Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zrozpacz..a

Fundusz nie chce płacić alimentów

Polecane posty

Gość Zrozpacz..a

Mąż nie płaci alimentów od 4 miesięcy,poszłam do funduszu alimentacyjnego .Pani powiedziała że pieniędzy nie dostane bo jest brany dochód za 2010 rok.Wtedy pracowałam na umowe o dzieło,i przekraczam dochód o 3 złote.Przepisy mówią że umowa o dzieło nie jest zarobkiem utraconym,i to ze teraz od miesiąca nie pracuje i mam zero dochodu się nie liczy.Co za kraj,widze że w naszym kraju najlepiej wychodzą te co na dupie siedzą i nic nie robią.Bo jak mi się noga podwinęła to pomocy nie ma.Jakies chore przepisy.Nie wiem czy warto się odwoływać do kolegium,czy to coś da,kobieta stwierdziła w funduszu że i tak nie dostane bo oni według katalogu przyznają świadczenia.Gdybym pracowała na umowe o prace,albo zlecenie to bym dostała ,a tak jestem bez kasy.Był ktoś w takiej sytuacji,nie wiem czy pisać to odwołanie,jestem zniechecona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpacz..a
Prosze niech mi ktoś doradzi,nigdy nie otrzymywałam świadczeń z mopru i nie wiedziałam że tam są chore przepisy.Mamy 2012 rok ,a oni zarobki za dwa lata wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misssssaaa
Takie są przepisy ,i nic nie zdziałasz.Nie dostaniesz kasy,ja miałam podobną sytuacje przekroczyłam też niewielką kwotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostaję
ktoś ci wciska ciemnotę bo wedle prawa : Przy ustalaniu uprawnień do świadczeń z funduszu alimentacyjnego brane są pod uwagę dochody członków rodziny osiągnięte w roku kalendarzowym poprzedzającym okres świadczeniowy oraz zmiany w sytuacji dochodowej stanowiące utratę lub uzyskanie dochodu w rozumienu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. jeśli złożyłaś wniosek o alimenty z funduszu w 2012 r. to przy ustalaniu kryterium dochodowego pod uwagę powinien być brany jedynie rok 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki 2011 rok?
skąd niby ma wziąć te dochody jak jeszcze pit nie rozliczony w urzędzie skarbowym? Jak się na tym nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne, u mnie tez chcieli dochody z roku poprzedniego, a nie dwa lata wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpacz..a
Osobiscie byłam do wrzesnia obowiazuje rok 2010,i dochody za ten rok.Od Pażdziernika 2011. W 2011 roku też pracowałam na umowe o dzieło ,to też mi nie utracą zarobku,i nie otrzymam pieniedzy na dzieci.Gdybym wiedziała to bym siedziała w domu ,bo nie wiedziałam że moja praca jest tak mało warta,nie dość że składek nie miałam odprowadzanych na emeryture,ani urlop się nie należy.To jeszcze w funduszu mnie dobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostaję
nieprawda, że trzeba mieć PIT, wystarczy również oświadczenie o dochodach za poprzedni rok kalendarzowy poprzedzający okres świadczeniowy, jeśli naczelnik US nie moze wydać zaświadczenia bo jeszcze PIty nie wpłynęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpacz..a
Alimenty oczywiscie tez licza ,których teraz nie mam.Ale to niewazne,ważne że były 2010 wiec liczą.Co za chore państwo.Może ktoś mi coś poradzi,odwoływał się ktoś od decyzji do kolegium i dostał pieniadze? mam na to dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostaję
no ale kiedy złożyłaś wniosek do FA bo to ważne, jeszcze w 2011 roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpacz..a
Tak wniosek złożyłam w styczniu.Pani obliczyła ze mi się nie należy ,a dochód kazała przynieś za 2010 rok. Przecież mamy 2012 ,chore przepisy ten kto je ustalał to chciał pograżyć ludzi.Alimentów nie mam ,pracy tez,a wszystko licza jakbym miała.Dopiero moge startować od pażdziernika bo liczą rok 2011 a wtedy nie miałam alimentów,ale mam nauczke żadnych umów o dzieło,lepiej żebrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepecjalista od FA
Do fa tak jak do śr brane są dochody za rok poprzedzający okres świadczeniowy. Obecny zaczął się 01-10-2011 i zakonczy 30-09-2012 i w tym okresie rokiem bazowym do obliczeń jest rok 2010 i nie istotne czy wniosek złożony w 2011 czy 2012. Kochany ustawodawca zarówno umowy o dzieło jak i alimentów nie zaliczył do definicji dochodu utraconego. Więc do do niego należy miec pretensje, a nie do pań z urzędu, bo to nie one to wymyślają. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" Fundusz nie chce płacić alimentów """""" I słusznie. Jego w ogóle nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dochód z umowy o dzieło MOŻE być dochodem utraconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dochód z umowy o dzieło MOŻE być dochodem utraconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załóż sprawe o alimenty rodzicom ojca dzieci. niech oni płaca. Chore bardzo są przepisy w naszym kraju. Co zrobić. Do donka nie ma sensu pisać :) bo nic nie da ja od 3 lat nie ma alimentów na dzicko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalistka fa
ciekawe skąd ann53 ma takie informacje, bo napewno nie z ustawy, umowa o dzieło jest z tego katalogu wyłączona zatem nie może być utracony, (art. 3 pkt 23, lit.c)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
a co toz naczy dochów utacony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna myśl
"[zgłoś do usunięcia] ja dostaję ktoś ci wciska ciemnotę bo wedle prawa : Przy ustalaniu uprawnień do świadczeń z funduszu alimentacyjnego brane są pod uwagę dochody członków rodziny osiągnięte w roku kalendarzowym poprzedzającym okres świadczeniowy oraz zmiany w sytuacji dochodowej stanowiące utratę lub uzyskanie dochodu w rozumienu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. jeśli złożyłaś wniosek o alimenty z funduszu w 2012 r. to przy ustalaniu kryterium dochodowego pod uwagę powinien być brany jedynie rok 2011." MOJA ODPOWIEDŹ. Jest to trochę inaczej, niestety. Brane są także dochody uzyskane w roku 2012!!! Starając się o zasiłek, zawsze trzeba wypisac oświadczenie jak obecnie wygląda sytuacja materialna, a takze zostaje się poinformowany o odpowiedzialnosci karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Zawsze takie oświadczenie się wypełnia. Bez względu czy sytuacja materialna jest taka sama jak w roku 2011, bądź się pogorszyła, lub polepszyła. Jeśli zmienia się pracę np już w roku 2012, to trzeba donieśc nową umowę o pracę, a potem zaśwaidczenie o zarobkach od pracodawczy, za pierwsze 3 przepracowane pełne miesiące!! I jeśli dochód teraz w roku 2012 przekroczył kryteria, to automatycznie dostaje się nową decyzję zmieniajacą, z której wynika że pieniążki już sie nie należą, bo jest przekroczony dochód! Jeśli natomiast, ma się umowę o dzieło, to trzeba się z tym liczyc, że nieraz stawka wynagrodzenia jest rożna. I raz dochód moze przekraczac kryterium, a raz nie. Co w związku z tym? Za miesiące w których dochód przekraczał kryterium, pieniądze nie są wypłacane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym funduszu i MOPS to po prostu wiedzą o człowieku wszystko jak na policji dzielnicowy. Jak grubo pierdniesz to też na piśmie trzeba donieś bo sie sytuacja materialna poprawiła :) Chore przepisy tylko płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Nie długo te FA zostanie zlikwidowane.Klienci FA nie będą już więc mieć problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewartoooo
Miałam podobną sytuacje,też nie dostałam nie liczy się co teraz tylko rok wstecz.Najlepiej mają te co cały czas nie pracuja one zawsze dostaną! Ten kto te przepisy stworzył,nie wiem jakimi kategoriami myśli.Powinno przecież dążyć do tego zeby nie zniechęcać kobiety do pracy.Strach podjąć prace na umowe o dzieło bo póżniej z funduszu pomocy nie dostanie w razie jej utraty.A w tej chwili ciężko cokolwiek znależ ,same umowy śmieciowe.Myśle że o tym te osoby wiedzą ,które te przepisy stworzyły,i o to tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protege
Dziewczyny, mi zabrali alimentyz funduszu tylko dlatego ze podjeąłm staż z up za 816 zł mc , dziwi mnie ta sytuacja bo to nie mi zasądzili alimenty tylko ojcu dziecka i nie powinny one mieć z moją sytuacją nic wspólnego. Nie ma takiego przepisu który mówi że jedna strona ma pokrywac w 100 % koszty utrzymania dziecka a w momencie kiedy ja próbóję zarobić na swoje i na dziecka utrzymannie odbiera mi się świadczenia do których zobowiązany jest ojciec. Mało tego urząd skarbowy nie traktuje alimentów jako dochód a gminy tak i w rezultacie zmuszaja mnie do utrzymywania sie z pieniędzy które powinny być na utzrymanie dziecka przeznaczone. Zastanawiam się nad zaskarżeniem do Sądu tej ustawy albo nawet wysąłnia tego do Unii Europejskiej . Ustawa oświadczeniach rodzinnych jest niezgodna z kodeksem rodzinnym i ustawa o dochodach. Mam nadzieję że sporo z Was dołączy do mojego apleu i pod nim sie podpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chory ustrój
tak zniecierpek-biednym dzieciom sie zabiera a napycha posłom i innym w rządzie-bieda łatwiej sie kieruje. zobaczcie jak tusk chciał napchac zydom kasę kosztem społeczeństwa i taki debilek zniecierpek żałuje dzieciakom http://www.youtube.com/watch?v=hRLVHCNpsQo - Sprawa dla ABW - dr Zbigniew Kękuś demaskuje "reprywatyzację" Tuska Pojebany ten kraj!!! Tylko spierdalac stąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziewczynki
taki facet jak Zniecierpliwiony prędzej wyda kasę na dziwki niż na leki dla własnego dziecka . Dla niego dziecko to tylko towar za który co miesiąc musi płacić alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapa
Witam.Mam problem.Od września 2012 nie otrzymuję alimentów na dwoje dzieci.Pracuję ale mój dochód nie przekracza minimum. MOPS odrzucił mój wniosek ponieważ w 2011 roku były mąż płacił alimenty.Od 7 miesięcy wegetuje przy pomocy rodziców.Mam pisać odwołanie do KS . Czy mam jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam podobny problem warto jest pisać odwołanie proszę o pomoc sama utrzymuje syna mam zasądzone alimenty przez sąd ktoś chyba musi je płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważasz że ktoś musi? A wytłumacz mi - dlaczego ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ktoś - ojciec dziecka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tyle że on ich nie płaci sprawa jest już u komornika od 7 lat i egzekucja jest bezskuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×