Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

test ROMA torbiel na jajniku

Polecane posty

Gość gość

Witam. Od dwóch tygodni mam brązowe plamienia, byłam dziś u ginekologa, zrobił usg i stwierdził że mam na jajniku dość dużą torbiel. Kazał mi zrobić ten test, w tych nerwach nie zapytałam co to i w ogóle. W domu weszłam w neta i jak zobaczyłam o co chodzi to zawału prawie dostałam. Miał ktoś po jednorazowym usg od razu zlecone to badanie???? Za tydzień mam z wynikiem udać się na kolejną wizytę. Proszę dziewczyny które miałyście to badanie opiszcie w jakiej sytuacji itp. Siedzę i ryczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się! Ja mialam inne badanie Ca-125. Lekarz tym sposobem sprawdza czy są predyspozycje do nowotworu. Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za slowa otuchy. Od wczoraj o niczym innym nie mysle....pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam torbiel na jajniku , test roma wyszedl mi dobrze , bylo ok , nie przejmuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka.Zrobilam dzis to badanie. Zaplacilam 200 zl i pani w rejestracji kazala mi przyjsc za tydzien po wynik. Dala tez kod do sprawdzenia w internecie. Myslalam ze to zarty ze tyle trzeba czekac. Oczywiscie nie wytrzymalam i przed 16ta sie zalogowalam. Przepraszam ze napisze niedokladnie ale to ca125 czy jakos mam 12 to H4 45 a roma 6,05%. Takze na moje wynik ok. Tylko sie zastanawiam dlaczego odrazu tyakie badanie i nie uprzedzil ze tyle pieniedzy??? Wrocilam do zywych po tym odczytaniu wyniku bo bylam w pracy tylko cialem. Dziekuje Bogu ze ten wynik tak szybko dotarl bo przez tydzien sama bym sie wykonczyla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie jeszcze. Zrobilas ten test wyszedl ok i co z ta torbiela? Lekami probowano Ci zaleczyc czy operacja?z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja za takie badanie zaplacilam 120 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja mialam lepszy hardcore. poszlam na usg a wesola i rezolutna ginekolog jak spojrzala w monitor to sponsowiala i stala sie nad wyraz powazna po czym oznajmila " niepokoi mnie prawy jajnik. jest guz LITY 5cm" (lity to oznacza ze to napewno nie jest torbiel ). z ogromna powaga wypisala mi skierowanie do szpitala i kazala zrobic ca125,he4 i wskaznik roma. w szpitalu zapisujac sie na operacje jeden z przyjmujacych mnie ginekologow oznajmil (kiedy powiedzialam mu ze robilam miesiac wstecz usg jamy brzusznej itd )ze moga byc juz przerzuty bo ze na usg ich nie widac to nie znaczy ze w tk czy rezonansie sie nie ujawnia. to byl czas codziennego zapijania stresu alkoholem i zagryzania xanaxem, guz zlosliwy 5cm to wiadomo co oznacza. i co sie potem okazalo? ze to zwykly potworniak. a ja o malo nie wpadlam w alkoholizm i lekomanie :D nie martyw sie, glowa do gory. lekarz musi ci zlecic takie diagnostyczne badania zeby na 100% byc pewnym co to moze byc ale jak to nie ma struktury litej to na 95% to zwykla torbiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. Jeszcze nie wiem co z torbielą bo w środę mam wizytę na na 15.55. Dziewczyna wyżej co pisała to rzeczywiście masakra....... Odezwę się w środę. Wiele osób ma teraz te torbiele i inne cuda także może komuś info się przyda. Ja się łudzę że na początek farmakologicznie będzie chciał to leczyć, nie chcę operacji bo się boję że nie obudzę sie po narkozie. Wiem że jestem głupia wariatka i panikara ale tak mam bo mam dla kogo żyć. Dziękuję jeszcze raz dziewczyny i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. o strukturze nic nie mówił tylko że jest dość duża torbiel i kazał iść na tą romę nic nie wyjaśniając. Stawiałam na trzy warianty: albo " dmucha na zimne", albo zmiana mu się bardzo nie spodobała, albo ma pieniądze z wysyłania pacjentek na tak drogie nowoczesne badanie, sama nie wiem.... Ale opierdziele go w środę dlaczego mi nie powiedział po co i na co to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To badanie było dla Twojego dobra... a lekarz musi wiedzieć jak to wygląda by móc dalej postępować, wdrożyć odpowiednie leczenie. Mówiłam tak jak Ty żadnej operacji, ale gdy kolejny raz zwijałam się z bólu 3 dni a farmakologia nie "rozwiała" torbieli to zgodziłam się na wszystko. Usunęli i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. U mnie jest tak ze praktycznie nic mnie nie boli. Tylko to plamienie i okres mialam 25 lipca a dostalam dopiero teraz. Tyle ze raz na jakis rok spoznia mi sie dwa tygodnie. Sama juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja placilam chyba 100 zl. Test Roma byl ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. Kazda z Was ktora miala zlecone to badanie tak panikowala jak ja? Czy roma to norma aby wykluczyc najgorsze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stres jest nie powiem, ale da sie przezyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z dziewczyn która miała torbiel i usuwała operacyjnie mogłaby opisać jak to wszystko wyglada krok po kroku? Od podstaw tuż po wejściu do szpitala mam mieć robiony zabieg laparo chociaż do końca nie wiadomo czy będzie to zabieg czy operacja bardzo się boje i chciałabym się dowiedzieć jak to wyglada gdzie robiliście w jakim mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. Byłam dziś z wynikiem u doktora, spojrzał na wynik i stwierdził że jest super i że mam przyjść za pół roku na kontrolne usg, za chwilę zmienił zdanie że za trzy miesiące. Pytam o leki, a on że może mi antykoncepcje doustną zapisać ale to nie jest konieczne. Miałam z tabsami do czynienia jakieś 9 lat temu i nie wyszło nic dobrego dla mojego organizmu z przyjmowania ich, także się nie zgodziłam. Zobaczę za te trzy miesiące co z tym cholerstwem się dzieje. Za dwa tygodnie idę skontrolować hemoglobinę bo mam łagodną anemię to poproszę internistę o skierowanie na badanie tarczycy. Nigdy tego nie badałam, mam nadzieję że mi da skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×