Odpowiedz na ten temat

WAZEKTOMIA

• wazzektomia 2006.05.30 [10:19]
    Moj narzeczony i ja nie planujemy nogdy miec dzieci, ze wzgledu zwlaszcza na to ze ciaza w moim przypadku nie bylaby wskazana, to nie jest istotne dlaczego nie chce sie w to wglebiac smutas.gif W kazdym razie pigulek tez nie chce brac, myslimy o wazektomii...Czy ktos z Was moze cos popwiedziec o tym zabiegu, czy warto? Jesli tak to godzie w Polsce mozna go wykonac? Jakie sa koszty? Po rpstu czekam na wasze sugestie
  • Zobacz także:

• wazzektomia 2006.05.30 [10:34]
    tak wiem, juz do nich napisalam czekam na odpowiedz ale chcialam porozmawiac z kims, kto wie cos na ten temat z wlasnego (albo wlasnego mezczyzny) doswiadczenia usmiech.gif
  • reyeryreye 2006.05.30 [10:35]
  • wazzektomia 2006.05.31 [10:04]
    Napisalam do nich maila, ale nie odpowiedzieli. Mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos, kto bedzie mogl cos wiecej powiedziec o zabiegu.
  • wpisz w google 2006.05.31 [11:56]
    Odpowiedzieli po kilku dniach.U kobiet nie wykonują,na facetach owszem,ale ceny nie pamietam.
  • wazzektomia 2006.05.31 [12:27]
    Oczywiscie chodzi o narzeczonego, nie o mnie usmiech.gif Mam nadzieje ze nie odmowia tylko dlatego ze nie mamy jeszcze slubu?
  • zwariowaliscie chyba 2006.05.31 [12:32]

• wazzektomia 2006.05.31 [12:34]
    nie rozumiem, dlaczego zwariowalismy? nie wykonaja nam tego zabiegu?
  • ja posmutnialam 2006.05.31 [12:51]
    bo moj nowy chlopak wyznal mi, ze przez swoja dawna dziewczyne, dla ktorej urodzenie dziecka bylo ryzykiem utraty zycia poddal sie temu zabiegowi
    niby ja na arzie nie chce miec dzieci, ale kto wie, co bedzie kiedys?

sama nie wiem

czy zwiazek ma sens?
  • wazzektomia 2006.05.31 [12:53]
    ale nasza sytuacja jest inna! planujemy slub! Ja nie moge przyjmowac tabletek, robilam badania i nie moge, a jesli zajde w ciaze to i tak prawdopodobnie poronie, my nie mamy wyjscia jesli chodzi o ten zabiegsmutas.gif
  • wazzektomia 2006.05.31 [13:05]
    ja przeprzaszam ze zapytam, ale gdzie Twoj chlopak wykonywal ten zabieg? Nie smuc sie, zostaje wam jeszcze zaplodnienie pozaustrojowe, zawsze to cos smutas.gif
  • wpisz w google 2006.05.31 [13:36]
    To chyba trochę podpucha,bo zabieg ten jest bardzo mało popularny w Polsceusmiech.gif
    A co ich obchodzi czy ma ślub czy nie?Skoro to robią,to guzik im do tego.
  • wazzektomia 2006.05.31 [13:41]
    Mam taka nadzieje, tylko boje sie ze nie potraktuja nas powaznie, ale bez przesady, przeciez za to placimy i jestesmy dorosliusmiech.gif
  • wazzektomia 2006.05.31 [13:43]
    naprawde przykro mi z tego powodu smutas.gif ja mojego mezczyzny do tego nie namawialam, sam nie pozwolil mi brac tabletek bo mogloby to miec u mnie bardzo przykre konsekwencje smutas.gif
  • wazzektomia 2006.06.01 [10:48]
    nadale bede uparcie podnosic ten temat usmiech.gif musi sie znalezc ktos, kto bedzie mogl czos o tym opowiedziec, doradzic usmiech.gif
  • sox 2006.10.15 [21:07]
    piszcie coś na ten temat osoby po zabiegu jestem ojcem i razem z żoną planujemy poddać mnie zabiegowi
  • CAMEL 2006.10.23 [21:32]
    jestes nadal zainteresowna wazektomia??? Jesli tak,daj znac.Moj maz jest po,tzn juz nie.Zoperowal sie w "druga strone"
    pozdrawiam
  • sox 2006.10.26 [21:24]
    jestem zainteresowant napisz coś więcej wszystko na ten temat co to znaczy w drugą strone
  • CAMEL 2006.10.29 [18:57]
    moj maz poddal sie vwzektomi kilka lat temu.To jest prosty zabieg.Zajmuje okolo 20 min,bez znieczulenia ogolnego,i dziala w 100% !! usmiech.gif
    Koncem maja tego roku poddal sie zabiegowi odwrocenia vazektomi,czyli przywrcenia plodnosci.Tydzien temu odebralismy wyniki.Nie sa zle,ale musimy troszke ozywic "rybkï" bo sa troche za wolne.

Po kilkuletniej vwzektomi organizm zwalcza plemniki jako antycaiala,ale nie zawsze tak musi byc.Operacje przywrcenia plodnosci wykonalismy w Bialymstoku.Nie bylo latwo to zalatwic,bo nie jest legalna(nie wiem dlaczego???)Kontakt dostalam od mojego polskiego gina jako poufny.Kosztowalo nas to 3 tys zl
    Jesli chcesz wiedziec cos wiecej pisz smialo usmiech.gif
  • sox 2006.10.31 [16:30]
    Tak chcę coś więcej wiedzieć gdzie wykonał pierwszy zabieg wazektomi ile to kosztowało, jak się czuł po samym zabiegu i kilka dni po dlaczego odwraca ten zabieg.
  • CAMEL 2006.11.04 [00:06]
    zabiego byl wykonany w Holandii.tutaj cos takiego wykonuje sie na porzadku dziennym.Moge smialo powiedizec ze co drugi,moze trzeci facet ma podwiazane nasieniowody.Zabieg jest bezplatny,ubezpieczenie go pokrywa.Do konca 2005 rowniez mozna bylo "odwrocic" skutki zabiegu za kase z ubezpieczenia.Teraz juz nie.Kosztuje to 5 tys €

Zabieg trwal(przeciecia nasieniowodow) okolo 20 min.Po zabiegu poszedl do domu a nastepnego dnia do pracy!! Nie wolno mu bylo tylko przez jakis czas dzwigac ciezarow.
    Po takim zabiegu facet nadal ma wytrysk,tyle ze bez plemnikow,zycie seksualne nadal jest takie samo jak i przed.Jednym slowem,gdybys poznala faceta po wazektomi,poszla z nim do lozka to nawet bys sie nie zorietowala ze jest po zabiegu !

My zdecydowalismy sie na odtworzenie ciaglosci nasieniowodow bo chcemy miec dzidzie usmiech.gif
  • Aquarius 2006.12.25 [15:48]
    Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem korespondencje dotyczaca wazektomii.
    Jak zwykle zdania sa podzielone, ale w większości nie sa poparte badaniami naukowymi, iloscią operacji na świecie, a co najważniejsze to szacunkiem do własnej partnerki.
    Jezeli dana Para stwierdziże nie chce mieć więcej dzieci to po rozwazeniu wszystkich za i przeciw podejmuje taką decyzję. Do tej pory było tak że cały czas partnerka była poddawana presji, czasmi jak pzredmiot,; a to zastosuj taka metode antykoncepcjia taka, a to spóżnia się miesiączka i już stres, a jak ciąza to co z nią zrobić, to moze zabieg, a jak metoda antykoncepcji to niezaleznie jaka, nawet z powikłaniami ale ciągle dotyczy to kobiety jako partnerki..
    Moze by pomyslec o szacunku dla niej i zrobić cos własnie dla NIej.
    Z pozdrowieniami życzeniami sukcesów w NR AD 2007.
    E.Siwik
  • Aquarius 2006.12.25 [15:50]
    Dla tych z Państwa którezy chcieliby korespondować podaję mój adres siwike@op.pl
    Z powazaniem
  • kandydat 2007.01.13 [12:17]
    Podnoszę wątek, bo też mnie to intersuje. Ten lekarz z Torunia odpowiedział na moje pytanie, ale śtednio mi się podobał. Poczytajcie jego stronę i internecie, a też was odstraszy. Zasady jak w państwowm ZOZie z lat 80-tych.
    Znajdziecie w internecie lekarza z WarSzawy. Rozmawiałem z nim. Wszystko fajnie, gość sympatyczny, doświadczony i chętny, sle nie zdecydowałem się, bo:
    1. Robi w narkozie. Może jestem głupi, zle wolałbym klasycznie (znieczulenie miejscowe). Potem szyje, trzeba zdejmować szwy itp.itd., czyli dość upierdliwe to wszystko.
    2. Cena prawie 3000 usmiech.gif Podobno za granicą jest sporo taniej, ale trudniej zorganizować.

Jeżeli ktoś ma jakikolwiek namiar to vardzo prosz o informacje.
    Jeżeli kogoś interesują szczegóły techniczne, to widziałem w internecie instrucje (dla lekarza!) jak to się tobi w jakimć amerykańskim portalu medycznym. To jest naprawdę proste.

• mattibur 2007.01.30 [00:03]
    jestem powaznie zainteresowany wazektomia, mamy z zona dwoje dzieci, tabletki jej zdecydowanie nie sluza, poprostu to jedyne dla nas wyjscie, blagam o jakies konkretne namiary na meila, ewentualnie podjade sie spotkac gdziekolwiek trzeba, z gory dziekuje, mattibur@interia.pl

• Wazektomia 2007.05.19 [02:57]
    Udało się komuś znaleźć jeden powód dla którego trzeba zastanowić się na wazektomią, mianowicie ma ona jakiś związek z PPA, co oznacza dokładnie PPA i czy warto przejmować się tym.
  • sylwia 2007.06.12 [10:39]
    Czesc Camel,fajnie i milo bylo przeczytac to co napisalas...jestem w takiej samej sytuacji jak ty.Moj chlopak tez pare lat temu sie wysterylizowal,nigdy nie pomyslal ze na swojej drodze spotka jeszcze mnie usmiech.gif i ze bedzie jeszcze chcial dzidzie.Tez ddecydowalismy sie na odwrocenie wazektomii.op ma sie odbyc dzisiaj miedzy 12 ten zabieg kosztuje nas kochana 3 tys euro,bo mieszkamy za granica.strasznie sie denerwuje,juz powinnam byc w szpitalu ale nic tam teraz nie zdzialam zabieg trwa do 4 godzin.mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.pozdrawiam

• maro 2007.06.20 [23:58]
    Witam
    Chciałbym podzielić sie moimi doświadczeniami w zakresia wzektomi.
    Ja już mam troje dzieci i nie chcę mieć ich więcej (pomimo tego że są świetne) Jestem bardzo zadowolony z tego zabiegu o nie muszę się martwić z moją Żoną o antykoncepcje (żona była w ciągłym stresie )
    Po zabiegu mamy wolność.. śam zabieg jest bardzo prosty i to jest prawda co piszą na stronach internetowych. Nie polecam tego zabiegu ludziom młodym ,którzy nie posiadaja jeszcze dzieci bo w przyszłości moga zmienić zdanie. Ja jestem zadowolony.
    Zabieg jest tak prosty, ze można go soie zrobić nawet samemu. Trzeba tylko mieć śrosek znieczulający w postaci lidocainy w zastrzykach.
    W Polsce śa trudności ze znalezieniem lekarza , który chciałby dokonać wazektomii -bioją sie odpowiedzialności przwnej - ale podziemie napewno istnieje.
    Pozdrawiam wszystkich
  • jagon 2007.08.18 [19:46]
    A wie ktos moze czy np w lodzi robi jakas klinika wazektomie ?
  • realista 2007.11.10 [00:22]
    witam wszystkich i prosze o pomoc, ponieważ szykuję się do zabiegu a wnaszym kraju niestety jest to temat tabu jak wiele innych tematów. Brakuje mi odpowiedzi jak jest kilka lat po zabiegu i czy nic się nie dzieje bo przerazilo mnie jak przeczytalem o REKANALIZACJI, martwi mnie tez czy po zabiegu nie bedzie bolu itd bardzo prosze o jakies INFO
  • już po zabiegu 2007.12.01 [19:56]
    mnie znalezienie kliniki w odległości 20 km od miejsca zamieszkania zajęło ok. 30 minut (nigdzie się nie ogłaszają, że zabieg taki wykonują); niespełna 2 doby w jednoosobowej sali, pełna opieka medyczna za jedyne 2 tysiące; minęło 6 tygodni po zabiegu - pierwsze badanie nasienia i oczekiwany wynik - brak plemników...jestem pełen optymizmuusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...