Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość duniaaaaa

Grzejecie juz w domach??

Polecane posty

Gość duniaaaaa
a u mnie w domku jest bardzo zimno i od 2 tyg w sypialni grzejemy juz klimą i pewnie od jutra pójdzie kominek na cały dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigwa banana
2 tyg. temu tak, bo było zimno a teraz jest ciepło, my mamy 24 st. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zejdi
tak.juz mam odkręcony kaloryfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już mam kaloryfer odkręcony od połowy sierpnia, bo tak zaczęli grzać u mnie; tylko że najpierw był nastawiony na 2, potem na 5 a teraz przykręciłam na 3-4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdn
u nas jeszcze nie grzeją, a nawet jakby to byśmy i tak zakręcili grzejniki, bo szkoda kasy. Mnie jest wiecznie zimno i mam dwa swetry na sobie, no ale męzowi jest ciepło jak jest 18 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
my grzejemy wieczorami w kominku:) ccuuudownie jest:) i romantycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od czego zależy to czy grzeją czy nie? Mają jakiś ustalony termin, czy jak się na nich nawydziera to włączają? U mnie jeszcze nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa33 jest mocna
12:52 [zgłoś do usunięcia]Ewa, 33 u mnie wczoraj tak nagrzali, że skręciłam grzejniki na 3" hehe ewa jest jednak "mocna" powiedz no, jak ty skrecilas te grzejniki? w kolo, w esy floresy, w osemke? czy dopiero je montowalas, zeberko po zeberku?:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakręcić, skręcić, zmniejszyć - tutaj to synonimy jak sie nie masz czego czepić, to się płota czep albo klamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jcvghbjn
Skręcić to sobie możesz nogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubię jak jest ciepło
więc juz grzeję w domu :) Ogrzewanie mam gazowe i oprócz tego kominek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sezon grzewczy zaczynać powinien się wtedy, kiedy przez trzy / o ile dobrze pamiętam/ kolejne noce temperatura spada do 5 stopni C nocą. U mnie już się grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
ja kominkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli się nie mylę to grzanie w bolkach rozpoczyna się albo gdy minie określony dzień lub kiedy temperatura spadnie jakoś niżej. Potrzeba chyba ok 16 stopni żeby włączyli ogrzewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 65975213
tak było kiedyś, teraz to zależy od ludzi u nas w bloku dopiero dzisiaj zaczęli grzać, bo dopiero skończyli wymieniać grzejniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości sprawdziłam i rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych stanowi, że „sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. Za to polskie normy przewidują, że w pomieszczeniach gdzie ludzie przebywają na pobyt stały ma być 20 stopni. Wydaje się, że wtedy należy włączyć ogrzewanie. W SM lub wspólnotach są regulaminy określające kiedy włączyć C.O. U mnie tak jak napisałam powyżej, przez trzy kolejne noce temp. poniżej 5 st. Ale i tak włączamy wtedy jak mieszkańcy zgłaszają, że zimno, bo mamy bardzo różne mieszkania, u mnie jest jeszcze 23 podczas gdy na szczytach mają już tylko 18 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
Pamiętajcie też o tym, że w pracy macie prawo domagać się włączenia ogrzewania, przepis: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny poracy - w pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy, nie niższą niż 14 stopni C, chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają. W pomieszczeniach, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna oraz w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18 stopni C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w końcu i u nas zaczeli grzać, tylko że ja na dzień zakręcam grzejniki, bop jesteśmy w pracy, odkręcam wieczorem, mamy szczelne okna, więc aż tak zimno wieczorem nie jest, także na noc odkręcam, nie grzeję za to w kuchni czy łazience, bo nie widzę potrzeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×