Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakof

wyniki badania nasienia

Polecane posty

Gość jakof

Plemniki o ruchliwości: prawidłowej 50% słabej 20% brak ruchu 30% Ilość plemników w 1ul 18500 a norma wynosi 40000-160000 czy ktoś może mi to zinterpretować.proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak na oko
to tylko połowa twoich plemników ma szanse na zapłodnienie, czyli sznse są małe..:( lekarz ci nie zinterpretował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak se myślę że
A gdzie przepraszam robi się tego typu badanie ?I jak ono się poprawnie nazywa.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakof
liczylam na bardziej profesjonalne odpowiedzi właśnie procenty są ok.Interesuje mnie raczej ilość badania w każdym laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszekkkkkkkkkkkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no napiszcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no napiszcie coś
liczyłam, że ktoś napisze bo lekarz dopiero w poniedziałek to zinterpretuje. liczyłam na porady-wiem że można podleczyć jakość nasienia, ale nie wiem co z ilością plemników-jak można ją zwiększyć. no nic i tak dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRINITY_27
Parametry nasienia prawidłowego wg WHO. Objętość Wartości prawidłowe: powyżej 2ml Wartości nieprawidłowe: Aspermia - 0-0,5 ml Hipospermia - 0,5-2,0 ml Normospermia - 4ml ± 2 ml Hiperspermia - >6,0 ml Czas upłynnienia Wartości prawidłowe: do 30 min pH Wartości prawidłowe: 7,2 – 8,0 W chwili emisji wzrasta z czasem do 8,2-8,5 Liczba plemników / ml Wartości prawidłowe: 20-250 mln/ml Wartości nieprawidłowe: Azoospermia - brak plemników Oligozoospermia ekstremalna -pojedyńcze plemniki Oligozoospermia bardzo ciężka - 1-5 mln/ml Oligozoospermia ciężka - 5-10 mln/ml Oligozoospermia lekka - 10-20 mln/ml Polizoospermia - powyżej 250 mln/ml Liczba plemników / ejakulat Wartości prawidłowe: > 40 mln Kolor Wartości prawidłowe: białawy Zapach Wartości prawidłowe: kasztanów Ruch plemników Wartości prawidłowe: > 50% kat A i B i > 25% kat A Wartości nieprawidłowe: Asthenozoospermia - niespełnia tych kryteriów Żywotność Wartości prawidłowe: > 75% żywych plemników Morfologia Wartości prawidłowe: > 30% o prawidłowej budowie Watości nieprawidłowe: Jeżeli mniej niż 30 % prawidłowych to mówimy o teratozoospermii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRINITY_27
w/g mnie badania nie sa złe - chociaz do poprawy - wiem z własnego doswiadczenia - moj maz leczy sie u androloga - nic nie napisalas o budowie i zywotnosci - a to tez b. ważne ! poprawic mozna - rożnymi preparatami - jak androwitem - cynkiem wit. E i innymi - pójdziecie do lekarza - to Wam poradzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki trinity
zrobiliśmy tylko analityke ogólną, szczegóły: Ilość ejakulatu-8,5 ml ph-9,0 wydzielina koloru-szlkistomleczny rozrzedzona-prawidłowo leukocyty+ Erytrocyty- Nabł. dróg moczowych- ciałka skrobiowate- ziarna lecytyny++ Kryształy sperminy- plemniki ruchliwości: prawidłowej 50% słabej 20 % brak ruchu 30% ilość plemników w 1 ul-18500 w preparacie barwionym stwierdza się-formy niedojrzałe 5 % Badania zrobiliśmy prywatnie, nie na zlecenie. mam trudności z zajściem w ciążę i postanowiliśmy zacząc od badania nasienia, bo moje badania potrwają z pewnością dłużej. w poniedziałek mam wizyte w ginekologa i postanowiłam z tymi wynikami pójść najpierw do niego. Potem ewentualnie do androloga. Nie wiem co z tą ilością plemników. norma jest od 40 000-160 000 a tu tylko 18500 sperma oddawana do analizy była przeszło godzinna(pani w Lab. powiedziała że do trzeba przebadać do 2 godzin (może z tego powodu wyniki nie są ok?) Tyle wiem i się martwią. dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się napisałam i wszystko mi znikło - jeżlei chciałabys mnie znalezć to jestem z topiku - Pragne dzidziusia nie chce o tym mysleć ... tam codziennie piszemy - także jezeli masz jakies pytania - pisz - w domku nie mam netu - jak na razie - teraz jestem u teściów i pisze ... wiesz wszystko da sie poprawic - wyniki meza tez - musicie mieć troszke cierpliwości - potrwa to moze jakieś 4-5 miesiecy i wyniki na pewno sie poprawią - mój maz tez tak miał i teraz jest 2 razy lepiej - chociaz przyplatało sie jakies zapalenie jajowodów i leczy się antybiotykami ... w poniedziałek bedziesz u gina to ci powie co macie poprawic - myslę ze powinnieście znaleźć dobrego androloga - potem to juz - leczenie i poprawa :) proponuje zestaw witamin Androvit raz dziennie wit E 2-3 razy dziennie po 2 kapsułki wit c, aspargin, cynk,magnez + wit B6 - to wsztsko bez recepty ... lekarz pewnie przepisze Wam cos na krazenie krwi - by byl lepszy przepływ - to w związku z jądrami , do tego jak zbada hormony - testosteron - poprawia on liczbe plemników - ale to wszystko po konsulatacji z lekarzem - oceni - co potrzeba Twojemy meżowi ... do tego nie jeśc tlusto , dużo jabłek , ruchu , minimalne dawki alkocholu, nie palić ! nosić luzne spodnie - nie dzinsy , bokserki nie wygrzewac sie często w wanie - to wszystko wpływa na produkcję plemniczków ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam napisać zapalenie nasieniowodów ... ja tez sie lecze i dlatego ... jestem juz po badaniach śluzu szyjkowego ... mam niedobory progesteronu ... w kwietniu czeka mnie badanie drożności - hsg - także ciepliwości życze- u nas trwa to już 2 latka - mimo że ciągłe smutki nie poddajemy się ... co do męza musisz go wspierac - że będzie dobrze ... na razioe kończe - wponiedziałek zajrzę tu ... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki jesteś wielka
dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martka-pl
Drogie koleżanki,moż powiecie mi jekie mamy szanse na zapłodnienie dzieki inseminacji jeżeli ruchliwość plemników postępowa szybka wynosi 0? Jutro mamy pierwszy termin inseminacji i nie wiem co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdhgf
dziewczyny, powiedzcie, co znaczy ph nasienia ponad norme? moj maz ma 8,2. co to oznacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Bardzo Was prosze pomozcie mi zinterpretowac wyniki meza wizyte mam dopiero za trzy dni a mi sie wydaje ze wyniki sa zle: Wygląd; prawidłowy czas upłynnienia 45 min objętość 2,5 lepkość + pH 7,7 ruchliwosc plemników ogólny % ruchliwych 75 ruchliwość postępowa A-1 (szybka linearna) B-44(wolna linearna i nielinearna) C-30(brak ruchl.postep) D-25(brak ruchu w ogóle) Liczba plemników: 0,2 mln aglutynacja: - morfologia plemników: 80% prawidłowe inne komorki: spermatogenezy 3% leukocyty ok 15 w.p.w. nabłonkowe 0-1 w.p.w host testu nie zrobiono ze wzgledu na niska liczbe plemników bardzo prosze o porady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romanesca
Witam staramy się z mężem o dziecko od 9 miesięcy i dzisiaj własnie odebrałam wyniki badań od męża czy mogę prosić o interpretację: wstrzemięźliwość: 5dni objętość: 3,5ml pH: 8ml upłynnienie po 20min zmętnienie: prawidłowe woń: prawidłowa ilość plremników w ml: 38mln całkowita ilośc plemników: 133ml Ruchliwość plemników: - żwawy ruch postępowy - 38% - słaby ruch postępowy - 15% - ruch w miejscu - 3% - nie wykazujące ruchu - 44% leukocyty 8-10 w polu widzenia Czy z takimi winikami mamy w ogóle szanse na posiadanie dzieci? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia2210
ilosc:16mln, na1ml żywotnosc: 20% Budowa prawidłowa leukocyty : d.liczne nabłonki: poj. Czy ktoś mi moze napisac, czy te badania sa słabe. Bo jak czytam na forum to widze ze raczej tak, starsznie sie boje tych wyników!Prosze o odp.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkamilka
Witam wszystkich na forum, dostalam wyniki meza lekaz powiedzial ze nie sa zle ale martwi mnie ze nie doszlo do uplynnienia nasienia czy to ma jakies znaczenie? oto jego wyniki, bardzo prosze o szczegolowe wyjasnienie> Ilosc 2ml. Oddzialywanie: zasadowe, Czas uplynnienia: nie uleglo uplynnieniu (dodam ze nasienie bylo oddane do badania po godz i 15 min od pobrania), Barwa mleczno-szara, Konsystencja: sluzowa, Badanie mikroskopowe: Nablonki: nieliczne w preparacie, Leukocyty: 6-8 w polu widzenia, Erytrocyty: nie wykryto, Ilosc plemnikow w polu widzenia 40-50, Ruchomych 60%, Nieruchomych 40%, Wsrod plemnikow ruchomych 80% wykazuje szybki ruch postepowy, Ilosc w 1 ml: 26.200.000 W preparacie barwionym plemniki wykazuja zmiany w budowie i wielkosci glowki. To ost. tez nie wiem czy to dobrze czy zle ze wykazuja zmiany. Prosze o odpowiedz, Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkamilka
Dodam ze u mnie nareszcie pokazal sie pecherzyk 22mlm, sam pekl,ale niestety w ciaze nie zaszlam, nie mialam jeszcze hsg ale bardzo boje sie tego badania wiec bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsfs
pomocne beda przy poprawie parametrow nasienia: l-karnityna, maca, selen+cynk np. w salfazinie ; buzdyganek zen-szeń wszystko to witaminy, zioła najlepiej isc od razu do androloga, ktory dodatkowo zaleci odpowiednie leki. trzeba tez sprawdzic czy nie ma stanu zapalnego, bo moze sa jakies bakterie ktore uposledzaja plemniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsfs
aha, wazna jest tez temperatura, najlepiej nich nosi bokserki i nie przegrzewa tego miejsca, bo to rowniez zle wplywa na plemniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkamilka
Bardzo dziekuje ze szybka odpowiedz oczywiscie zastosujemy mozliwe kuracje ps. juz kupilam luzne bokserki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjen
czesc, czy ktos pomoze mi zinterpretowac wyniki nasienia? ph jest zanizone jak równiez ruch plemników typu A zarowno po 1 jak i po 4 h. Ponizej całość wyników. Uplynnienie nasienia- 60 m i n Barwa mleczna Obietosc ejakulatu 3,0 ml pH 7,0 Ruch plemnikow Po 1 h typ A-20% typ B-27% tvP c-15% 'typ D-38% Ruch Plemnikow P o 4 h tyP A-17% tvP B-23% tvp c-19% tvP D-41% ilość p l e m n i k ow w 1 m l - 79 mln (min20) llosc plemnikow w ejakulacie 237 mln (min 40) llosc komorek okrqglYch - 2,7 Plemniki martwe - 28 Plemniki zywe-72 do wizyty u lekarza jeszcze troche czasu a my sie denerwujemy,dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
Witam wszystkich. Proszę o interpretacje wyników. Lusjen - i co powiedział Wam lekarz ? co o Tym powiecie ??? barwa: szara (norma-szara) objętość 3 (norma 2-6ml) upłynnienie 15 min (norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
reszta danych: barwa: szara (norma-szara) objętość 3 (norma 2-6ml) upłynnienie 15 min (norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
barwa: szara (norma-szara) objętość 3 (norma 2-6ml) upłynnienie 15 min (norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smex
ciągliwość 0 (norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×