Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę pomóżcie mi

wyrostek czy ból jajnika?? plis

Polecane posty

Gość proszę pomóżcie mi

od dobrych kilku dni odczuwam dziwne bóle po prawej czesci brzucha, nie są to typowe bóle, jest to takie jakby "rwanie" ( wlasnie skonczyl mi sie okres) nigdy predzej tego nie miałam. nie wiem czy to ból jajnika czy moze wyrostek, najbardziej rwie w okolicy pachwiny, nie jest to ciągły ból, troche pobolewa, przechodzi itd. typowych objawów wyrostka chyba nie mam bo wtedy bol podobno jest nie do zniesienia, gorączka, boli przy zginaniu nogi. tak nie mam. czy ktos mogłby doradzić, moze miał ktoś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę pomóżcie mi
nikt nie wie :( ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy wyrostku już byś moja droga nie wyrobiła najprawdopodobniej, podejrzewam ból jajnika, sama takie bóle mam ale przed okresem... lepiej idź do lekarza ogólnego jak bardzo cię skręca.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jaki to ból mnie się pojawia i znika, cholera wie od czego to zależy, jak Ci nie przejdzie to się zbadaj (łatwo mówić komuś, a sama się boje iść do lekarza...) narazie możesz położyć sobie wilgotną szmatkę w bolące miejsce, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie trzy tygodnie temu miałam wycinany wyrostek. Najpierw też podejrzewałam jajnik, szczególnie, że właśnie odstawiałam dziesięciomiesięczną córkę od piersi. Pojechałam w sobotę na pogotowie, żeby wykluczyć wyrostek i wykluczyli. Lekarka stwierdziła, że miejsce jest wyrostka, ale objawy nie te. W poniedziałek poszłam do przychodni, bo bolało nadal. Lekarka dała mi skierowanie do izby przyjęć, bo według niej był to wyrostek. W izbie przyjęć chirurg mnie zbadał i stwierdził, że bardzo wątpliwe, żeby był to wyrostek. Brzuch za mało tkliwy, brak gorączki. Wysłał mnie na wszystkie badania, nie wykluczając ginekologicznego. Wieczorem byłam już bez wyrostka i okazało się, że był już zaropiały i \"przechodzony\" , jak to określił chirurg. Podobno właśnie dlatego rany po laparoskopi babrzą mi się do dzisiaj:-( Idź jutro do lekarza i nie daj się spławić brakiem książkowych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę pomóżcie mi
o matko! to mnie nie pocieszyłas, chyba bede musiała wybrac sie jednak do tego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się na zapas:-) A tak poza tym, to ja wyrostek mam przynajmniej z głowy i nie będę się musiała już nigdy w przyszłości zastanawiać, czy to wyrostek, czy jajnik.:-) Trzymam kciuki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabcius
u mnie podejrzewali cyste na jajniku a skończyło się na chirurgii na ropnym zapaleniu wyrostka.. koniecznie idź do lekarza i uważaj na siebie! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobnie... ... ..
a mi się takie bóle zdarzają już chyba od roku czy dwóch, co jakiś czas. miałam usg jajników, nic nie pokazało. wyrostka tez lekarz nie wyczuwa (zresztą, wyrostek by chyba przez lata nie pobolewał)....... nie wiem co to moze byc, może jakiś objaw na tle nerwowym.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poszła do ogólnego po skierowanie do chirurga. Powinni Ci zrobić badanie krwi, moczu i USG. U mnie na USG było widać jakiś płyn, co wskazywało na stan zapalny wyrostka, choć podobno przy wyrostku nigdy nie ma 100% pewności. Ale jak jest podejrzenie i wszystko wskazuje na wyrostek, to tną i tak, żeby nie dopuścić do zapalenia otrzewnej. Nie będę komentować ginekologa, który przy diagnozie \"pogranicze jajnika i wyrostka\" nie wysłał Cię do chirurga:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę pomóżcie mi
masz rację, jutro pojdę do lekarza rodzinnego i załuję, ze nie poszłam juz dzisiaj. bol w dalszym ciagu wystepuje. mocno nie boli i nie caly czas, tylko przy poruszaniu, naciskaniu itd. kurde boje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja takie objawy mialma przy wyrostku. Chociaz nie kilka, a 2-3 dni mnie bolalo. Efekt taki, ze wyrostek sie rozlal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radze idz do lekarza
byl kiedys taki topik i wpisywali sie na niego ludzie:P i podawali daty urodzin wiesz jaka tu jest srednia wieku 23-24 lata, radze ci nie radz sie laikow tylko udaj sie do lekarza glupia ges jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę pomóżcie mi
tak byłam u lekarza rodzinnego, stwierdził, ze to nie wygląda na wyrostka, bardziej na jelita lub zolądek. jutro bede miala robione badania krwi, moczu itd. oraz USG ale to dopiero w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawi
to że boli Cie z prawej strony brzuch to nie wskazuje na wyrostek bo mnie tez tak boli i wczoraj u lekarza byłem i miałem badanie na ucisk i nic nie wykrył lekarz więc nie masz się co bać. Ból przy wyrostku jest podobno nie do wytrzymania i pierwszego dnia trzeba dzwonić na pogotowie jak coś ale to najpierw do lekarza trzeba iść i wtedy może Ci wykluczyć wyrostek lub potwierzdzić że wystąpił u mnie na szczęście wykluczyła lekarka wyrostek. Przy wyrostku także temperatura jest 38-39 stopni i nudności ale nigdy nie boli wtedy tam gdzie znajduje się wyrostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak mam bol jak przy jajeczkowaniu tyle ze biore pigulki wiec to nie jajeczkowanie.mowilam czesto o tym mojej lekarce to mowi ze to pecherz.a ja wiem ze to jajnik z pecherzem nigdy niemialam problemow.najczesciej boli jak jest zimno i jak sie podziebie to jakby mi mial peknac a dotego dretwieje mi noga.to trwa juz od kiedy pamietam moze z 10 lat wiec wyrostek to niejest.zawsze pomaga mi cieply termofor na to miejsce i ibuprom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agushya
a ja mam od soboty bole brzucha, juz sama nie wiem,jak sie ich pozbyc. Wczoraj w koncu poszlam do lekarza rodzinnego, on pobadaniu powiedziel mi,ze na 99 procent to wyrostek, dal skierowanie do szpitala i stwierdzil,ze jak najszybciej mam sie tam zglosic. W szpitalu natomiast zbadali krew, mocz, brzuch...stwierdzili,ze to moze byc wyrostek, alenie musi, bo wyniki krwi byly w normie. I odeslali do domu, bez jakichkolwiek srodkow przeciwbolowych. Brzuch boli coraz mocniej, co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agushya
dodam jeszcze, ze temperatura tez podwyzszona, 38.3 mierzona w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiatia
dori 29 - też mam tak przy tabletkach, gin powiedział, że pewnie "moje jajko chce byc zapłodnione już"... zazwyczaj tylko jeden jajnik mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskers
Dori to może byc przewlekłe zapelenie jajnika albo torbiel na jajniku, koniecznie zrób usg u ginekologa. Podobne objawy daje też endometrioza, ale wtedy dolegliwości bólowe pojawiają się przed miesiączką lub po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzefa
echh moze ja sie wypowiem o moich objawach...w sumie sama nie wiem co mi jest... w poprzedni wtorek wlasnie cos mnie porzadnie bolalo w okolicy pepka i wyrostka:/( inne objawy \"typowe\" dla wyrostka nie wystepowaly) od srody do dzis mnie pobolewa owa okolica i prawa strona brzucha wparwdzie nie tak jak we wtorek ale jednak ciagle - raz mniej raz bardziej:/ - wczoraj zmotywowalam sie i bylam u lekarza- babeczka stwierdzila ze to najwprawdopodobniej jelita(zwlaszcza ze jej powiedzialam iz od paru miesiecy mam czeste boelsci zoladka z biegunka na zmiane z parodniowymi zaparciami) zlecila badanie na helicobacter (czy jakos tak) dala 2 opakowania debridat\'u i nos-py jak wszystko wybiore to z tymi wynikami mam sie z powrotem zglosic ...tylko ze ja ciagle obawiam sie ze to wyrostek:/ (ciage mnie tam pobolewa i do tego dzisiaj mam 37,5C ale mozliwe ze to przez \"piekna\" pogode za oknem:/) .... tyle naczytalam sie o zlym diagnozowanu wyrostka ze juz niczego pewna nie jestem :/ coprawda kolezanka wspomniala ze jakby sie wyrostek rozlal to bym nie wytrzymala z bolu bo to zalewa otrzewna ale ciagle nie jestem przekonana:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiniaM
Ja miałam ten sam problem:/ Leczyłam kiedys jajniki, miałam usuwanego guza, a pewnego popoludnia tak zaczał mnie bolec brzuch z prawej strony ze zemdlalam:/ Pojechalam do ginekologa,ten jednak stwierdził, że to nie jajniki, dał skierowanie do szpitala "rozpoznane zapalenie wyrostka". no wiec przerazona pojechałam do szpitala od razu sie spakowałam:/. A w szpitalu, po wilu badaniach okazało sie, iz mam guza na jelicie. I tak sobie zyję z tym guzem juz prawie rok, lekarze powiedzieli, ze "byc moze sie wchlonie w ciagu pol roku", minelo pol roku, dalej bolalo, poszlam do lekarza, guz sie nie wchlonal, a co najlepsze powiedzieli ze nic nie moga z tym zrobic bo nie wiedza co to jest.paranoja. swietnie mi sie zyje z guzem, nie powiem, nawet nie wiem co mi dolega, bo "nikt nic nie wie" :/.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko boli nawet mocno ale tylko wieczorami od 2 tygodni, ale obstawiam ze to zapalenie jajnika, nie wiem bo ide dopiero w piatek do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia...bojee..siee..
dziendobry..ja tez mam 13 lat i tez pobolewa mnie z prawej str. Raczej kłuje a nie boli. Byłam u lekarza ogolnego, ale nic o wyrostku nie wspomniała. Powiedziala ze to moze byc poprostu zatrucie, lub efekt po zjedzeniu czego tłustego, czy "namieszaniu". Mnie zazwyczaj boli tak przed miesiaczką, i leki mi pomagają, ale zawsze okropnie sie boje. I kiedy tylko poczuje cos po prawiej stronie, odrazu niezłe nerwy...Jestem panikarą-przyznaje bez biciaa..xD Lekarz powiedział też, że gdyby częściej mnie tak bolało, to zebym zrobiła badaniaa...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skaza.
Mam 15 lat. Gdy miałam 13 wycinano mi wyrostek . Ból był nie do zniesienia . płakałam dniami i nocami . z bólu bardzo ciężko mi się chodziło . Jeździłam do lekarza i róznych szpitali ok pół roku . Nikt nie mógł zoriętować co mi jest . Pewnego dnia po południu ból był tak silny że mdlałam . Mama natychmiast zawiozła mnie do szpitala . Okazało sie ze to wyrostek który już sie wylewa. Mama pojechała po rzeczy dla mnie , a oni zabrali mnie na blok operacyjny . Tego bólu nie życzę nawet największemu wrogowi. Mam nadzieje ze nie bedziesz musiała przez to przechodzić . Życze powodzeniia. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×