Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*kwiatuszek*

ulotka do Diane 35

Polecane posty

Gość pomoge
jest strona ale po angielsku, a ulotka polska ma nieco inne tlumaczenie ale jak chcesz wiedziec cos konkretnego to pytaj , tez pomoge z checia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge
jest strona ale po angielsku, a ulotka polska ma nieco inne tlumaczenie ale jak chcesz wiedziec cos konkretnego to pytaj , tez pomoge z checia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny To moje pierwsze opakowanie tych tabletek a kobieta w aptece powiedziała, że jeśli kupuję 1 opakowanie (z potrójnego) to nie da mi ulotki. Paranoja!!! Ogólnie chciałam wiedzieć jakie ma działanie i jakie skutki uboczne. Magdooosia_85 czy nie sprawiłoby ci problemu zeskanowanie tej ulotki i podesłanie mi na maila?? Byłabym baaardzo wdzięczna. kkwiatuszekk@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge
Hej wyslalam ci na skrzynke ulotke ktora sama dostalam od jakiejs dziewczyny dwa tygodnie temu. to strasznie duzy plik ale mysle ze sobie poradzisz i oby byl pomocny. pozdrawiam :) kupilas tylko jeden listek ??? brakowalo ci kaski ?- przeciez te tabletki sa refundowane wiec opakowanie na 3 miesiace kosztuje 30 zeta. to bardzo malo w porownaniu z innymi :)) co mnie cieszy bo sama ich uzywam a z kasa bywa marnie :o/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werna
a tak w ogole , to czy te tabletki sa antykoncepcyjne? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za ulotkę :) Kupiłam tylko 1 opakowanie bo chcę zobaczyć jak się będę po nich czuła a jeśli wszystko będzie ok to później już będę kupować po 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge
do werna : TAK !!! NA 100% Uzywam ich tylko i wylacznie w takim celu ! Nie mialam zadnych problemow z cera i nic z tych rzeczy- pani ginekolog przepisala mi je jako antykoncepcyjne wlasnie ze wzgledu na ich cene. 50 % refundowane :D Co do dzialania sa pewne tak jak kazde inne tabletki anty. Uzywam ich od 3 miesiecy , w tym czasie regularnie wspolzyje BEZ DODATKOWEGO ZABEZPIECZENIA chyba ze w sytuacjach watpliwych wg ulotki . I wszystko jest super krwawienie przy pierwszym opakowaniu byl jakos tak dziwnie teraz mam po 4 dniach od ostatniej tabletki z opakowania (moze to dlatego ze dawniej mialam bardzo dlugi cykl) ale o stalej godzinie (niestety jest to niedziela okolo 7 rano - tez sobie moj organizm wybral godzine ;) ) Wiem ze na temat tych tabletek mozna przeczytac mnostwo niepewnych opini - ze dziewczyny sie obawiaja ze to nie sa tabletki anty, ale SA ZAPEWNIAM NA PODSTAWIE WLASNEGO DOSWIADCZENIA KROTKIEGO ale uwierzcie moj chlopak i ja to jak dwa kroliczki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge
do kwiatuszek nie ma za co - wiem ze to wazne dla ciebie zeby uzyskac podstawowe informacje i dobrze , ciesze sie ze moglam jakos pomoc, bo pamietam jaka bylam wdzieczna dziewczynom ktore wczesniej pomagaly mi wiesz nie wiem czy juz zaczelas brac te tabletki ale : przy pierwszych dwoch opakowaniach mozesz miec nastepnego poranka po pierwszej tabletce silne mdlosci, tzn moze cie silnie ciagnac na wymioty , ale spokojnie to calkowicie normalna reakcja organizmu - przewidziana - i wiele kobiet ja ma . uczucie niemile ale trwa dosyc krotko (przynajmniej u mnie) ja mialam jeszcze plamienia z przerwami przez cale pierwsze opakowanie - wiec na taka ewentualnosc mozesz byc tez przygotowana. Pani doktor uprzedzila mnie ze to moze sie zdarzyc w moim przypadku jak najbardziej bo mialam bardzo dlugi cykl. Wiec takimi sprawami nie warto sie przejmowac. Zreszta kiedy przeczytasz te ulotke sama sie przekonasz, ze to normalne przy pierwszych opakowaniach - a odnosnie objawow ktorymi warto sie przejmowac to wszystko jest napisane - ja ich na szczescie nie mialam - i juz wykupilam recepty na kolejne 6 miesiecy :D pozdrawiam zycze zazywania bez skutkow ubocznych - bo bywaja niestety uciazliwe (dobrze ze mijaja) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wzięłam wczoraj pierwszą tabletkę ale na razie objawów żadnych nie mam (ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca). Najbardziej się boję, że mogę przytyć po tych tabletkach (podobno tycie to jeden ze skutków ubocznych). Ale w tej chwili ważniejsze dla mnie zdrowie niż figura. Ja brałam przez 5 lat pigułki ale inne. No i po odstawieniu zaczęły się dziać dziwne rzeczy z moim organizmem. Kompletnie oszalał. Nie miałam okresu przez prawie pół roku i okazało się, że mam wielotorbielowatość jajników. Dlatego biorę diane. Mam nadzieję, że to mi pomoże bo za jakieś 2 lata chcemy się postarać o maleństwo. Nie wiem ile czasu będę brała te tabletki ale mam nadzieję, że krótko i że przyniosą efekt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj potrzebnych informacji na stronie www.schering.pl (strona producenta Diane 35), a następnym razem wypnij się na pania farmaceutkę i idź do innej apteki - istnieją opakowania Diane 35 zawierające tylko jeden listek i jest w nich ulotka. To paranoja i chamstwo, żeby wydać taki lek bez ulotki komuś, kto nic o leku jeszcze nie wie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! Jeszcze jedno! Diane 35 w żaden sposób nie powoduje przyrostu wagi!! To jakaś bzdurna plotka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge
Co do tego tycia jak najbardziej powtierdzam ! to jakas bzdura. wymyslona przez dziewczyny ktore wlasny brak silnej woli zwalaja wiecznie na tabletki antykoncepcyjne. Ja przytylam . Ale nie jestem zaklamana na tyle by mowic ze to po tabletkach - po prostu zaczelam jesc jak opetana na kilka dni przed zaczeciem przyjmowania tabletek i do tej pory nie przestalam. Z tego powodu nie ma sie co dziwic ze przybieram na wadze. Ale to NA PEWNO NIE WINA TABLETEK DIANE 35. Wiec spokojna glowa, jesli do tej pory nie mialas problemow z tyciem nie utyjesz od nich. Zreszta jak slusznie zauwazylas zdrowie jest ZNACZNIE WAZNIEJSZE OD FIGURY !!!! Owocnego leczenia ! pozdrawiam pati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że już ktoś Ci przesłął ulotkę :), to dobrze, bo nie mam w domu skanera. Jeśli chodzi o tycie, to nie zauważyłam tego u siebie. Lekarz przepisał mi je dwa miesiące temu na torbiel, która po miesiącu zniknęła :) I czuję się po nich świetnie. Wcześniej brałam Microgynon i Cilest- po którym niezbyt dobrze się czułam, miałam nudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Diane-35
Diane jest silnym lekiem hormonalnym, nie powinna być przepisywana bez wcześniejszego udowodnienia, za pomocą badań, androgenizacji! Do POMOGE : " Uzywam ich tylko i wylacznie w takim celu ! Nie mialam zadnych problemow z cera i nic z tych rzeczy- pani ginekolog przepisala mi je jako antykoncepcyjne wlasnie ze wzgledu na ich cene. 50 % refundowane" To jakiś konował ta Twoja lekarka... Tylko ze względu na cenę ??? Tak silny środek ??? Podczas, gdy nie masz - jak piszesz - ŻADNYCH problemów z cerą i hormonami??? Ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge
do "o diane 35" a ty masz upodobanie to pisania o lekarzach ze sa konowalami ????? jakim prawem ich oceniasz na podstawie tego ze przepisuja komus diane 35. nie masz pojecia czy mialam wczesniej robione badania to po co krytykujesz lekarza!!! poza tym sie powtarzasz bo juz dzis czytalam gdzies te wypowiedz! wiec daj spokoj to moja sprawa co zazywam. to ja powinnam ocenic swojego lekarza- ciebie nikt do tego nie upowaznial i nikt o to nie prosil . wiec badz tak dobra i nie krytykuj ludzi o ktorych nie masz zielonego pojecia kim sa !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość * * *
ale autorka postu "o Diane" ma rację tego środka nie powinno się przepisywać bez specjalnych wskazań (androgenizacja) -- a skoro Ty "Pomoge" piszesz, że nie masz żadnych problemów z cerą, to nie powinnaś tego brać!! są inne refundowane tabletki, o wiele bezpieczniejsze Diane to NIE JEST ANTYKONCEPTYK nie bez powodu Diane wycofują na świecie po tej historii z kolejną dziewczyną która umarła stosując ją zwróć też uwagę na to, że Diane nie można stosować przed dłuższy okres czasu non stop -- w przeciwieństwie do tabletek anty, które można brać nawet kilka lat (ten sam środek) -- Diane maxymalnie kilka miesięcy, potem odstawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Magdooosia_85: Piszesz, że po stosowaniu tych tabletek torbiel zniknęła. Czy lekarz kazał ci nadal stosować te pigułki. Jeśli tak to przez jaki czas? Pytam bo to moje pierwsze opakowanie i chciałabym wiedzieć ile mniej więcej trwa kuracja bo widzę, że masz (miałaś) podobny problem do mojego. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.m.m
do Kwiatuszka: ja miałam torbiel i zniknęła mi po Microgynonie w ciągu kilku m-cy. Wcale nie trzeba stosować Diane, żeby się tego pozbyć A jeśli brać Diane tylko ze względu na torbiel, to chyba bezpieczniej już inne leki. Dziewczyny wyżej miały rację co do Diane, że nie jest zbyt bezpieczna pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co Wy na to
Cześc Dziewczyny! A propos diane 35, mój lekarz przepisał mi ten lek ponieważ mam kłopoty z zajściem w ciąże. Stwierdził, że przyczyną jest nadmierna ilośc hormonów męskich i Diane ma mi w tym pomóc. Stwierdził to tylko na podstawie wywiadu, nie zlecił mi żadnych badań (typu; poziom hormonów). Myślicie, że jest to bezpieczne podejście, bo ja obawiam się, że nie. muszę brać je przez 3 miesiące. Narazie jeszcze nie wykupiłam recepty bo zaczynam je po kolejnej miesiączce więc jeszcze mam trochę czasu na zastanowienie. Ale jestem pełna obaw po przeczytaniu waszych i innych wypowiedzi na temat Diane 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość * * *
Zgadywał, że masz za dużo hormonów męskich?... (skoro nie zlecił badań...) Trochę dziwne Z drugiej strony, 3 miesiące to nie jest dużo, raczej nie zdąży Ci zaszkodzić, miejmy nadzieję :) Ale badanie hormonów chyba by się przydało, przyczyna też może leżeć w całkiem innym miejscu przecież pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej też brałam Diane 35, ale doszłam do wniosku, że chcę brać normalne pigułki (wyłącznie anty, a nie jak Diane, w której jest to skutek uboczny ;) Ale jak dziewczyny mówią, że to dlatego żeby były refundowane, to już się nie boję). Lekarz zmienił mi na Cilest. Ale zawsze podczas miesiączki bolał mnie brzuch, więc powiedziałam o tym lekarzowi i stwierdził, że to dziwne przy Cileście. Zrobił mi usg i znalazł tą torbiel. Przepisał mi Diane, czopki Diclac i jeszcze jakieś tabletki, ale nazwy nie pamiętam. Torbiel zniknęła, a brzuch już mnie nie boli w trakcie miesiączki, więc lekarz stwierdził, że mogę brać Diane. Niestety nie mówił ile miesięcy można ją brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej też brałam Diane 35, ale doszłam do wniosku, że chcę brać normalne pigułki (wyłącznie anty, a nie jak Diane, w której jest to skutek uboczny ;) Ale jak dziewczyny mówią, że to dlatego żeby były refundowane, to już się nie boję). Lekarz zmienił mi na Cilest. Ale zawsze podczas miesiączki bolał mnie brzuch, więc powiedziałam o tym lekarzowi i stwierdził, że to dziwne przy Cileście. Zrobił mi usg i znalazł tą torbiel. Przepisał mi Diane, czopki Diclac i jeszcze jakieś tabletki, ale nazwy nie pamiętam. Torbiel zniknęła, a brzuch już mnie nie boli w trakcie miesiączki, więc lekarz stwierdził, że mogę brać Diane. Niestety nie mówił ile miesięcy można ją brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej też brałam Diane 35, ale doszłam do wniosku, że chcę brać normalne pigułki (wyłącznie anty, a nie jak Diane, w której jest to skutek uboczny ;) Ale jak dziewczyny mówią, że to dlatego żeby były refundowane, to już się nie boję). Lekarz zmienił mi na Cilest. Ale zawsze podczas miesiączki bolał mnie brzuch, więc powiedziałam o tym lekarzowi i stwierdził, że to dziwne przy Cileście. Zrobił mi usg i znalazł tą torbiel. Przepisał mi Diane, czopki Diclac i jeszcze jakieś tabletki, ale nazwy nie pamiętam. Torbiel zniknęła, a brzuch już mnie nie boli w trakcie miesiączki, więc lekarz stwierdził, że mogę brać Diane. Niestety nie mówił ile miesięcy można ją brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nooowa
Ale beda jaja jak je odstawicie ;) Ciekawe czy bedzie tez tak fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martul
Ja biorę Dianę od dwóch lat, przedewszystkim ma zawlczac trądzik, działa. W ciągu tych 2 lat przytyłam 6 kilo, wiec moze po tym leku. To prawda ze ma ona przedewszytskim leczyć, a skutkiem ubocznym jest zagęszczenie sluzu w szyjce, i wpływ na jajeczko. Wiem ze nie powinno sie jej stosować jako typowego środka antykoncepcyjnego, raczej leczniczo, conajmniej 6 miesięcy.Jak lekarz może stwierdzić dużą ilośc męskich chormonów bez wyników? to widac po ilości owłosienia, i miejsc w którym rosna włosy. Nie odczówam żadnych skutków ubocznych, mysle ze to sparawa indywidualna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×