Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

toomuchtears

Zbyt wysoki poziom testosteronu

Polecane posty

Odebrałam ostatio wynik hormonu testosteronu i mam 3,21 a norma jest 1,20. Czy ktoras z Was ma podobny problem jak wyglada wasze leczenie? dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odstawilam rok temu pigulki, po jakims czasie zaczely sie problemy z hormonami, poszlam do ginekologa i ten stwierdzil ,ze totypowe objawy wysokiego poziomu testosteronu, przepisal kolejne pigulki anty mimo ze nie mialam robionych badan hormonalnych....zenada, nawet ich nie wykupilam teraz wybieram sie do innego ginekologa, ktory skieruje mnie na badania i wtedy podejmie decyzje co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz powinien ustalić, co może być przyczyną nadmiaru testosteronu. Powinno się zbadać m.in. jajniki i nadnercza (na USG). Zazwyczaj leczenie polega na podawaniu tabletek antykoncepcyjnych lub blokerów męskich hormonów - wszystko powinien Ci wyjaśnić lekarz prowadzący, pytaj gdy czegoś nie wiesz. Bardzo często nadmiar testosteronu musi być leczony wiele lat lub do menopauzy, czasem też do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam tabletki hormonalne CYPREST przez rok czasu w celu wyleczenia trądziku i w czasie brania tabletek pamietam ze robilam testosteron i byl w normie.W czasie brania tabletek cera mi sie poprawila na + jednak odczuwalam już po nich działania uboczne:/ Ostatnio pogorszyla mi sie cera, a od ponad pol roku ciagle wypadaja mi wlosy wiec zrobilam sama prywatnie poziom tego hormonu i wynik ponad norme:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dajcie wcisnac
sobie antykow typu Diana35 na testosteron. lepiej spironol badz cos tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dajcie wcisnac - niestety tutaj lekarz podejmuje decyzję, nie każdej kobiecie przepisze od razu Spironol lub Verospiron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czego się właściwie spodziewałyście ? Jeżeli decydujecie się na hormonalne środki antykoncepcyjne, to jest oczywiste że powinnyści liczyć się z możliwością wystąpienia zaburzeń hormonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×