Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katsuki

Źle dobrane tabletki?

Polecane posty

Gość Katsuki

Witam. 2 dni temu zaczęłam drugie opakowanie tabletek Lesinelle. Lekarz przepisał mi je ze względu na bolesne owulacje. Sprawa wygląda tak - podczas brania pierwszego opakowania lekko krwawiłam/plamiłam codziennie, zaraz po ostatnim dniu okresu. tu dodam, iż nie wiem czy to zły objaw czy coś normalnego. wiem, że mogą się pojawić krwawienia międzymiesiączkowe, ale żeby codziennie..? Do tego ok. 18. dnia zażywania tabletek zaczęłam odczuwać ból jajników, który miał zniknąć po owych tabletkach. Doszły nagłe długotrwałe spadki ciśnienia, kołatanie serca, nudności, zawroty głowy (to chyba najczęściej). Podczas tygodnia przerwy miałam krwawienie i nie wiem czy to zastępuje okres czy mam czekać na krwawienie 28. dnia cyklu. Prosiłabym o wyjaśnienie, bo czuje się niedoinformowana przez lekarza. Wybrałam się do niego kilka dni temu lecz był wyraźnie zniesmaczony moją wizytą i nie spodobało mu się moje narzekanie na złe samopoczucie. Nawet mnie nie zbadał i chyba złośliwie przepisał mi inne, drogie tabletki za 55 zł (Qlaira). Nie będę tyle płacić. Kupiłam i zażywam 2 opakowanie Lesinelle, jak będzie bardzo źle, to odstawię. Prosiłabym o pomoc w tej sytuacji, czy powinnam poszukać innego ginekologa? Czy jest możliwe, że mam coś poważnego z jajnikami? Czy poczekać aż działanie tabletek się unormuje czy odstawić od razu? Może powinnam kupić Qlaire? Z góry dziękuję za pomoc. Ps. Proszę o wyrozumiałość, to moje pierwsze antykoncepty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zmień lekarza bo ten twój dziwny skoro daje Ci leki na chybił trafił bez wywiadu i badań. ja brałam kiedyś naraye i przy niej też długo plamiłam itp. teraz mam vibin mini, jeszcze ich nie biorę więc nie mam opinii. nie ryzykuj zdrowia, idz do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katsuki
Dziękuję za radę, raczej tak zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie koniecznie,zaraz do innego lekarza.Ja mam to samo,lekarz mówi,że tak może być do trzeciego opakowania,też nie jestem z tego zadowolona ale mam je brać na torbiele,zobaczę jak będzie dalej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłaś drugie opakowanie i dalej masz takie dolegliwości,nic lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katsuki
Na razie nie plamie, a czy czuje sie lepiej to nie wiem. Spadek libido i chudnięcie przez kompletny brak apetytu mam dalej. Zobacze jak będzie, wtedy też na początku było super a potem coraz gorzej, a z doświadczenia wiem, ze mam pokręcony organizm i różnie reaguje :) Tylko nie wiem czy cierpliwe brać wszystkie 3 opakowania czy przerwać jak będzie źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem tabletki źle dopasowana, za mała dawka hormonów poza tym przdałoby się zrobić usg i sprawdzić czy nie robią ci się torbiele bo to może być przyczyną tych bóli inny gin i diagnostyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katsuki
Miałam robione usg dopochwowe przy pierwszej wizycie, lekarz stwierdził, że zbierają mi sie jakieś płyny w nadmiernej ilości, nie wiem, nie znam sie, i to może powodować ból. Ale kiedy mu powiedziałam o złym samopoczuciu myślałam ze mnie zje, chyba mu koncepcje zepsułam :P za drugim razem przepisał inne tabsy nie badając mnie, nawet nie wiem czy coś "w środku" sie zmieniło od pierwszej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katsuki trzymam kciuki,żeby było ok;)Ja dziś zaczynam drugie opakowanie,po pierwszym też jazdy,aż się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katsuki
Dziękuję wszystkim za rady, wiem juz chyba jak sobie poradzic. Zaczne od zmiany lekarza, juz mam jednego na oku ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to chyba jest trafiona decyzja, w końcu to lekarz jest dla pacjentów a nie pacjenci dla lekarza. Pewnie nawet nie zrobił Ci żadnych badań przed wypisaniem tabletek tylko tak na pałę. Jak pójdziesz do nowego to powinien Ci zlecić następujące badania: http://www.harmonella.info/Zdrowie#Zanim_rozpoczniesz_stosowanie_antykoncepcji pozwla to na lepsze dobranie antykoncepcji ale tez sprawdzenie czy w ogóle możesz ją stosować. Te badania powinno sie wykonywac co jakiś czas, by sprawdzic czy antykoncepcja nie obciąża nadmiernie organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, zmień lekarza. badania są bardzo ważne. W moim przypadku okazało się, że w ogóle nie mogę ich brać. Teraz przymierzam się do kupna komputera cyklu. Szkoda tylko, że są takie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cyclotest nie jest aż taki drogi a też jest dobry. Widziałam je po ok 650zł a to jak na komputer bardzo dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×