Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malinowa mandarynka11

W ciązy- witaminy a kwas foliowy

Polecane posty

Witam, jestem w 5 tyg. ciąży. Przy pierwszej wizycie u gin. czyli w 2-3 tyg. ciąży lekarz po zbadaniu przepisał mi witaminy o nazwie Femibion Natal 1,ale bez osobnego kwasu foliowego... Patrzyłam skład i jest tam normalnie kwas foliowy,ale nie wiem czy odpowiednia dawka... Tak sobie myślę,że chyba lekarz wie co robi i skoro przepisał mi takie tabletki a kwasu nie to musi być już w tych witaminach odpowiednia dawka tego kwasu, jak myslicie? Martwię się bo tyle co widziałam i słyszałam to zawsze kobiety miały osobno to i to. proszę o porady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kończę 20tc
przed ciaza z pol roku łykalam Folik. Na pierwszej wizycie w 6tc bodajze lekarka przepisala mi dawke 5 mg kwasu foliowego. Pytalam o witaminy, powiedziala ze nic mam nie brac tylko dbac o diete. Gdziś tak w 16tc dalej kazala mi brac, i przepisala mi opakowanie. Zatem ja mysle ze jesli nie wymiotujesz, to witaminy sa zbedne,natomiast kwas foliowy jak najbardziej. Witaminy tak mysle od polowy ciazy. Dziecko i tak bierze to co mu potrzebne a kazdy nadmiar jest szkodliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kończę 20tc
przed ciaza z pol roku łykalam Folik. Na pierwszej wizycie w 6tc bodajze lekarka przepisala mi dawke 5 mg kwasu foliowego. Pytalam o witaminy, powiedziala ze nic mam nie brac tylko dbac o diete. Gdziś tak w 16tc dalej kazala mi brac, i przepisala mi opakowanie. Zatem ja mysle ze jesli nie wymiotujesz, to witaminy sa zbedne,natomiast kwas foliowy jak najbardziej. Witaminy tak mysle od polowy ciazy. Dziecko i tak bierze to co mu potrzebne a kazdy nadmiar jest szkodliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą nie łykałam kwasu,a witaminy przepisał mi lekarz,więc biorę i myślę,że dobrze,że je biorę bo z jedzeniem u mnie na ta chwilę bardzo bardzo marnie,a jak juz coś przełknę na co mam chwilowo ochotę to super extra zdrowe w witaminy to to nie jest... ale czy jeżeli jest kwas w tych witaminach osobno go nie biorę to jest tam juz odpowiedzia dawka...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać, że niektórym
zalecana dawka to 0.4 mg kwasu foliowego dziennie- taka dawke ma wlaśnie folik i o ile dobrze się odżywiasz, to moim zdaniem na tym etapie ciaży witaminy nie są konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kończę 20tc
przepisala, bo odwiedzil ja przedstawiciel tej firmy i zaproponowal ladny prezent:D ale tak serio - nie jestesmy lekarzami, nie zaszkodza, wiec bierz. Teoretycznie dawka kwasu foliowego w nich jest wystarczajaca. Wiec - twoja wola - ja mysle ze dla swietego spokoju lykaj sobie ten folik - nie zaszkodzi a i tak organizm nie jest w stanie przyswoic syntetycznych witamin w 100%. Ja łykam te 5 mg ( czyli 12krotnie wieksza dawka!- teraz juz co drugi dzien), i pod koniec pierwszego trymestru mialam dusznosci, poszlam do ogolnego i pytam czy to ten kwas, a on ze to nie jest duza dawka (!), wiec mysle ze te 0.4 nic nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwię się takim lekarzom, co od początku ciąży przepisują preparaty wielowitaminowe, często bez badań. Jęli kobiecie czegoś brakuje to ok, niech łyka, ale nie można z nimi przesadzać. Moim zdaniem Folik w zupełności wystarcza na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie jestes dziwne
ze dopiero w ciązy laski biora witaminy jak min. 3 m-ce przed powinny zażywać...w koncu dziecko musi skadś pobierać a wiadomo cze jak jest za mało to organizm matki siądzie i tym sposobem zamiast cieszyć sie ciązą to godziny spedzacie w kiblu na zyganiu i ubolewacie jakie to słabe i zmeczone jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym momencie kwas foliowy jest praktycznie wszędzie... drogie panie nie ma dowodów na to, że witaminy w postaci tabletkowej (głównie chodzi mi tu o tanie preparaty multi) w ogóle działają. a wystarczy się zdrowo odżywiać! kwas foliowy suplementować na pewno przez pierwszy trymestr, potem nie jest to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje doświadczenie jako połoznej jednak mnie nauczyło wiele i wiem, że sama jeśli zajdę w ciążę będe się suplementować, najlepiej jednak aby ciąża była planowa wtedy odpowiednio wcześniej zacząć przyswajać kwas foliowy, magnez, witaminy czy kwasy omega - wszystko to ma znaczący wpływ na rozwój dziecka. Dlatego takie naturalne preparaty jak Prenalen uważam, że powinny cieszyć się większą zużywalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży miałam bardzo często skurcze łydek a od 20 tygodnia skurcze macicy. było to niepokojące i lekarz przepisał mi magnez w tabletkach, gdybym wiedziała że Prenalen ma taki preparat wolałabym przyjmować go w formie płynnej niż obciążać żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajjja23
No własnie, nie wiedziałam dziewczyny ze magnez jest na to odpowiedni. A cały czas sie zastanawiałam tylko czy powinnam brac magnez czy nie zaszkodzi dziecku. A jak sie okazuje, sa nawet specjalne suplementy, syropy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tylko powiesz lekarzowi że masz częste skurcze, że się męczysz to napewno przepisze Ci jakiś preparat z magnezem, jest niezastąpiony i jego przyjmowanie naprawdę nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Ja na razie przyjmuję sam Folik, bo dopiero planujemy starania o dziecko;) Ale w ciąży na pewno jeśli nie bedę musiała to nie będę się faszerować preparatami multi, wolę zdrową dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta222
Musze zapytać o ten syrop w aptece, bo własnie coś czuje ze mnie rozkłada, a od razu kupie i ten z magnezem i ten na przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daaana2
Czy w pierwszym trymestrze ciąży można przyjmowac te syropki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiiika
Teraz tyle sie tego narobiło, ze w sumie juz nie wiadomo co przyjmować.Ale tak czy inaczej kwas foliowy jest w tym przypadku najwazniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sommowska9
No tak, ale kwas foliowy to zupełnie co innego, kiepsko jest własnie kiedy w czasie ciąży dopadnie nas przeziębienie. Z tym jednak jest cięzko i trudno walczyć. Niestety nie mamy az takich mozliwosci zeby wybierac leki odpowiednie dla kobiet w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syoss
Każda choroba w ciąży jest uciążliwa, nawet głupi ból głowy. Tak to już jest że kobieta w ciąży często musi się męczyć z różnymi dolegliowściami bo leki nie są wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooonka23
Co do przeziębienia w ciązy to na pewno warto sięgac po naturalne składniki. Dlatego polecam syrop Prenalen. Łyżeczka dziennie w trakcie przeziębienia na pewno pomoże nam szybciej przez to przejśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astrra
Jeśli przyjmuje się Folik to żadne inne witaminy nie są potrzebne. Folik jest witamina z grupy B i jest dla nas i naszego dziecka najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllizka89
Zgadzam się, czasami cięzko jest zadbac o ta profilaktykę bo zdarza sie tak ze dziecko jest nie planowane, ale na pewno jak tylko dowiadujemy się o ciązy powinnysmy koniecznie zacząć przyjmowac kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
a od którego miesiąca zaczęłyście brać witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegra_1604 - moja siostra zaczęła brać witaminy w 4 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
też po woli zaczynam o tym myśleć i też lekarz mi mówił, że od 2 trymestru. Jakie witaminy brała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina_:)
ja brałam od końca I trymestru i stosowałam ladeeVit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
a czemu właśnie te, ile one kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze, 2-3 tydzień ciązy, to dopiero owulacja i zapłodnienie. Ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Kwas foliowy potrzebny jest od pierwszych chwil po zapłodniniu, dlatego wazne jest jego branie w już przed zajściem w ciążę, w ciaży już długo się nie bierze. Ja w 6 tc (czyli 30-któryś dzień cyklu) dostałm taki silniejszy niż w fitaminach kwas foliwy, a odstawić go miałm, nie wiem, chyba z początkiem 2 trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×