Odpowiedz na ten temat

HEMOROIDY ZEWNETRZNE

• iraut 2006.11.28 [17:18]
    no i opisalem sie jak glupi a tu nick zajety... nie chce mi sie pisac od nowa, tylko tyle ze chyba do was dolaczylem. I podbudowuje mnie wasz optymizm, bo nawet jak marudzicie to tak jakos z glowa do gory. Posterisan i kora debu? Ok, sprobuje. Czemu nie do lekarza? Bo mam dosyc. To kolejna sprawa ktora wyskakuje mi w krotkim czasie, moja psyche wymaga regeneracji. Lece do apteki, trzymajcie kciuki.
  • Mati66 2006.11.30 [22:25]
    Chyba mam ten sam problem.Od 2 tygodni swędzi mnie odbyt, nie odczuwam żadnego bólu przy wypróżnianiu a dzisiaj na papierze toaletowym zauważyłam kropelkę krwi.W przyszłym tygodniu idę do lekarza pierwszego kontaktu.Boję się że to mog być hemoroidy.

• szczelia 2006.11.30 [22:53]
    dajcie namiar na dobrego proktologa w warszawie.dzieki
  • adam27 2006.12.04 [19:54]
    no i po szpitalu... hemoroidy wyciete hirurhicznie - w sumie to problem mialem duzy z 2ma.. pozostale 2 byly powiekszone - chirurg byl tak mily ze zalatwil wszystkie tj. 2zewnetrzne wyciete a 2 wewnetrzne "zabezpieczone" choc nie wiem co do konca mial na mysli - powiedzial, ze o problemie moge zapomniec ale powinnienem pamietac o jakims jogingu albo czyms podobnym - grunt to sie troche poruszac.
    w szpitalu bylem 6 dni... operacja pikus, znieczulenie od pasa w dol + srodek nasenny - zupelnie nie mam pojecia co sie dzialo... inaczej sprawa wygldala po zabiegu - troche cierpienia przez 2 dni, po tych 2 dniach zaczalem chodzic juz sie cieszylem ... do czasu az przyszlo do pierwszego wyproznienia sie - fok myslalem ze zejde z bolu... tak ma byc przez pierwszy tydzien sukcesywnie z gorki - za kazdym razem mniej bolu...
    za tydzien kontrola... mam dostac do 2 tygodni zwolnienia z pracy...

jak dotychczas po zabiegu mialem okazje sie tylko raz wyprozniac byl to bol owszem, ale jak pomysle ze po tym juz problemow nie bedzie.... oczko.gif

nie wiem jak inne metody (mialem 4 stadium) - jedno moge polecic na pewno - nie ma sensu meczyc sie w domu, lepiej pojsc do lekarza (najlepiej poleconego) i zalatwic problem raz a skutecznie. oczko.gif

pozdro
    adam
  • nadia*** 2006.12.05 [17:05]
    Witam wszystkich,
    mam ten sam problem co wszyscy, 3 dni temu wykrylam u siebiejeden hemoroid-guzek wielkosci 1cm. boli mnie przy siadaniu i wypróżnianiu chociaz krwi nie zauwazylam i innych objawów nie mam. Jestem młoda mam 21lat i jestem zrozpaczona ze dotkneło minie to tak wczesnie chociaz wiem ze ludzie z tym zyja.
    Zastanawiam sie czy wogóle warto stosowac te wszelkie masci skoro one nie lecza hemoroidów lecz jedynie łagodza objawy.
    Strasznie mi przeszkadza wystajacy guzek i zastanawiam co pomaga głównie na chowanie sie guzków. Z tego co wyczytalam to nasiadówki z kory i posterisan ale moze cos jeszcze?

Jestem z wawy i dzwonilam do On Clinic by dowiedziec sie ile kosztuje wizyta wraz z zabiegiem-obrączkowaniem-zamrozeniem to dowiedzialam sie ze wizyta (badanie)150 zł a zabieg 380 zł
    Strasznie duzosmutas.gif nie mam tyle kasy jedynie na wizyte a poza tym wiem ze mam jeden guzek do usuniecia a co z reszta ktora byc moze jest w srodku to wtedy mascmi sie leczy??? Nie wiem.
    Na szczescie nie mam innych objawów jak swedzenie pieczenie.

Moze jest ktos kto robil w wawie zabieg usuniecia lecz taniej. ???

• adam27 2006.12.05 [17:43]
    mysle, ze w usuwanie tylko jednego nie ma co sie bawic, tymbardziej ze pozostale jak sie dowiedzialem rowniez czesto sa powiekszone i z nimi tez trzeba cos zrobic - ja swoje usunalem... podobno o problemie powracajacych dolegliwosci moge zapomniec.... ale w zyciu roznie bywa.
    Grunt to zorbic to tam gdzie nam ktos polecil - nie warto ryzykowac usmiech.gif
  • canoe 2006.12.08 [21:37]
    Polecam spojrzenie na stronęwww.rentgen.pl Mają także proktologów, ja usuwałem sobie trzy hemoroidy (jeden zewnętrzny i dwa wewnętrzne) w gabinecie na Lwowskiej u Dr Kudelskiego metodą Barona, czyli zaciśnięta gumka na hemoroidzie, który obumiera po kiku dniach. Pan doktor starej daty w muszce, ale zna się na rzeczy. Cena zabiegu konkurencyjna tylko 170 PLN za sztukę, w on clinic znacznie drożej. Radzę na sam zabieg zabrać jakieś środki przeciwbólowe do kieszeni, bo zaraz po zabiegu trochę boli, ale praktycznie następnego dnia można iść do pracy. Jak czytam o chirurgicznych zabiegach na hemoroidach, to skóra mi cierpnie. Czemu decydować się na takie straszne zabiegi, kiedy metoda Barona jest w miarę bezbolesna. I można powiedzieć, że prawie bezoperacyjna, żadnego krojenia.

Krótko wracam do tematu octu jabłkowego, może nikogo nie przekonam, ale kuracja octem jabłkowym w moim przypadku dała śwetne rezultaty. Zabiegi Barona robiłem sześć lat temu i hemoroidy niestety wróciły - siedzący tryb życia, zabieganie, genetyka zrobiły swoje. Postanowiłem spróbować czegoś innego i po miesięcznej kuracji bez zmiany diety i trybu życia (nie jest to niestety możliwe) dwa hemoroidy zniknęły, a jeden wewnętrzny jest już prawie niewyczuwalny. Po krwawych wybroczynach i swędzeniu nie ma już śladu.
  • adam27 2006.12.09 [18:09]
    w momencie gdy masz "wypadnietego" za zewnatrz hemoroida to chyba innej drogi niz operacyjnie nie ma...
  • Piesek 2006.12.09 [18:39]
    Widzę, że prosząc o pomoc ignorujecie czyjeś dobre rady. Były podane w tym temacie na którejś stronie. Ponieważ nie mam czasu na przwertowanie stron, to pokrótce powiem co tam było:
    Z hemoroidami się żyje i nie ma co tragizować.
    Operacja to ostateczność w przypadku podejrzenie o raka odbytu.
    Oto profilaktyka, polegająca na unieczynnieniu/zwiotczeniu hemoroidów:
    1)mycie odbytu po każdej defekacji, mydłem szarym, ciepłą wodą i na koniec hartujące płukanie zimną wodą.
    2) nasiadówki z wywaru z kory dębu. Temperatura wywaru letnia.
    3) Stosowanie maści i globulek Procyoglywenol
    4) Odpowienia dieta, bogata w błonnik i witaminy.
    Szczegóły w tematach: Zasady dietetyvzne, Hipokinezja, Bakterie chorobotwórcze a higiena somatyczna, 4. warunki determinujące zdrowie i inne, na: www.vademecum.zdrowia.prv.pl
    Kpiące zdanie z tego topiku: na operację mogą się decydować tylko osoby chcące mieć ładną d.pę do analseksu ew. pracujące tą częścią ciała..

w zdrowym ciele zdrowy duch i seks www.vademecum.zdrowia.prv.pl
  • Nadia*** 2006.12.11 [15:43]
    Do "canoe" powiedz mi prosze ile kosztuje wizyta-badanie- przed zabiegiegm?
    Czy robiłes zabieg w wawie? bo sprawdzałam w necie ze gabinet dr. kudelskiego znajduje sie na ul. hawajskiej.
  • trfrsthdy 2006.12.11 [15:53]
    ale jak to z tym octem jablokowym
    a nie rzobi krzywdy???
  • erkot 2006.12.11 [23:35]
    Do Canoe:

Wizyta u "Rentgenologów" na Lwowskiej kosztuje 110 zł.
    Dr Kudelski bardzo sympatyczny człowiek w muszce usmiech.gif
    Niestety też mam hemoroidy 1 stopnia i małą szczelinę.
    Przepisał mi maść nitroglicerynową (którą się używa w mikroskopijnych ilościach, w przeciwnym razie boli głowa).
    znieczulającą maść Lignocainum Hydrochloricum, Rectosec oraz do łykania Agiolax (na miękki stolec).
    Za wszystkie leki zapłaciłem ok. 100 zł.
    Za miesiąc na kontrolę.
  • canoe 2006.12.12 [08:35]
    Do "trfrsthdy " ocet jabłkowy jest również stosowany w preparatach wspomagających odchudzanie (tabletki z octem jabłkowym i innymi dodatkami są dostępne w aptece). Jest to produkt naturalny i nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych. Używam go także w swojej kuchni do zakwaszania surówek. Proszę nie mylić go ze zwykłym octem spirytusowym, który chyba tak naprawdę nie jest nikomu polecany, no ale czy można sobie odmówić grzybków w occie, czy korniszonów.
    Poza tym ja piję tylko dwie łyżeczki dziennie na kubek ciepłej wody. Jestem szczupły, ale nagłych ubytków wagi nie odnotowałem. Myślę, że warto spróbować, bo na pewno taka kuracja nikomu nie zaszkodzi, a może pomóc. W moim przypadku efekt zaskoczył mnie samego - z krwawiących twardych hemoroidów został tylko jeden wewnętrzny, miękki i nie krwawiący. Niesłychana ulga.
    Moja mama także zaczęła pić ten ocet profilaktycznie na krążenie, bo ma stałe kłopoty z żylakami. Oczywiście przy hemoroidach trzeba też pamiętać o innych rzeczach: higienie, diecie itd.
  • ja znalam 2006.12.12 [21:07]
    kto jeszcvze uzywa octu jablkowego??
  • folf 2006.12.19 [10:43]
    tak ja uzywam od tygodnia bez jakiś specialnych zmian i to chyba ostatni tydzien bo dalej nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dam rady tego pić eeuu o i odrazu mi się odbija
  • redziq 2006.12.25 [22:31]
    Ostrożnie z octem jabłkowym... ocet jak wiadomo nie jest dobry na wątrobę..
  • Ja też to mam 2006.12.31 [00:09]
    Bardotka ja dostalam hemoroidy niedawno tez mam 18lat nie wiem czy ta dyskusja jeszcze jest wazna i czy ktos tu zaglada ale jesli jeszcze masz ten problem to mozemy sie zgadac masz mojego meila kszulc49@wp.pl
  • arlie 2006.12.31 [00:44]

Jak to się dzieje ? Mam 16 lat. Młoda dziołcha ze mnie i nie narzekam na nic. Aż tu nagle dwa dni temu zaczęły mnie swędzieć okolice odbytu. Z początku delikatnie i myślałam że to owsiki.
    Mama dla żartu stwierdziła że to mogą być ,,hemoroidy,, .
    Zdesperowana zaczełam o tym czytać i się załamałam. Następnego dnia na papierze toaletowym była krew. Przejrzałam to forum dowiedziałam sie o nasiadówkach, kremach, czopkach i balsamie jednak te teorie są sprzeczne. Dzisiaj gdy obejrzałam swój odbyt zobaczyłam zgrubienie delikatne. Nie zakrywające odbytu, jakby z niego wystające. To mnie załamało. Co robić ? Im szybciej tym lepiej.
  • max151 2007.01.02 [16:28]
    co tu tak pusto czy wszyscy nagle sie wyleczyli z hemoroidów
  • arlie 2007.01.02 [16:59]

Nie sądzę, moje nadal mnie nękają. Nawiązałam kontakt z osobą piszącą poradnik o hemoroidach i mam nadzieję na pomoc.
    Ponad to jeżeli w ciągu miesiąca same się nie wchłoną (A TO MOŻLIWE) to idę do lekarza i niech on radzi !

• plumpstryk 2007.01.02 [17:01]
    ja od keidy pije codzinnie rabo kubek ciplejwody z sokiem z cytryny i lyzka miodu
    czujes sie swietnie
    zadnego bolu i zaparc
    wieczorem po umyciu nakladam rectosec i czuje znaczna roznice
    polecam ta metode bo zapobiega przynajmniej u mnie ostrym stanom taki jaki miałam ostatnio p0o zaparciach

• arlie 2007.01.02 [18:21]

Ej bo ja mam taki problem , po proctenol - glyvenol czy jakoś tak. NIe wiem nie mam teg przy sobie, mam wrażenie że jeszcze bardziej szczypie mnie pupka. Ktoś może poleci coś za to ?
    Tzn. wiem jest dużo tych preparatów, ale no nie wiem. Coś co komuś pomogło wchłonąć hemoroidy ?
  • adam27 2007.01.03 [01:06]
    witam wszystkich z problemami oczko.gif
    tak jak pisalem wczesniej - zdecydowalem sie na zabieg i nie zaluje.
    przyznaje przyjemny nie byl, swoje sie nacierpialem - zarowno przed zabiegiem jak i po.... nawet 3 tygodnie po....
    Dzis - miesiac po zabiegu jest juz super ! - co prawda swedzi mnie odbyt ale w moim przypadku jest to dobry znak oczko.gif gojenie sie szwow.

zabieg odbyl sie przy zniezculeniu od pasa w dol - poprosilem rowniez pigolke na sen aby nie byc swiadomym tego co robia....

z tego co czytalem jest to najczesciej zalecany sposob na pozbycie sie hemoroidow - i pewnie najbardziej masakryczny - ale przyznaje skuteczny.

jesli ktos ma z tym problem NIE MA CO CZEKAC - nalezy sie wybrac do proktologa on juz cos na to poradzi - polecam poradnie we wroclawiu na klinikach (na Marii Sklodowskiej) - super kadra i dobra opieka...

PRZESTRZEGAM przed zabiegami prywatnymi gdzie gosc chce wykonac zabieg i odeslac do domu - moze sie to skonczyc krwotokiem i wizyta na ostrym dyzurze (warto sobie tego oszczedzic).

pewnie szybko tu nie zajrze bo problem juz mnie nie dotyczy, trzymam kciuki za tych co wstydza sie isc do lekarza... naprawde nie ma czego - oni juz nie takie rzeczy widzieli oczko.gif
  • blondi13 2007.01.03 [01:36]
    Witam. Przez jakis czas sledziłam co tutaj piszecie i podziwiam te osoby co decydują sie na zabieg. Ja juz od 16mies walczę z hemoroidami które zrobiły się po porodzie. Używałam na początki przez 1mies posterisan H (czopki)potem sam posterisan pomogło ale pojawiły sie ponownie. Po dłuzszej przerwie wykupiłam bez recepty posterisan ale już mi nic nie pomagały. Strasznie mnie denerowało ponieważ były one na zew..Ostatnio odważyłam się isc do ginekologa myslałam już o najgorszym jednak wcale nie było tak zle wew wszytko ładnie pięknie a na fałdki zew dostałam krem Procto-Hemolan jest dobry bo ledwo co jeszcze mam. Zyczę wszystkim jak najlepiej bo sama wiem co to znaczy dlatego tu napisałam...
  • rtyhg 2007.01.03 [09:15]
    mozecie mi napisac cos o "klasyfikacji" hemoroidow? piszecie, ze macie je 1,2,4, stopnia... o co chodzi? jak poznac, jakie stopnia sa?
  • datu 2007.01.03 [11:44]
    witam, mi duzy hemoroid wyskoczyl we wrzesniu, mial ok 2 cm srednicy i strasznie bolal, poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu a on (ona) przepisala mi czopki hemorol oraz takbletki otrex600, jedna dziennie po jedzeniu no i dieta-jablka, duzo wody i nasiona siemienia na czczo rano, po 4 dniach bol ustapil a po tygodniu guz wchlonal sie calkowicie, skierowanie do proktologa tez dostalem ale nie poszedlem bo juz nie mialem z czym. Diete staram sie utrzymac do dzis bo mam swiadomosc ze moga wrocic ale jak na razie jest ok. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.
  • arlie 2007.01.03 [20:51]
    datu
    witam, mi duzy hemoroid wyskoczyl we wrzesniu, mial ok 2 cm srednicy i strasznie bolal, poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu a on (ona) przepisala mi czopki hemorol oraz takbletki otrex600, jedna dziennie po jedzeniu no i dieta-jablka, duzo wody i nasiona siemienia na czczo rano, po 4 dniach bol ustapil a po tygodniu guz wchlonal sie calkowicie, skierowanie do proktologa tez dostalem ale nie poszedlem bo juz nie mialem z czym. Diete staram sie utrzymac do dzis bo mam swiadomosc ze moga wrocic ale jak na razie jest ok. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.

Datu mam pytanie ? Czy te lekarstwa sa na receptę ?
    Gdzie kupiłeś siemie lniane ? Proszę powiedz mi to. To dla mnie ważne, czy coś jeszcze stosowałeś ?
  • arlie 2007.01.03 [20:54]
    prosze odpowieddz
  • arlie 2007.01.04 [14:31]
    proszę ?
  • loli pop 2007.01.04 [16:19]
    czytam te wszystkie wypowiedzi i sie zastanawiam co mi jest tak naprawde,bo mam takie obiawy jak swedzenie, pieczenie, niekiedy krwawienie ale jedno mnie nurtuje,każdy tu ma zaparcia. Ja rzadko je mam,żeby nie skłamac wcale, nawet przez pewien czas az za nadto nie miałam problemu z wypróznieniem (5-6 razy dziennie). ogólnie to po każdym wiekszym posiłku za pół godzinki zaczynam miec rewolucje w jelitach,nie ważne co zjem.Pytanie moje jest takie co jest grane, skoro przewaznie zaparcia wpływają na rozwój hemoroidów.Dodam ze brałam pigułki antykoncepcyjne przez 1,5 roku i byłam na diecie 7 lat ( 3 lata temu) a te dolegliwości pojawiły sie u mnie jakis rok temu.Ogólnie to nawet nie wiem do jakiego lekarza mam się udać z moim problemem. Czekam na rady.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...