Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zastanawiam sięę

Gdybyście pracowali na czarno zmienilibyście paracę na legalną

Polecane posty

Gość zastanawiam sięę

ale dużo mniej płatną, tzn brutto podobnie ale na rękę dużo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjasnij mi skarbie co to jest kwota brutto jesli mowimy o pracy na czarno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięę
wyjaśniam brutto tyle ile dostaję teraz na łapę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3asia
raczej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma to swoje plusy i minusy, na czarno możesz zawsze polcecieć, nie masz ubezpieczenia ani składek. legalnie mniej ale ubezpieczenie, stabilność i składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
hmm , trudna decyzja ,ale raczej nie ,ponieważ to co szło by do zus ,mogłabym sama odkładać ,bo chyba nie sądzicie że zus za te 20-30 lat wam cokolwiek wypłaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
poza tym autorko ,to co dostajesz teraz na łapę to NETTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięę
NETTO BY BYŁO GDYBY ISTNIAŁO JAKIEŚ BRUTTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już widzę jak odkładasz z tej marnej pensji! tylko nie zapominaj, że jak trafisz do szpitala to będziesz musiała zapłacić za pobyt i leczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
dlaczego ? mnóstwo ludzi robi na czarno i sami się ubezpieczają bądz są zarejestrowani w up , nie pochwalam tego kantu ,ale sami widzicie jak jest w polandii ,kto nie kombinuje ten z głody zdycha i garba sie dorabia . Wszystko zależy co to za praca , za ile ,czy planujesz dziecko czy nie b.dużo czynników wpływa na tę decyzję ,więc nie sposób jednoznacznie doradzić autorce. Ja na swoim miejscu bym wolała na czarno niż płacić na nierobów z chorobą alkoholową i siódemką dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięę
Dziecka juz nie palnuje, ubezpieczenie mam,ale mam dość swojej pracy, pojawiła sie szansa na zmianę dlatego się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko nie zapominaj, że jak trafisz do szpitala to będziesz musiała zapłacić za pobyt i leczenie! gośćula dziś dlaczego ? mnóstwo ludzi robi na czarno i sami się ubezpieczają bądz są zarejestrowani w up , nie pochwalam tego kantu ,ale sami widzicie jak jest w polandii ,kto nie kombinuje ten z głody zdycha i garba sie dorabia . xxx problem w tym, że właśnie się NIE UBEZPIECZAJĄ! najniższa składka indywidualnego w nfz wynosi 354,95 zł miesięcznie! można się ubezpieczyć w urzędzie pracy ale nawet tam im się nie chce iść i stać w kolejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne że tak, zawsze szukam pracy na umowe o pracę, pracowałam trochę na zleceniu ale jak tylko dostałam propozycje pracy na umowe to się przeniosłam chociaż wypłata sporo mniejsza. To już nawet nie chodzi o lata pracy itd. Ale mam prawo do urlopu, jak zachoruje to nie zostaję z receptami i bez pieniędzy bo mam L4, jeśli zajdę w ciążę to nikt mi nie pomacha na dowidzenia ręką z miejsca... Umowa daje mi komfort psychiczny, czuję się bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nowa praca wydaje Ci się mniej dokuczliwa od starej, do idź do nowej. Psychicznie też się człowiek okrutnie wypala, jeśli czegoś ma już naprawdę dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy nowa praca będzie mniej dokuczliwa, miałabym robić to samo co tu ale jaka będzie atmosfera to nie wiadomo,może być różnie, to zawsze ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sięę
to wyzej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy ile masz lat. jak masz 20 lat to możesz popracować na czarno,ale jezeli autorko przekroczyłaś juz 30-kę to bym się nawet nie zastanawiała tylko brała pracę legalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×