Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laulaja

Vibin mini a wahania nastroju

Polecane posty

Cześć. Potrzebuję pomocy, bo już sama nie wiem co mam robić. Od roku przyjmuję vibin mini, wszystko było ok.do października. Od października zaczęłam mieć wahania nastrojów, byle błahostka doprowadza mnie do płaczu, mój facet jest bardzo wyrozumiały, ale non stop obrywa ode mnie o nieważne rzeczy (że nie wstawił wody na kawę, że nie odpisał, że blablabla). Zastanawiam się, czy to normalne i może przejdzie, czy lepiej porozmawiać z ginekologiem, żeby przepisał mi inne tabletki... Po prostu sama ze sobą wariuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć :) Znalazłam ten post i zastanawiam się, jak w końcu rozwiązałaś swój problem? Bo jestem w podobnej sytuacji i zastanawiam się, czy może to być wina moich tabletek (również Vibin mini). Czy zmieniłaś tabletki? Czy problem tkwił w tabletkach, czy gdzieś indziej? Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8Ja te tabletki bralam jako pierwsze przez jeden miesiac czyli jedno opakowanie. To co sie ze mna dzialo po prostu tragedia. Mialam non stop jakies mysli samobojcze, caly czas sie klocilam z mezem, o byle g**no. Placz smiech i tak na przemian. W dodatku przytylam chyba z 5 kg w ciagu tego opakowania. A jak nie daj Boze zmieszalam to z alkoholem to wszystko w domu fruwalo. Lapalam nawet za noze. Po prostu tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laulaja
Ja brałam te tabletki do maja. W maju pojawiła się u mnie depresja. Niestety na tyle silna, że musiałam brać leki od psychiatry. W momencie, kiedy odstawiłam vibin mini sytuacja zaczęła wracać do normy. Od sierpnia jestem na Nuva Ring i żadnych wahań nastroju, zupełnie inaczej. Oczywiście nadal muszę uczęszczać na terapię do psychologa, gdyż był to bardzo silny epizod depresyjny. Ale na pewno już nigdy do nich nie wrócę. Dodatkowo wydawało mi się, że jak je brałam, to po połączeniu z antybiotykiem Klacid miałam zwiększone objawy niepożądane (bezsenność, koszmary senne, derealizacja, dezorientacja). Ja osobiście nie będę polecała tych tabletek. Może to kwestia organizmu, ale lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również nie polecam Vibin Mini. Od razu zaczęły pojawiać się niepożądane skutki - nerwowość, agresja, smutek, przygnębienie, bóle łydek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renite
Naprawdę? U mnie wręcz odwrotnie, właśnie jak zaczęłam brać Vibin mini, to mam wrażenie, że widzę sporo pozytywów. No ale to kolejny dowód na to, że tabletki powinny być dobrane przez ginekologa i najlepiej na podstawie badań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie mdli dziewczyny strasznie. To nie moje pierwsze tabletki, Do tego nie mogę spać. Nie wiem, jestem już po 30 i lekarz ogólny zasugerował, że powinnam przejść na inne, bo te polecane są młodym, bardzo młodym kobietom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laulaja
A może przestawisz się na NuvaRing? Osobiście polecam - dużo mniej zachodu niż w przypadku tabletek, a działa dobrze :) Dodatkowo nie przeszkadza tak bardzo gdy się pali papierosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olbomka
ja biorę tabletki vibin mini i jestem bardzo zadowolona z efektów, czuję się bardzo dobrze na tych tabletkach, żadnych skutków ubocznych, no i vibin mini zawiera zdecydowanie mniejsza ilość hormonów niż jakakolwiek inna antykoncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam Vibin Mini prawie półtora roku, potem miałam trzymiesięczną przerwę w ich braniu i jak znów do nich wróciłam do zaczęły się mdłości, okropnie przybrałam na wadze, zaczęłam mieć straszne wahania nastrojów i bóle głowy. Lekarz przepisał mi Axię, ale przy tych tylko się pogorszyło. Teraz biorę tabletki Naraya i jestem z nich mega zadowolona. Dawka hormonu jak w Vibin, a jednak są dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm nie wydaje mi się żeby az takie ogromne wahania nastroju były po pigułkach, chociaż w ulotkach prawie wszystkich tabletek informują o takowych skutkach ubocznych. Tez kiedyś stosowałam taką anty, po której byłam trochę płaczliwa... Poszłam do ginki i zmieniła mi na antykoncepcje o niskiej zawartości hormonów tj vines i teraz czuję się naprawde ok, więc może coś faktycznie w tym jest. jedyne co Ci mogę poradzić to zmienić tabletki anty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełkaa
ale przecież vibin mini zawiera zdecydowanie mniejszą dawkę hormonów niż każda inna antykoncpecja, więc dziwne jest to, że odczuwasz jakieś wahania nastroju, vibin mini jest dobry na początke antykoncpecji, żeby tej dużej ilości hormonó w siebie nie wpychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czupurka
no ja właśnei brałam na start jak zaczynaąłm przygodę z antykoncpecją wtedy ginekolog przepisał mi włąśnie vibin mini, na tabletkach ejstem do dzisiaj i świetnie się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×