Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość drugi raz

WZIĘLAM 7 ZAMIAST 8 DNIA PRZERWY TABLETKE. Czy któras miała podobnie?

Polecane posty

Gość drugi raz

Zakładam drugi topik z tym problemem, ale inaczej temat nazwałam w nadziei, ze zobaczą go dziewczyny, którym tez to się przytrafiło Kopiuje Dziewczyny ratujcie. Tabletki biore półtora roku. Nigdy nie miałam spóźnienia, nigdy o zadnej nie zapomniałam. Wszystko jak w zegarku. Dziś jednak coś mi się popierniczyło i zamiast jutro przyjąć tabletke (dzis jest 7 dzien przerwy) to wzięłam dzisiaj. Ratunku!!! Czy to bedzie miało jakis wpływ, ze zamiast 8 dnia przerwy wzięłam 7?????? Dodam, ze dzis jeszcze mam końcówke okresu CZY KTÓRAŚ Z WAS TEZ TAK KIEDYS ZROBIŁA? CZY BYŁY POTEM JAKIES POWIKŁANIA (np. plamienia lub inne związane z okresem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powikłań żadnych nie było, bo tez mi sie tak raz zdarzyło. nie panikuj. ale powinnas sie dodatkowo zabezpieczać przez kolejne 7 dni, jak Ci na tamtym topiku napisałam, bo wydłużenie przerwy MOŻE obniżyć skutecznośc antykoncepcji (nie musi, ale na zimne lepiej dmuchać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi raz
Ja nie wydłuzyłam przerwy tylko SKRÓCIŁAM:( Ja w sumie nie obawiam sie obniżonej skuteczności bo po prostu będę dodatkowo się zabezpieczać (chociaż to wydłuzenie przerwy moze spowodowac obnizenie skuteczności a nie skrócenie) ja boję sie powikłań typu plamienia lub problemy z przyszłym okresem. Boję się też ze ten okres, ktory teraz mam moze mi się przeciągać (dzis niby mam koncówke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lill
spokojnie dziewczyno. przerwe można skracać, można nawet jej wcale nie robić. nic ci nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalumbakumba
no właśnie w USA w ogóle wiele kobiet rezygnuje z robienia przerwy... bo nie chcą mieć okresu i już.... a to krwawienie z odstawienia to tak naprawdę jest tylko dla nas, żebyśmy miały pewność że nie jesteśmy w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, za długo już w pracy siedzę i już głupieję:o przerwę można skracać, bez żandych konsekwencji, nie możmna jej tylko wydłużać. ot i tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drugi raz
Tak, ale jak nie robi sie WCALE przerwy to ok. Tyle ze ja skróciłam. Wydaje mi sie, ze lepiej nie robić przerwy niz skracać. I to mnie martwi:( Dzieki dziewczyny za zainteresowanie i sorki, ze marudze. Jestem jednak dalej zaniepokojnona i czekam na kolejne komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasmanteria
uch, tyle razy ci powtarzamy że skracanie przerwy to nic strasznego. Myślisz, że twój organizm ma kalendarz w środku i liczy dni?? Tak przecież nie jest. Spokojnie!!! Ja wiele razy skracałam sobie przerwę, ostatnio np. dlatego że chciałam żeby każde nowe opakowanie tabletek zaczynało mi się w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, ranyy, przerwę można skracać! nawet jest w niektórych ulotkach to jest napisane w opcji: \"przesunięcie terminu krwawienia\". można w ogóle nie robic przerwy, można ją skracać, tylko nie wolno jej wydłużać. tez tak robiłam już nie raz i bło okej, plamień niet i ciąży tez niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×