Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Irena131313

Grzybica pochwy

Polecane posty

Cześć Dziewczyny :) Mam pytanie... Czy lekarz rodzinny wypisze mi leki na grzybice pochwy? Do mojego ginekologa nie pójdę bo jest na urlopie i nie prędko wróci,a na NFZ muszę czekać najmniej 2 tygodnie żeby się dostać... Wcześniej już leczyłam grzybice i miałam kilka miesięcy spokoju,ale znów to powróciło... Myślicie żeby pójść do rodzinnego? Czytałam na różnych forach o tym,ale niczego konkretnego się nie dowiedziałam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam u lekarki rodzinnej i wiesz co mi przepisała??? lactovaginal...pff probiotyk, który nie leczy tylko działa wspomagająco na florę bakteryjna pochwy...a jeszcze w dodatku po nim tak ciekło ze mnie, że masakra...wolę coś doustnie, zamierzam się wybrać do gina bo objawy, które mam bardzo mnie niepokoją, możesz iść spróbować moze tobie przepisze cos konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mississipi
Mi lekarz pierwszego kontaktu przepisał nystatynę dopochwowo, doradził smarować się clotrimazolem, podmywać tantum rosa i zażywać doustnie provag. Podmywanie pomogło, probiotyk zażywałam wspomagając leczenie przez dwadzieścia dni. Szybko mi przeszło i co najważniejsze nie miałam nawrotu infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiamarysia
mnie lekarz rodzinny bez problemu przepisał leki, kiedy potrzebowałam. lactovaginal lepiej zastosować po leczeniu, żeby uzupełnić "dobre" bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszuleniunka
lacto tylko po leczeniu jak juz, w trakcie moze lacibios femina brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
jak coś ma działac szybko to wiadomo że lepiej żeby było dopochwowe-bo działa na miejscu-ja zakładam invag i smaruje się clotrimazolum. A tak w ogóle to co ogólny lekarz może poradzić? leczenie zależy o dtego czy to infekcja grzybicza czy bakteryjna a skąd on to będzie wiedział? z oczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka78969
Miałam taki czas że miesiąc w miesiąc miałam infekcje grzybiczą, leczyłam się u 3 ginekologów, stosowałam już chyba wszystko. Leczenie połączyłam ze stosowaniem probiotyku dopochwowego lactovaginal, oraz właściwą higieną intymną. szperając po necie trafiłam na ciekawy artykuł http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,109060,13439745,Infekcje_intymne_na_tapecie_czyli_wszystko_co_powinnas.html, warto się z nim zapoznać. Od 2 lat nie miałam nawrotu infekcji ale do dziś profilaktycznie stosuje probiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka -+
Najlepiej by było gdybyś poszła do ginekologa i poprosiła go o skierowanie na wymaz z pochwy, jak odbierzesz wyniki będziesz wiedzieć jakiego rodzaju jest to infekcja. Tak jak dziewczyny piszą w trakcie i po leczeniu wspomagaj się probiotykami, najlepiej dopochwowymi. Na co dzień w ramach profilaktyki i właściwej higieny okolic intymnych stosuj provag żel, odkąd go stosuje zamiast płynu do higieny intymnej nie mam problemów intymnych, swędzenia czy upławów. Możesz spróbować, nie jest drogi i nie wymaga przechowywania w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka4578
Ja stosuje provag żel po każdym myciu płynem do higieny intymnej. Stosuje go również w podróży ponieważ odświeża i przynosi ukojenie przy podrażnieniach. Ma wygodne opakowanie i jest bardzo wydajny jedna buteleczka wystarczy na 2 miesiące codziennego stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duśka12345
Mnie rodzinny przepisał Triderm, pomógł o tyle, że przynajmniej infekcja sie nie rozwijała dalej. Po czym ginekolog przepisał juz "swoje" zgodnie z tym co wyszło po badaniach. A wspomniany Lactovaginal to stosuje juz po leczeniu, żeby zregenerowac flore i dostarczyc tych dobrych bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski george
ale triderm to chyba steryd-nie stosowałabym tej maści w ciemno, bez diagnozy.lepiej już invag i clotrimazolum jednak-jak cos jest bez recepty to znaczy że nie zrobię sobie tym krzywdy.Przynajmniej z takiego założenia wychodzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia73645
dziewczyny. 2 lata sie z nią zmagałam, najdłuższa przerwa bez niej wynosiła 2 miesiące. wydałam na leki blisko 600 zł. teraz juz mam 8 miesiecy spokoju. mi akurat pomogl plyn do higieny intymnej z konwaljia z ziai najtanszy (ok 10 zl) wątpilam czy cos za 10 zl pomoze skoro jeki jednorazowo za 200 zl nie pomagaly. dolaczylam do tego rzadziej kapiele i wkladki tylko gdy koniecznosc i wystarczylo akurat :) i najwazniejsze - bierzecie antybiotyk - koniecznie tabletki oslonowe (bo od antybiotuu zaczela sie moja przygoda) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to musiałam na wizyte u lekarza czekać 2 tygodnie. w aptece najpierw kupiłam provag i efektu zadnego, kupilam vagical i tez ulgi żadnej. dopiero multi gyn acti gel wspomagał mnie w uciążliwym problemie, przestała mnie piec i swedziec pochwa. ale mogłam go stosowac nawet w pracy, bo na bieliznie nie było żadnych śladów. A Pani ginekolog daje mi dodatkowo globulki. niestety nie obeszło sie również bez leczenia mojego partnera, ale niestesty my kobiety czesto mamy problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo dlugo sie meczylam nim cos mi pomoglo ulzyc w tym koszmarnym pieczeniu i ten sam multi gyn sie sprawdzil, jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam 2 opakowania nowych tabletek dopochwowych Natamycyna Unia. Opakowanie zawiera 20 tabletek, 25 mg. Cena to 26 zł za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nettka29
nie sądzę, by lekarz rodzinny przepisał lek na grzybicę pochwy, może wyśle cię na jakieś badania np. posiew i potem każe ci isć do ginekologa, na świąd mi pomaga smarowanie provag żelem, ale jeśli potrzebujesz leczenia to trzeba iść do ginekologa po coś mocniejszego i skuteczniejszego, na własną rękę w internecie tego typu leków bym nie kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są leki od ginekologa. Wykupiłam receptę, ale z leków nie korzystałam. A komuś może się przydać lek bez potrzeby płacenia za wizytę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze leki na grzybice przepisuje ginekolog a wspomagajaco mozna zastosowac multi gyn acti gel, który złagodzi objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szyszka86
ja stosuje preparat na grzybice pochwy bez recepty abiofem, poleciła mi go Pani w aptece a u lekarza nie byłam bo nie miałam wtedy takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia793
tina89 jesli jeszcze masz te tabletki to ja chetnie odkupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkupowanie od kogoś leku, którego nam lekarz nie zalecił jest bez sensu, można sobie zaszkodzić a nie pomóc, lepiej iść do apteki, kupić coś bez recepty na złagodzenia objawów typu świąd np. provag żel, iść do lekarza, żeby się dowiedzieć co dolega i potem to leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tina89 chętnie bym odkupiła jedno opakowanie :) można prosić o adres mailowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie rodzinny wypisuje receptę jeśli jest taka potrzeba. to normalne, lekarz ma pomagać. przy grzybicy stosuję tabletki dopochwowe clotrimazolum, zawsze mi pomagają, chociaz wiem, że wiele kobiet jest z niezadowolonych. ja dodatkowo stosuję jeszcze lactovaginal po leczeniu na uzupełnienie dobrych bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi rodzinny albo proktolog wypisał glubulki dopochwowe takie jakie chciałam, gynoxin, albo krem gynazol, pimafucin, flucofast. Bez problemu. Ja biore duzo antybiotykow i ciagle mam grzybice pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mio mao
a stosujesz probiotyki przy tych antybiotykach? jesli nie to zrób sobie kurację provagiem przez 20 dni/conajmniej/.Mnie tak lekarz zalecił w ciąży jak musiałam wziąść mocny antybiotyk w ciąży na Ureplasmę, a do tego miałam osłabioną odp***ość.Obeszło się bez grzybicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie tez lekarz rodzinny wypisuje leki na grzybice jeśli potrzebuję. oczywiście do tego obowiązkowo biorę probiotyki ginekologiczne, podczas leczenie najczęściej provag doustny, żeby uzupełnić florę bakteryjna w pochwie. można go tez stosować podczas leczenia antybiotykiem, tak jak pisze mia mao, zeby zapobiec grzybicy po antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz rodzinny może wypisać tylko podstawowe leki na grzybicę więc i tak jeśli problem ma charakter przewlekły jest mi potrzebny ginekolog. Kiedyś grzybica nawracała nawet raz w miesiącu, jednak konsekwentne leczenie i stosowanie probiotyków np. dopochwowego lactovaginalu pomaga w powrocie do zdrowia. Probiotyk stosuje do dziś profilaktycznie np. po okresie, po basenie, po stosunku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolkaT
ja nigdy nie bylam u rodzinnego lekarza z infekcja pochwy. od tego jest ginekolog. z lekow jakie jeszcze mozna polecic, bo widze, ze dzielicie sie swoimi doswiadczeniami, zel clotrimazolum z Ziaji i probiotyk doustny ( co bardzo wazne, bo nie mozna uniknac przykrego wyciekania leku z pochwy) ze szczepami bakterii kwasu mlekowego Profemin Intima. jesli chodzi o antybiotyki to mialam ich wiele, wiec ciezko mi jakis 1 konkretny polecic. kazdy dzialal i leczyl na jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaa85
ja też bym nie szła do lekarza rodzinnego ze sprawami ginekologicznymi, dopóki nie zrobisz badań, nie masz pewności że to znowu grzybica, może być stan zapalny, infekcja i wiele innych, idź lepiej do ginekologa, jeśli dokucza ci świąd czy pieczenie to polecam provag żel, mi bardzo pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×