Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majka90

Globulki dopochwowe

Polecane posty

Gość Majka90

Cześć:) Mam taki problem... dostałam od ginekologa globulki dopochwowe Betadine bo mam zakażenie pochwy. Od dwóch dni je stosuje na noc jednak mam problem z ich włożeniem. Wkładam zaledwie do wejścia pochwy a nie jak powinnam na długość palca, bo dalej nie moge ich włozyć gdyż boli mnie bardzo itd. :( nigdy tez nie stosowałam tamponów, jestem dziewicą :( Mam więc pytanie czy stosować je dalej czy przerwać leczenie i iść do ginekologa po jakieś inne tabletki doustne lub maść??? Boje się ze jak je stosuje nie wkładając ich głęboko nic mi nie pomogą i nie wiem co robić :( help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za zakazenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka90
Mam infekcje czwartego stopnia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz je włożyć na długość palca. Mają się "rozpuszczać" w pochwie. Zrelaksuj się podczas ich wkładania i trochę cierpliwości. ; ) Akurat maści i inne rzeczy nie dają takiego efektu przy infekcjach jak globulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka90
No to mam problem... bo na prawdę nie dam rady sobie ich włożyć na długość palca ;((((( a jak wkładam je u wejścia pochwy to są w stanie mi coś pomóc czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli globulki są duże, możesz je zamoczyć w wodzie, by były śliskie, oczywiście nie dopuść by się rozpuściły i nie dało się ich zaaplikować, niestety musisz je umieścić głębiej, bo mają być w miejscu w którym jest infekcja, dodatkowo jeśli odczuwasz świąd możesz posmarować okolice intymne provag żelem, to co się nie rozpuści i nie wchłonie z globulki zostanie wydalone, więc załóż wkładkę na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Ja bym poszła nawet o krok dalej z tą poradą powyżej. Może najpierw posmaruj okolice intymne tym provag żelem i wtedy ułatwi on poślizg i łatwiej zaaplikujesz globulkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka90
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) jutro ide do ginekologa po coś innego, jakąś maść lub tabletki doustne bo te globulki mi nie pomogły - pewnie ze względu na zbyt płytkie wkładanie. Mam nadzieje ze w końcu wylecze sie z tej infekcji :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula8
lepiej wróć do lekarza po inne leki-Betadine jest dość duże faktycznie i mnie też było trudno je wsadzić mimo że jestem po 2óch porodach. To nawilżanie czy natłuszczanie skóry przed aplikacją to dobry trop. Dobre przy infekci a znacznie mniejsze są probiotyki-np.invag dopochwowo-kupisz bez recepty, ale nie odpuszczaj wizyty u lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Globulka musi być włożona głęboko i to najlepiej na noc aby się powoli rozpuszczała w pochwie. Spróbuj ją wkładać kucając i pod kątem. Jeśli pomimo to ci się nie uda to bardzo skuteczne są leki w maści które wprowadza się do specjalnego aplikatora i później do pochwy jak najgłębiej z tym nie powinno być problemu. Pamiętaj aby po leczeniu zadbać o odbudowę mikroflory, skuteczne są probiotyki np. dopochwowy lactovaginal, globulki są małe a przy okazji po ćwiczysz aplikacje:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to przez Lactovaginal, ale mam podejrzenia. Miałam infekcję brałam Fluomizin po czym profilaktycznie Lactovaginal. Niestety infekcja wróciła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co...probiotyk ma odbudować florę po leczeniu, ale jeśli lek nie zadziałał to cudów nie zdziała. Wróć do lekarz i nalegaj na posiew z pochwy i poczytaj o diecie przeciw grzybiczej. A z probiotyków spróbuj teraz doustny.ja po ostatnim swoim leczeniu brałam w serii 20 kapsułek, tak zalecają chyba w ulotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie również przy ostatniej infekcji sprawdził się doustny provag. Dostałam nystatynę w globulkach i clotrimazol do smarowania. Probiotyk miałam zażywać w trakcie leczenia i przez dwa tygodnie po nim. Pani w aptece mówiła że zawiera żywe bakterie mlekowe i kazała przechowywać go w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×