Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość iga22

Kilka dni temu p. ginekolog powiedziała, mi że mam to schorzenie...trochę sobie o tym poczytałam...jest kiepsko...ale może odezwą się do mnie kobiety, które też "to" mają i powiedzą mi, że "nie taki diabeł straszny jak go malują"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anya81
Hej!Mam 22 lata - i roi temu dowiedziałam się że mam zespół policystycznych jajników. Trochę bezsnsu - bo poza brakiem miesiączki i podwyższonym androstendionem - nie mam typowych objawów. Ważę za mało (niski BMI), a i żadne zbędne owłosienie mnie nie atakuje. Nie wiem za bardzo co z tym robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawi
o PCO możesz sie douo dowiedziec na forum : "nasz bocian" i na serwisie " mamo-tato" . A tak wogole to radze isc do dobrego gina by potwierdzic te chorobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ntl
cześć kobiety. Mam podobny problem, czyli zespól policystycznych jajników. Niestety u mnie wiaze sie to też z nieodpowiednią według mojej ginekolożki dietą. Jestem wegetarianką. Ona utrzymuje że to ma bardzo duży wpływ na moje hormony. Czy któras z Was ma moze podobny problem? u mnie schorzenie ma objawy bardzo nieregularnych miesiaczek i problemów z cerą. Przepisano mi Dianę. Czy u Was tez ten zespól objawia sie czasem silnymi bólami jajników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie są obiawy u was
Bo ja chyba mam to samo. mnóstwo ropnych syfów na twarzy, ostanio nawet na sutku. Grube uda, tylko uda i nie mogę się tego pozbyć. Boję się. Częste bóle brzucha... jak to się uwas obiawia? idę do lekarza w tym, albo następnym tygodniu. owiedzcie, czy to u mnie to samo schorznei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anya81
Hej!Mój przypadek jest dziwny - tak jak pisałam wcześniej!Moimi objawem było jedynie zatrzymanie mieasiączki. Nigdy nie miałam problemów z cerą, czy owłosieniem, ważę 39kg przy wzroście 153cm - jedynie poziom hormonów wskazuje na chorobę. Stosowałam Dianę - teraz stosuję climen (bo zawiera estrogeny których u mnie niewiele). Czy sama mogę jakoś temu przeciwdziałać? Może wam powiedziano więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ntl
Anja, miałas jakies objawy po braniu Diane35? jak reagowałaś na ten lek? mnie włsnie lekarka przepisała, biore dopiero pierwsze opakowanie, ale naczytałam sie jak różnie dziewczyny reagują na te tabletki i sama już nie wiem co o nich myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę, napiszcie jak to się stało, że lekarz wpadł na trop tej choroby u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni27
Zatrzymanie miesiączki, przy USG wykryli torbielka... Torbiel był wyleczony hormonami za kilka lat powtórka... Przy rannym mierzeniu temperatury (dla wtajemniczonych), brak różnicy temperatur :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anya81
NTL - Diane 35 u mnie działał OK - nawert chyba trochę schudłam - choć mówiono mi że będzie odwrotnie. Ale każdy reaguje inaczej. Nie martw się jednak tym co pisze na tych ulotkach, bo ktoś mi kiedyś mądrze powiedział że oni muszą to wszystko pisać dla własnego bezpieczeństwa (poczytaj sobie ulotkę Scorbolamitu ;) Moje koleżanki też brały Dianę 35 na cerę i nic im nie było (może trochę przytył)! Pozdrwaiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anya81
NTL - Diane 35 u mnie działał OK - nawert chyba trochę schudłam - choć mówiono mi że będzie odwrotnie. Ale każdy reaguje inaczej. Nie martw się jednak tym co pisze na tych ulotkach, bo ktoś mi kiedyś mądrze powiedział że oni muszą to wszystko pisać dla własnego bezpieczeństwa (poczytaj sobie ulotkę Scorbolamitu ;) Moje koleżanki też brały Dianę 35 na cerę i nic im nie było (może trochę przytył)! Pozdrwaiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza13
Czesc babki...mam jeszcze zespol pco....poczatki byly nastepujace nieraeguralne miesiaczki..syfy na twarzy, brak kontaktow seksualnych, bolacy lewy jajnik...diagnoza po dopochwowym usg.....zespol pco..lekarz od razu mi powiedzial ze jest troche trudno zajsc w ciaze....i ze na okolo jajnika jest wiecej pecherzykow niz w srodku.....po braniu diane 35...dobre 1,5 roku ...zaszla w cize...obecnie jestem szczesliwa mama...chodz jeszcze mam malenki zespol pco..jak stwierdzila lekarka....pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatie
Cześć wszystkim. Problemy z miesiączką miałam już dużo wcześniej. Poszłam dziś do ginekologa, ale tak wyszło, że tego, który mnie leczył nie było. Była kobieta - ginekolog i zrobiłam mi USG. Mam tą chorobę, szczegółów prawie żadnych nie znam. Szukam teraz informacji na ten temat i mam kilka pytań, bo zostałam sama z tym problemem. - czy da się to wyleczyć tak do końca, czy to wrodzona wada? - czy już grozi mi bezpłodność? (czytłam przed chwilą, że można mieć problemy z zajsciem i czesto zdarzają się poronienia). - czytałam z problemach z owłosienieniem, otyłością itd. czy mnie to też czeka w najbliższym czasie? Ależ mi smutno.... ps.Lekarka zapisała mi Cilest, przestrzegła przed odchudzaniem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatie
proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OPTYMISTKAA
na twoje pytania odpowiem jednoznacznie :TaK ale zanim zaczniesz leczyc sie antykoncepcyjnie, znajdz dobrego fachowca!ja przy podejrzaniu pco odstawilam wszystkie hormony!ale......stosuje homeopatie! tem ..rosnie jak trzeba , owulacja jest:-) jestem mloda, ladna i nie dam sie oszpecic jakims tam sztucznymn hormonom!ale......stosuje dietke i to rygorystyczna -ale nie aby sie odchudzic!wrecz przeciwnie zajadam sie ile wlezie .....tylo tym co trzeba:-) GLOWA DO GORY-TO NIE WYROK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margheritta
Cześć. Ja też chorowałam na ZPJ, musiałam mieć zabieg laparoskpopowy, dopiero udało mi się zajść w ciążę. Zabieg polegał na usunięciu torbieli oraz udrożnieniu jajowodów. Znieczulenie ogólne, mała blizna koło pępka. Nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatie
Dzięki dziewczyny. A z tym fachowcem, to masz rację Optymistko. Ta pani ginekolog się mało zna (takie są o niej opinie), poza tym przepisała mi tabletki, ale przecież nie skierowała mnie nawet na badania!!!! wątroby itd. Mam jeszcze pytanko: Nie cały rok temu miałam badania (w tym USG) i wtedy nie stwierdzono żadnej choroby. W takim razie to choroba wrodzona czy nie, skąd ona się w ogóle bierze? I czemu nie można się odchudzać? To dla mnie bez sensu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anya81
Hej Dziewczyny! Czytam i czytam te wszystkie notki i stwierdzam ż ta choroba rzeczywiście jest dziwna. Nic nie wiadomo o jej przyczynie, u każdego przebiega inaczej i w sumie każda jest inaczej leczona. Ja biorę teraz climen (może któraś brała), i nie weim czy to dobrze czy źle (?). Zaczęłam chodzić do specjalisty medycyny chińskiej - i on mówi że to się da wyleczyć ziółkami, ale powinnam odstawić inne leki....nie weim co zrobić - nie weim też co wspólnego ma dieta z tą chorobą. Przyznaje, że się nieźle odchudzałam, ale miesiączka zanikła wcześniej (jakieś 3 miesiące przed dietą). Chciałabym mieć kiedyś dzidziusia, i boję się co ze mną będzie!!!Co mogę sama zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatie
Ta choroba jakaś nielogiczna jest Ja właśnie czytam o tym. zapodaję info jakie znalazłam: zespół policystycznych jajników (PCO). Jeśli masz duży apetyt, szybko przybierasz na wadze, od kilku miesięcy nie miesiączkujesz, a do tego nie możesz uporać się z nadmiernym owłosieniem, to być może cierpisz na zespół policystycznych jajników (PCO). Choroba ta sprawia, że komórki ciała tracą wrażliwość na insulinę. Glukoza nie może być spalona, więc organizm sygnalizuje, że zaczyna brakować mu energii. Badania stosowane dla rozpoznania zespołu PCO to: badanie ginekologiczne, laparoskopia (pelviskopia), a także badania laboratoryjne krwi (oznaczenie stężenia niektórych hormonów). Zespół policystycznych jajników (PCO) objawia się zaburzeniami miesiączkowania, niepłodnością, hirusyzmem (nadmiernym owłosieniem) oraz obustronnie powiększonymi jajnikami. U podłoża zaburzeń leży nadmierna produkcja hormonów androgennych (typu męskiego). Doustna antykoncepcja jest ważną metodą leczniczą zwiększonego stężenia androgenów u tych chorych. Istnieje hipoteza, że efekty leczenia zależą w pewnym stopniu od masy ciała. Naukowcy z Uniwersytetu Karola w Pradze badali skuteczność antykoncepcji wśród kobiet z zespołem policystycznych jajników w zależności od wagi. Wyniki opublikowano na łamach najnowszego wydania czasopisma Human Reproduction. Wskaźnik masy ciała obliczano według wzoru: stosunek wagi w kilogramach do kwadratu wysokości podawanej w metrach. Uczestniczki badania podzielono na grupy w zależności od wskaźnika masy ciała (BMJ): 30kg/m2 - otyłe. Wszystkie przyjmowały doustne środki antykoncepcyjne. Mierzono stężenie androgenów i lipidów we krwi uczestniczek na początku badania i po 6 miesiącach. Nie stwierdzono różnic w stężeniu androgenów na początku badania pomiędzy obiema grupami. Zaobserwowano natomiast znaczniejsze zmniejsznie stężenia testosteronu i androstendionu podczas okresu obserwacji w grupie kobiet szczupłych w porównaniu z otyłymi. Kliniczne objawy androgenizmu, czyli zwiększonego stężenia androgenów uległy poprawie tylko wśród szczupłych kobiet. Nie zaobserwowano natomiast wpływu leczenia na stężenie cholesterolu. Wyniki badania wskazują na negatywny wpływ dużych wartości wskaźnika masy ciała na skuteczność leczenia hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi podwyższonego stężenia androgenów i klinicznych objawów androgenizacji u kobiet z PCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatie
UWAGA, teraz najlepsze: Zespół policystycznych jajników częstszy u lesbijek. Zespół policystycznych jajników - przewlekły brak jajeczkowania związany ze zmianami w poziomie hormonów płciowych, występuje dwa razy częściej u kobiet ze skłonnościami homoseksualnymi - donieśli naukowcy brytyjscy za pośrednictwem serwisu "EurekAlert". Może my lesbijkami jesteśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatie
Nie wiem, czy ktoś mnie czyta, ale zapodam jeszcze to (NAJWAŻNIEJSZE WG MNIE): Brak miesiączki to brak owulacji. Miesiączka zanika u kobiet, które cierpią na anoreksję lub które stosują drakońskie, wyniszczające diety odchudzające - zwłaszcza gdy w krótkim czasie kobieta o umiarkowanej wadze traci 25 proc. masy ciała. Miesiączka znika, bo przy zbyt niskiej masie ciała zostaje zaburzona równowaga hormonalna między korą mózgową, podwzgórzem, przysadką i jajnikami. I jajniki po prostu przestają normalnie działać. Istnieje też pośredni związek między nadwagą i otyłością a kłopotami z zajściem w ciążę. Nie jest jednak tak, że to nadmierna masa ciała jest przyczyną bezpłodności. Problemy z zajściem w ciążę otyłych kobiet w wieku rozrodczym są zwykle objawem zaawansowanego stadium choroby o nazwie zespół policystycznych jajników. Nasuwają mi się wnioski: odchudzałam się przez kilka ostatnich miesięcy, ale nie rygorystycznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też
mam to paskudztwo iniestety to jest niedowyleczenia.Bedziemy z ty walczyć aż do menopauzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im więcej
czytam na temat tej choroby tym bardziej jestem przerażona.....i jak ja mam sobie życie ukladać z moim menem?A może zrezygnować i zostać sama?Straszne są te wszystkie objawy choroby jakie mam:pryszcze ,włosy tam gdzie nie powinny być,brak okresu i owulacji ....lecze sie a po leczeniu jeszcze gorzej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawdę
??????? ;( :( Całe życie na tabletkach anty (hormonach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile masz lat
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też jestem przerażona
:( :( 😭 Ale nie martwmy się. Ja jeszcze nie rozpoczęłam leczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKA_20
MAJKA_20 cze babki ja równiez mam to głupie PCOS !!! ale nie wierze zbytnio mojemu lekarzowi poniewaz stwierdzil on u mnie pcos tylko na podstawie usg przez pochwowego i po problemach z jakimi do niego przyszłam u mnie to jest taka historia ze od zawsze mialam nieregularny okres a strach uwierzyc ale co 5 ,6 7,8,9,a najdłuzej nie mialam okresu 11 miesiecy co prawda ze balam sie isc do lekarza i tak czekalam jak na zbawienie 1 raz u ginekologa bylam w styczniu i bylo okropnie zero delikatnosci ale to nie wazne oprócz takiego okresu mam ten nieszczesny HIRSUTYZM włoski rosna mi w okolicy ust i od spojenia łonowego do pepka okropnosc pozatym mam duzo skrzepów zamias krwi otyłosc to juz normalna sprawa ze zadne diety mi nie pomagaja ani nic no i do tego jeszcze cukrzyca mi sie napatoczyla to sa wszsytkie objawy PCOS tak mi powiedzial lekarz chociaz widzilam na usg jak wygladajaa jajniki z pcos a moje jak mi pokazl wygladaly tak samo ;( mnie tez przepisal DIANE 35 ale podobno po niej sie strasznie tyje to az boje sie zaczac je brac a tak w ogole to bierze sie je od 1 dnia okresu a jak ma sie takie nieregularny okres to naprawde pare miesiecy mozna sobie na niego poczekac według lekarza a bylam ostatni raz w marcu 24 powiedzal ze okres bedzie niedługo zastanawia mnie o jakie to niedgługo mu chodzilo bo juz minely 2 tygodnie a okresu jak nie bylo tak nie ma jest pewna matoda czyli ELEKTROKAUTERYZJACJA robia dziury w jajnikach i to przywraca owulacje na okolo 6 miesciacy i wtedy trzeba ostro dzialac jak chce sie miec dzidziusia ale jeszcze nie wymyslono takiej metody która leczy PCOS NA STAŁE NIESTETY mozna zaprzestac leczenia ale warunkiem jest okres przynajmniej 1 na 3 miesciace trzeba byc pod kontrola lekarza nalzey pilnowac zeby nie doszlo do przerostu ENDOMETRIUM (blona sie złuszcza ale nie jest wydalana) aha i z tego co wiem jeszcze to duza wieksza jest liczba poroniem przy pcos a jak sie juz uda z dzidziusiem to tez czesto zdazaja sie blizniaczki.PISZCIE KOBIETKI CO TAM JESZCZE WIECIE NA TEMAT PCOS TRZEBA SIE WSPIERAC STARAJACYM SIE O MAŁA FASOLE LUB PRZYSZLYM MAMA ZYCZE POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×