Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IHFKHFKDKGHFGK

ZESPOŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW -OWULACJA - PYTANIE

Polecane posty

Gość IHFKHFKDKGHFGK

Witam serdecznie, jakis rok temu zdiagnozowano u mnie PCOS przy badaniu usg dopochwowego... ogolnie nie mam zadnych widocznych symtomów jak nadmierne owłosienie , otyłość czy trądzik... jedynie bardzo nieregularne miesiączki .. lekarz powiedział ze bez leczenia zajscie na ciąże sa bardzo nikłe gdyż przy tej chorobie wystepuje chroniczny brak owulacji ... Niedawno byłam u sąsiadki i przy alkoholu zaczelismy sobie zwierzac z naszych problemów, dała mi test owulacyjny , pomyslałam ze do jaj moge go wykonać i tak też na drugi dzien rano zrobiłam ( zgodnie z intrukcją na opakowaniu na czczo) Przeżyłam szok gdy zobaczyłam 2 kreseczki na teśćie ! ( nie zabezpieczalismy sie z chłopakiem wczesniej gdyz uwazałam ze skoro nie mam owulacji nie mam takiej potrzeby ) z jednej strony się ucieszyłam ze nie bedzie az takich problemów przy planowaniu ciąży a z drugiej troszke zmartwiłam gdyz dzien wczesniej troszke baraszkowalismy :) z tego co wyczytałam dzien płodny wypada tylko 1 raz w miesiacu... przy moich nieregularnych okresach wydaje mi sie to jak trafienie w totka! co o tym myśleć ? Myslicie ze z pcos i z normalną owulacją bede mogła normalnie zajść w ciąże? czy sa jeszcze jakies przeszkody ? pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też mam pcos i jakiś czas temu powiedzieli mi że jestem bezpłodna więc odstawiłam antykoncepcje i... wpadka ;) niedonoszona niestety ale o usunięciu obumarłego płodu już po 4 miesiącach znów zaszłam i dziś mam 11 miesieczne dziecko problemy wg zaczynąją sie jak choroba jest w późniejszym stadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli wystepuja u Ciebie @ nawetnieregularne tzn ze owulacja co jakis czas jest i rowniez nie regularna;) Dni plodnych kiedy mozna teoretycznie zajsc w ciaze jest 5 a nie 1 ponieważ sa to 3 dni przed owulacja dzien w ktorym jest owulacja i 1 dzien po niej. Plemniki potrafia przezyc w drogach rodnych kobiety nawet do 72h jezeli maja dobre warunki:) Szansa ze zajdziesz lub juz zaszlas jest wiec trzymam kciuki za II kreseczki na tescie ciazowym:) Ps. zdaża sie ze testy owu wskazuja ciaze ;) ( druga kreseczka na tescie owu jest w tedy mocniejsza od pierwszej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbhjgjhgb
dziekuję za odpowiedzi :) test został mi jeszcze jeden to zrobie za jakis tydzien :) moze ta druga bedzie ciemniejsza:) nawet bym sie ucieszyła:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tez mam PCOS i czytałam, że niestety przy tym schorzeniu testy owulacyjne bardzo często , i przez cały czas nawet moga być dodatnie, gdzyż mamy większe stężenie jakiegoś hormonu(dokładnie jakiego nie pamiętam). Ale oczywiście życzę Ci tego, abyś akurat faktycznie miała owulacje wtedy i upragniony dzidzius się pojawił!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ps. zdaża sie ze testy owu wskazuja ciaze ( druga kreseczka na tescie owu jest w tedy mocniejsza od pierwszej)" zechciej nam wytłumaczyc w jaki niby sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładano , że człek będzie testował w okolicy owulacji.;) Coś dla chemików, dlaczego tak jest Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia) Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale UWAGA TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY ale POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży dlatego radzę testujecie ciążowymi TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIJE TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:))) lekarz ci nagadal bzdur ze przy PCO jestes bezplodna i nie mozesz miec dzieci:) Jesli masz PCO to mozesz miec TRUDNOSCI. Owulacja sie pojawia, ale nieregularnie lub wcale. Czasem nawet regularnie misiAczkujace kobiety nie miewaja owulacji....po prostu zluszcza im sie endometrium... Kwestia jest taka, ze lakarze przepisuja kobitka z PCO tabletki anty na wyciszenie jajnikow...a jesli kobieta chce byc w ciazy to wowczzas stymuluje sie cykl odpowiednimi lekami. Cioaza jest bardzo mozliwa przy PCO. Zycze szczecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj, że testu owu nie robi się rano, a po południu. To prawda, że przy pco może on być cały cykl dodatni. Sprawdziłam sama- owulacji brak, a testy owu dzień w dzień jednakowe krechy. Przy pco masz zawsze zbyt wysokie lh, więc normalne, że testy są pozytywne. Musiałabyś zrobić monitoring i dokładne badania hormonalne U mnie testy owu nie pokazały ciąży(byłam już po leczeniu, lh zbiłam). Robiłam codziennie od owulacji, bo miałam sporo i koleżanka chciała to sprawdzić. Ciążowy wyszedł pozytywny 8dfl, a owulacyjny robiony do 20dfl nie wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek 2404
witam ja po drugim dziecku dowiedzialam sie na kontrolnej wizycie ze mam ZESPOŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW lekarz sie strasznie zdziwil ze jestem mama. teraz dzieci maja nascie lat. ja mam 35 i zawsze moim pragnieniem bylo miec trzecie dziecko ale nikt mi nie dawal szansy a pigolek nigdy nie chcialam.w lipcu ubieglego roku dowiedzialam sie ze mam raka piersi. Mialam wszystkie badania i nagle dowiedzialam sie ze jestem w ciazy... szczescie w nieszczesciu.... Musialam usunac ciaze(((( okropnie boli do dzis. teraz jestem po operacji i wiem ze rak mi juz nie zagraza . Chce miec to wymazone dziecko teraz wiem ze moge. Tylko tak przykro jeszcze troche. nie wierzcie lekarzom, czesto sie myla. Jestem tego przykladem. Szkoda ze jak na dzien dzisiejszy nie zbyt szczesliwym. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie. Glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykryto u mnie policystyczne jajniki. Także usłyszałam, że moje szanse na zajście w ciąże są znikome. Brak miesiączki nawet przez 5 miesięcy. Po tej diagnozie odsunęliśmy od siebie planowanie, po 2 miesiącach zaszłam w ciąże, mimo braku miesiączki wystąpiła u mnie owulacja i doszło do zapłodnienia. Trzeba przestań o tym myśleć i czerpać z tego przyjemność, przestać się zastanawiać dlaczego tak długo się staram i nic nie wychodzi. Trzeba przestać się starać,a przede wszystkim nie stresować się. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dala ci test owulacyjny czyli 2 kreski oznaczaja ze bedziesz miala jajeczkowanie a nie ze jestes w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, zbadaj się u innego lekarza koniecznie. To że masz nieregularne miesiaczki nie oznacza z automatu ze masz pco i brak owulacji. Mnie też jedna lekarka wmowila ze mam pco z tym że ja w to uwierzyłam bo: mialam nieregularne cykle, problem z cerą a poza tym pojawiały mi się np. pojedyncze włoski na brodzie. Czyli wypisz , wymaluj pco jak nic. Zaczęła mnie pocieszać ze to nie wyrok , że jakieś szanse mam ale będzie ciężko. Poszłam do innego lekarza z wynikami badań hormony + usg i lekarz powiedział ze owszem na jednym jajniki jest trochę więcej pęcherzyków ale jego zdaniem o pco jeszcze nie można mówić. Poza tym ewidentnie było widać na usg ze owulacja występuje. Co do włosków, to wg badań hormonalnych testosteron w górnych granicach normy, ale jeszcze się mieszczą. Nie uwierzyłam, poszłam jeszcze do innej lekarki i powiedziała mi to samo, dac działać naturze a nie szukać problemów na siłę. Po 2 miesiącach od tej drugiej wizyty już byłam w ciąży, mimo ze moje cykle wahaly się od 28 -45 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam nieregularne bardzo cykle nawet rok nie miałam @ i też stwierdzono u mnie pco mam włoski na brodzie niestety I rękach. Zaburzenia hormonalne min prolaktyna duza 200. Zaszłam W ciąży ale poronilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×