Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aśka_hp

Usg ginekologiczne przez odbyt

Polecane posty

Gość aśka_hp

Hej, Mam 19 lat jestem dziewicą 2 razy byłam już u ginekologa. Z powodu ból jajników lekarka stwierdziła że zrobić mi musi usg wewnetrzne, ale ponieważ jestem dziewicą to tak jak zwykłe badanie tak i to ma mi robić przez odbyt. Czy któraś z Was miała takie badanie? Czy to jest bardzo nieprzyjemne? W jakiej pozycji to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co, to ja wolałabym
jednak tradycyjnie- przez pochwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że wątpie
Chyba coś źle zrozumiałaś, bo nie sądze żeby takie badanie w ogóle istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednagosia
Potwierdzam, bo sama miałam robione 2 razy. 1 raz u kobiety i było to naprawdę niemiłe, robiła mi to normalnie na fotelu i wciskała to na siłe, głęboko strasznie i wierciła na boki i jeszcze mówiła żebym tak nie panikowała bo wtedy cięzej zbadać. U faceta było za to bezboleśnie, z tym że pozycja do badania dużo bardziej krępująca, bo musiałam poprostu wypiąć tyłek. On dał mnóstwo żelu i wkładał to powoli cały czas instruując mnie co mam robić żeby obyło się bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołablondi__
Miałam i pamiętam do dziś. Zrobił mi to lekarz i to praktycznie z zaskoczenia. Dla mnie to bardzo krepujące było. Napewno jak jest możliwośc to lepiej wpierw skorzystać z toalety. Na pocieszenie powiem, że mnie to az tam bardzo nie bolało, ale pupe czułam jeszcze ze dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaaa
a dlaczego nie zrobią ci jako dziewicy usg przezbrzusznego?? wieki się takie usg robiło tylko pęcherz musiał być wypoełniony. Chyba do jakiś zboczeńców trafiłyście tym bardziej,że przez odbyt usg pokaże jajniki TYLKO MACICY NIE !!!!!!!!!! ale wy glupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123321p
badanie przez odbyt u dziewic ? ja musze isc 1 raz do gina i w odbycie bedzie grzebał ? mam hemoroidy ! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannahop
Potwierdzam że tak czasem trzeba zrobić to badanie, na sobie się o tym przekonałam. Jak któraś chce o coś zapytac to można pisać asia_hopek@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małami077
Pamiętam, że kiedyś jak byłam jeszcze dziewicą lekarz mówił, że chce mi zrobić to usg, ale po prostu sie nie zgodziłam, już to badanie palcem było wystarczająco krępujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednagosia
Czasem lepiej chwile sie pomęczyć i się pozwolić zbadac i wiedzieć że wszystko jest ok niż chorować. Badanie krepujące to prawda ale do przeżycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednagosia
Czasami lepiej się dac zbadać i wiedzieć że wszystko ok niż chorować. To badanie wcale nie jest takie najgorsze, tylko krępujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewucha18
Mi na odwrót, facet zrobił mimo że byłam dziewicą, i trochę żaluję. Trudno powiedzieć czy błona dziewicza pękła, ale teraz spokojenie mogę włożyć 2 palce na pochwy. Wogóle dziewnie to badanie wygladał też na fotelu, na głowicę nakładał przy mnie prezerwatywę i wykonywał dużo ruchów do tyły i przodu, wątpie czy to tak powinno przebiegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagosia_
Miałam nie raz, ale tylko przez pochwę i muszę Cie uspokoić, że tak się to badanie robi. Lekarka zakłada prezerwatywę na sondę, wkłada i rusza na boki, wyciąga, wkłada głeboko znowu, dziwne uczucie. Nie mogę sobie zbytnio tego wyobrazić jak to się robi przez pupe, to musi być niekomfortowe i pewnie trochę boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgtjhtyjuk
a dlaczego ma boleć? przecież sonda jest dużo mniejsza niż stolec :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rfijl
wykonywał dużo ruchów do tyły i przodu, wątpie czy to tak powinno przebiegać.-oczywiscie, ze tak; inaczej musi ulozyc glowice, zeby zobaczyc jajniki, inaczej macice, i robi zdjecia z roznych katow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagosia_
Niech najlepiej się wypowiedzą te które miały w ten sposób. Ja miałam nie raz przez pochwe i czułam ten aparat i ruchy dosyć mocno, czasem cos zabołało. Z tego wnioskuje że gdyby to wkładała w pupe to mogłoby boleć, a napewno byłoby nieprzyjemne i krepujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thrjyjyr
mi te ruchy sprawialy przyjemnosc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśka___
Miałam kiedyś tym gorszym sposobem a ostatnio tylko przez pochwe i dla mnie napewno nie jest to przyjemne. Badanie, które trzeba przejść i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Miałam robione USG przez odbyt. Nie jest to przyjemne badanie, ale też nic strasznego. Nie boli zupełnie, chociaż pewnie zależy na jakiego lekarza się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzałajoanna__
Przechodziłam to badanie i to nie jako dziewica, ale już po 30. Czasem trzeba zobaczyć jajniki od tej drugiej strony. W dodatku musiałam się zgłosić do badania w czasie miesiączki, więc dodatkowy stres. Lekarz był delikatny i choć chwile to trwało i mocno czułam niektóre ruchy to specjalnie nie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alxany
Nie nastawiaj się, że będzie boleć. Miałam takie badanie kilka lat temu i jedyne co poczułam to dyskomfort, ale nie nazwałabym tego bólem. Ważne, żeby się nie napinać w trakcie, także chill out i dobrze będzie Lekarz stwierdzi czy wszystko jest na swoim miejscu, czy nie ma jakiś torbieli. To jest standartowe badanie, tyle że zwykle wykonuje się je przez pochwę, a ty jesteś dziewicą, więc będzie przez odbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flowerrrr__
Dokładnie tydzień temu miałam to robione. Uczucie bardzo dziwne, mi cały czas chciało się do wc. Jeśli wiesz wcześniej że to bedziesz miala to lepiej sie samej w domu przygotować i czuć sie w miare komfortowo. Specjalnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi123321
Hmm, ja bylam pierwszy raz u lekarki po tabletki antykoncepcyjne. Bylam dziewca, zrobila usg brzuszne, włozyła palec do pochwy i naduszala brzuch. I tyle. Pozniej, jak juz zaczelam uprawiac seks to mialam dopochwowo ta sondy. Nigdy nie slyszalam o badaniu ginekologicznym sonda przez odbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha__
Dobrze to opisałaś, moje badanie przebiegało bardzo podobnie i odczucia też podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupccia
Dziwna ta lekarka, USG nie robi się na fotelu ginekologicznym tylko na kozetce, jest o o wiele mniej krępujące bo lekazr patrzy się w monitor a pacjentka leży obok. Na fotelu to musi byc tragedia, leżeć z rozwalonymi nogami przed oczami lekarza, który wykonuje jeszcze takie upokarzające czynności :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada z kielc
Miałam to i akurat też na fotelu, widocznie tak łatwiej lekarzowi zrobić, a że krepujące to trudno dla mnie kazdy wizyta u gina jest krępująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudazuza
Jak to czytam to nie wiem jak wy sie na to godzicie, żeby robić takie zboczone badanie, zwłaszcza facetowi. Wątpie że to konieczne, pewnie ma taki kaprys zeby tam powsadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to badanie wymaga
jakiegos specjalnego przygotowania? Lewatywa czy wystarczy sie wyproznic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm mm
eeej, ale ta koncowke sie tak gleboko raczej nie wsadza-wiec moze nie byloby tak tragicznie robiac waginalnie-z dwojga zlego-bardziej komfortowo napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta____
Jak wiesz, że będziesz na pewno miała to lepiej zrobić lewatywę przed wtedy mniej stresu i większy komfort. Ja nie wiedziałam że będę akurat miała to robione i czułam cały czas dyskomfort, bo wkłada to głęboko i rusza na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×