormonalne, cykl bezowulacyjny , torbiel na jajniku, stres, zmiana klimatu, szybkie schudnięcie, nadmiar prolaktyny czy testosteronu, niedobór progesteronu tip. nawet przy ciąży pozamacicznej wynik beta będzie dużo powyżej 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itapppp
bardzo dziękuje za odp. pozdrawiam ciepło i zycze wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobillam badanie krwi na
na jednym forum czytałam ze ktos miał 1,96 wszyscy pisali to samo ze to nie ciaza pozniej okazało sie ze to byly pierwsze dni ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa tylko przecinki pomylił
jak ktoś chce to we wszystko uwierzy i wszystko sobie wmówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itapppp
a czy mozliwa jest pomylka na wyniku zeby pomylilisie w przecinku np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena82
Dziewczyny mam pytanie.Dzisiaj robilam test z krwi.Wynik-slabo dodatni. Powiedzieli ze to bardzo wczesna ciaza ale mam watpliwosci.Mozecie sie wypowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×