Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeciekająąą

Wam też przeciekają tampony?

Polecane posty

Gość przeciekająąą

Cześć. Pytanie jak w temacie. Stosuje tampony .o.b rozmiar super, no i przeciekają mi na początku okresu, jak krwawienie jest dość obfite , dodam że jeszcze nie rodziłam. Macie może podobnie? Bo to trochę mija się z celem skoro i tak po włożeniu tampony muszę jeszcze założyć podpaskę, bo mi przeciekają, Przez pierwsze 2 dni wymieniam je dość często co 2,3 godziny, a i tak potrafią przeciec, no a przecież są sytuację, że czasem nie można tak chodzić często do kibelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kupuj super plus i zakladaj podpaske, przynajmniej przez pierwsze 2 dni. taka twoja uroda, takie zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciekająąą
No niestety, chyba wypróbuje te jeszcze o.b. super plus. No i to trochę bez sensu choć z tamponem i podpaską jednocześnie :D. No a tampon i wkładka niestety nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciekająąą
A może poradzicie mi jakieś inne tampony, może są jakieś lepsze, bardziej chłonne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam zawsze uzywalam tampaxow:) a bierzesz tabsy?? Bo po tabsach zmniejsza sie ilosc krwi, powaznie. Moja przyjaciolka ma baaaardzo obfite okresy, pierwsze 2 dni nie wychodzi z toalety, bo tak strasznie "cieknie". Ale odkad bierze tabsy wszystko sie uregulowalo:D mozesz sprobowac takie z mala iloscia hormonow np. harmonet:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciekająąą
Nie przeciekają Ci tampaxy? Nie biorę tabletek anty i nie zamierzam. Zresztą nie są sądzę, że mam jakieś bardzo obfite okresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciekająąą
Ale chyba wolę mieć nawet obfite przez pierwsze 2 dni, no ale zero bólu, gdyby nie wilgoć, którą nagle czuję, to czasem bym nie wiedziała, że zaczyna mi się okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciekająąą
No nic może wypróbuje np. tampaxy, czy jakieś inne, a póki będę się męczyć z tamponem i podpaską jednocześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella tampony super
Są chłonne. Wypróbuj. To te żólte z zielonym kółkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to mozliwe, ze nie masz obfitych okresow a przeciekaja ci super?? albo za rzadko je zmieniaz, albo naprawde masz obfity okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boze widzisz i nie grzmisz...
tampon + podpaskia... Przy obfitych krwawieniach nie wolno stosowac tamponow! One szybko sie napelniaja, a potem sie ta krew cofa, krzepnie i rozklada... Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciekająąą
Dzięki za rady :). Tzn. nie wiem jaka jest dokłada definicja obfitych okresów. U mnie jest tak, że ostatnimi czasu mam obfity pierwszy dzień, a z drugim jest różnie, zależy, np. dziś mam drugi dzień okresu i krwawienie dużo mniejsze niż wczoraj. Dlatego tak napisałam, ze nie sądzę, że mam jakieś wyjątkowo obfite, bo to trwa dzień, góra dwa, a 3 i 4 dzień, to już takie lekkie krwawienie. No i właśnie też się zastanawiałam, czy powinnam stosować tampony skoro w pierwszy dzień dość mocno się ze mnie leje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska promyczek
Do gina i to szybko. Jest tak ze pierwszego dnia są obfite, ale nie 2i 3? możesz mieć torbiele na jajnikach. Radzę używać podpasek. A i do 5 dni to max - jak dłuzej masz okres to do gina - to nie jest normalne. Nie strasze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiele na jajnikach zazwyczaj powoduja skape krwawienia, to miesniaki najczesciej obfite plus skrzepy lepiej zrobic sobie dodatkwe badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piczkaxxxxxxxx
ja miałam kiedys okres , tydzien przerwy i zas sie zaczelo ze mnie lac podejrzewalam u siebie miesniaki bo naprawde przez pierwsze 2 dni tak bolało ze bez tabletek ani rusz i był obfity bardzo poszłam do gina podczas tego drugiego okresu i mnie zbadał ( to dopiero był szok jak kazal mi ciagac majteczki a ja musialam wykeciec do lazienki szybko ) w efekcie dostałam skierowanie na usg dopochwowe ale nic mi nie wykryli a ból i obfitość jak były tak są tamponow nie uzywam , jeszcze do niedawna okres miałąm przez 7 dni :classic_cool: i do tego mam co 24 dni ciotke i sie czuje jak bym miala okres cale zycie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też przeciekają tampony. Mam 28 lat, nie rodziłam. Ale na dodatek ze mnie wychodzą czesto niemałe skrzepy, dlatego unikam tampków, żeby mi nie zablokowały w środku skrzepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak masz racje jak sa skrzepy nie,mozna stosowac tamponow.Podpaski jednak tez maja swoje wady,przy silnych krwawieniach niestety przemakaja,zwlaszcza w pierwszych dniach,tak wiem ze powinno sie je zmieniac jak najczesciej,jednak przyznacie ze niejednej zdarzylo sie upaprac bielizne,zwlaszcza kiedy np.w pracy nie ma okazji do czestego skorzystania z toalety.Pracuje w duzej firmie przy tasmie produkcyjnej gdzie przerwy sa rygorystycznie przestrzegane a za opuszczenie stanowiska sa kary finansowe, nie ma rady,w te dni zawsze pomimo najlepszej ochrony mam plamy. Po prostu nie ma idealnych podpasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za pytanie?tak zdarza sie,tylko na reklamach zapewniaja ze nie. Mysle ze to oszustwo i cala sprawa nadaje sie do rzecznika spraw konsumenckich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz częsciej oddawać krew jako chonorowy dawca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tampony nie mają prawa przeciekać, używam OB już od początku i nigdy nie miałam żadnego problemu. Sęk w tym, że trzeba sobie dobrać odpowiedni rozmiar i typ, przecież jest ich masa - dla dziewczynek, które pierwszy raz mają do czynienia z tamponem jak i dla dojrzałych już kobiet. Tutaj możesz znaleźć odpowiedni rozmiar dla Ciebie http://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr. Przeciekanie to też czasem wina zbyt rzadkiego wymieniania ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez tampony przeciekaja w pierwsze dwa dni, czasem juz po 2 godzinach. Do tego ich wkladanie zawsze mnie boli (rozmiar super) mimo, ze nie jestem dziewica. Dlatego zakladam ****ardzo niechetnie, ale obowiazkowo do pracy, na dluzsze spacery i na podroz. Nie mam innego wyjścia niestety, bo podpaska też na bank przecieknie. A tak to zakladam i podpaske i tampon i takie polaczenie jest dopiero bezpieczne, choc mega bez sensu. z podpaskami znowu mam taki problem ze najbardziej chlonne wydaja mi sie te z belli ale znowu sa bardzo sztywne i mega mnie obcieraja. Caly czas mnie skora swedzi :( okres to dla mnie prawdziwa masakra i ginekolog nic mi na to nie poradzil. No o oczywiscie mam tez skrzepy ale nie ma opcji zebym nie nosila zestawu tampon + podpaska, bo każde dluzsze wyjście konczy sie wtedy plama. Brzuch też mnie na maxa boli wiec totalnie mnie okres wykancza. Przez jakis czas bralam tabsy anty i wtedy okres byl jak marzenie ale niestetu mialam chyba wszystkie efekty uboczne i sie zrazilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załóż sobie spiralę wtedy okres ci całkowicie zaniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę lepsze są OB night bo mają dodatkową gamę ale ja i tak im do końca nie ufam więc noszę podpaske a potem wkładkę. O basenie czy plaży mowy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tampony mają pewna chłonność, więc jak się ją przekroczy i nie zmieni się tamponu w odpowiednim czasie to oczywiście że przecieknie .Mi tez się to zdarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tampony mogą przeciekać w jednej z dwóch sytuacji.Albo kiedy ich rozmiar jest źle dobrany,albo gdy są zbyt rzadko wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie przeciekają, o ile są odpowiednio regularnie zmieniane zgodnie z zaleceniami producenta i obfitością miesiączki. Uzywam ob i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko podpaski bo tampony to szybka droga do stanów zapalnych pochwy. Nawet podczas badań ginekologicznych cipki dochodzi często do zakażeń bo rękawiczki chronią tylko lekarza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam tak jak Ty i niestety ginekolog wykrył mi torbiele na jajnikach.. Powiedział tez,że muszę stosować jakąś antykoncepcję,zeby krwawienia sie zmniejszyły i te torbiele również... Tak więc przepisał mi vines, bo stwierdził,że mocniejszych pigułek nie potrzeba. No i w końcu potrafię normalnie egzystować i nie martwić się, obfitym krwawieniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja smaruję tampon maścią klotrimazol i wtedy łatwiej go zaaplikować ,przy okazji profilaktycznie zapobiegam drożdżycy pochwy,bo ta maść jest przeciwgrzybicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×