Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zapalenie pęcherza

Polecane posty

Gość gość

wyleczyłyście zapalenie pęcherza lekami bez recepty takimi jak urofuraginum a może nie warto tylko pójść od razu do lekarza?????odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio dostałam od lekarza furaginum teva, provag i żuravit na zapalenie i taki zestaw pomógł - żuravit możesz zastąpić sokami, konfiturami z żurawiną a provag brałam bo zapobiega nawrotom infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wyleczyłam ibupromem
nie samym oczywiście. Tylko że zaczęłam od razu jak tylko mi wykryto coś w moczu. byłam na badaniach do pracy i mi wykryli bakterie, w ciągu 3 dni było pieczenie a na wizytę u lekarza nie miałam zbytnio czasu. Ibuprom 1 dziennie (lub inny lek przeciw zapalny), wygrzewanie cewki moczowej i nerek (przykładałam butelkę z ciepłą wodą), dużo płynów 3 - 4 litry dziennie, szczególnie sok z żurawiny i sok z czarnej porzeczki lub inne źródło witaminy c, i siedzenie w kocu jak najdłużej. O i oczywiście czosnek, łupałam go i dodawałam do soku. Po 3 dniach już nie piekło więc odstawiłam wygrzewanie i Ibuprom ale picie soku i żurawiny zostawiłam. Jak już w końcu wybrałam się do lekarza po 2 tygodniach, bo wiem że takie rzeczy lubią wracać to okazało się ze badania wyszły bardzo dobrze. Raz tez miałam problemy z pęcherzem i to już tak że krew leciała i nerki bolały, ale wtedy byłam młoda i głupia i stwierdziłam że do lekarza nie pójdę. Przemęczyłam się 2 tygodnie na soczkach z żurawiny i też przeszło. Nie polecam. Teraz to staram się po prostu zapobiegać niż leczyć i od 4 lat nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli30
taaaa słuchaj głupot ze ktos wyleczył zapalenie pęcherza ibopromem...kup urofuraginum i jakies tabletki z zurawiną i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wyleczyłam ibupromem
przecież napisałam że nie samym Ibupromem. Ibuprom wykorzystałam jako środek przeciwzapalny, czosnek jako naturalny antybiotyk, a większość leków na problemy z pęcherzem jest na bazie żurawiny i witaminy C. Więc jaki może być lepszy lek niż właśnie żurawina i witamina C. A i tak jest najważniejsze picie dużej ilośc**płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
pewnie że warto pójść od razu do lekarza-nie ma żadnej wątpliwości.Natomiast jak nie masz takiej wątpliwości to powtórzę za dziewczynami-urofuraginum, provag i żurawina-są różne suplementy-w aptece Ci doradzą. Do tego staraj się dużo pić i ciepło ubierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam problem z nawracającymi zapaleniami pęcherza moczowego, dopiero po odebraniu wyniku z posiewu moczu lekarz przepisał mi antybiotyk, który wreszcie pomógł. Dodatkowo zażywałam witaminę c w celu zakwaszenia moczu i preparaty z żurawiną, ponieważ działają antybakteryjnie. Po wyleczeniu za radą lekarza wprowadziłam do codziennej pielęgnacji okolic intymnych provag żel, zawarty w nim kwas mlekowy chroni pochwę i cewkę moczową przed bakteriami i grzybami, stosuje go 5 miesięcy i na szczęście problem nie wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlecia29
przy nawracających zapaleniach pęcherza, leki dostępne bez recepty nie pomogą, trzeba iść do lekarza, przy lekkim pieczeniu mi pomaga furagin, dbanie o siebie - ciepłe ubranie przede wszystkim, żurawina w różnej postac***** umyciu można posmarować okolice intymne provag żelem, ma działanie ochronne, najważniejsze żeby zapalenie pęcherza nie wracało co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraL
moje drogie a co mozecie powiedziec o leku jakim jest Urofuraginum? Ostatnio widzialam reklame w telewizji ze niby jest to najlepszy lek na takie dolegliwosci jak zapalenie pecherza to prawda? Pomogl wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to jest bardzo dobry lek. Ma m.in. działanie moczopędne przez co wypłukuj***akterie. Mnie zawsze pomaga już po kilku tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie przy urofurag... strasznie głowa bolała dzień w dzień, pon4 dniach odstawiłam te tabletki i głowa przestała boleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurawina jest oczyszczająca na nerki.Są na wagę, lub w opakowaniach, można sobie zaparzać i kurować się :)Ale jeśli objawy nie miną. W przeciągu trzech dni, to bez wizyty u lekarza się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latterka
Zanim zaczniecie się faszerować lekami to polecam czytać artykuły typu http://zdrowypecherz.expert/domowe-porady-zapalenie-pecherza/ gdzie dowiecie się jak leczyć tą dolegliwość domowymi sposobami i kilka z nich naprawdę działa to mogę poświadczyć, bo sama cierpię co jakiś czas na zapalenie pęcherza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suryteka
na mnie domowe sposoby w ogóle nie działają, próbowałam już takich domowych sposobów kilka razy w przypadku różnych dolegliwości i nic, dlatego nauczona doświadczeniam teraz wiem, ze w przypadku zapalenia pecherza trzeba działać od razu i brać leki, u mnie sprawdziło się urofiraginum max szybko działa, ale też zaczęłam bardziej o siebie dbać bo zwłąszcza zimą co by nie kusić losu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glimbala
Oczywiście domowe sposoby na zapalenie pęcherza są bardzo ważne, bo pomagają złagodzić objawy, jednak nie ma co na nich poprzestawać. Tabletki z furazydyną to podstawa leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agafkk
nie wiem ja jak miałam zapalenie pęcherza to od razu zaczęłam leczenie urofuraginum max bo wiedziałam, że jest najskuteczniejsze i rzeczywiście tak było szybko pomogła, trzeba tylko pammiętać, zeby kurację brać do końca tak, zeby infekcja nie powróciła, a o to nie trudno zwłąszcza teraz zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terniss
Tak jak piszecie najlepsze są chyba tabletki urofuraginum od grupy adamed a co o diete to slyszalam, ze zurawinka znacznie pomaga podczas zapalenia pecherza czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam szczepionkę uro-vaxom najlepszy lek i od razu zapobiega nawracajacy ten problem. Przez 3 miesiące bez przerwy po 1 opakowaniu na miesiąc . Opakowanie jedno kosztowało chyba 100 zł kiedyś. nie wiem jak teraz Ale polecam. Zmagalam się z tym problemem od małego i wszystkiego próbowałam i co chwile lekarze itd. I nic. Dopiero po tym jak ręka odjal kosztuje trochę ale naprawdę działa ten lek. jest na receptę i bardzo duzo to pomogło ludziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MimiKaRy
O szczepionce nie słyszałam, być może dlatego, że mama pracuje w aptece i jak coś dzieje się niedobrego z pęcherzem to zawsze przynosi mi opakowanie urofuraginum max i zgrzewkę wody mineralnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelelela
szybko na ciebie działa to urofuraginum? majówkę spędziłam na kajakach, ubrałam się lekko i chyba przemazłam bo ciąge biegam do toalety, szukam czegos co można kupić bez recepty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, gdzieś kiedyś czytałam artykuł o tym, ze zapalenie pęcherza lubi kobiety. Niestety u nas bakterie mają wyjątkowo krótką i łatwą drogę do przebycia, czasami wystarczy chwila nieuwagi i infekcja gotowa. Teraz jak tak patrzę po znajomych to jakas plaga jest, no ale co... trochę cieplej, wszystkie wskakujemy w krótkie spodenki i spódniczki, trochę zawieje i już pęcherz cierpi. Ja wolę mieć urofuraginum max w apteczce na czarną godzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xavienka
czy to urofuraginum max szybko dzialała? piecze mnie od wczoraj, ciage chce mi się siku :( w weekend jadę na wakacje, dam rade się wyleczyć tymi tabletkami do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kossmi
na mnie urofuraginum max zadziałało bardzo szybko, poprawa byla po jednym dniu ale brałam do końca cyzli przez tydzień, podczas leczenia zalecają zrby dużo pić, wtedy zybkiej bakterie się wyplukują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nzjzi

Według mnie nie trzeba iść do lekarza, chyba że masz jakieś nietypowe objawy. Na mnie zawsze działa urofuraginum max i to biorę od lat, jeszcze piję dużo wody z cytryną. Większość zapaleń pęcherza można wyleczyć w ten sposób i lekarz powie ci to samo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość priscilla
21 godzin temu, Gość nzjzi napisał:

Według mnie nie trzeba iść do lekarza, chyba że masz jakieś nietypowe objawy. Na mnie zawsze działa urofuraginum max i to biorę od lat, jeszcze piję dużo wody z cytryną. Większość zapaleń pęcherza można wyleczyć w ten sposób i lekarz powie ci to samo 🙂

szybko to działa? Kupiłam sobie dzisiaj w tej wersji max właśnie i liczę ze przez weekend się wylecze, jutro wzięlam wolne w pravy bo bolało nie do wytrzymania i prawie w toalecie zamiezkalama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silverlady

Zapalenie pęcherza może mieć również podłoże fizjologiczne- cewka moczowa kobiet jest krótka i bardziej podatna na przyjmowanie patogenów. Ja przez długi czas borykałam się z zapaleniem pęcherza, w konsekwencji doszły problemy z nietrzymaniem moczu. Lekarz urolog polecił mi stymulację mięśni, które odpowiadają za cały mechanizm moczowo-płciowy. Zaczęłam stosować gyn cube. Przyrząd wykonany jest z niealergizującego silikonu i dzień po dniu stymuluje mięśnie do prawidłowego kurczenia się i pracy. Po roku stosowania dzisiaj nie mam dolegliwości z pęcherzem w roli głównej. Pessar kostkowy kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alika

Na mnie urofuraginum max działa bardzo szybko, już na drugi dzień czuję się o wiele lepiej. Kiedyś brałam zwykłe urofuraginum ale wersja mx jest bardziej wygodna bo jwystarczy jedna tabletka zamiast polykania dwoch na raz. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla

Długo szukałam czegos dla mojej córki której od najmłodszych lat doskwierają zapalenia, jeździłam z nią na konsultację, różne leki, była nawet propozycja operacji na szczęście okazało się że reguralne stosowanie naturalnych suplementów bardzo pomogło, zdrowa dieta jest trzymana cały czas i uzupełniamy ją o żurawinę oraz soki salus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anicia

ja się tak leczyłam bez lekarza, nabawiłam się poważnych problemów z pęcherzem niestety w ten sposób 😞 absolutnie tego nie można bagatelizować, jak widać krew w moczu to koniecznie do lekarza i to najlepiej urologa. Mnie wyciągnęli w szpitalu Mazovia w Warszawie, dr Bender mnie prowadziła, super urolog. Ale nie było lekko zaręczam i zaczęło się od zapalenia pęcherza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×