Odpowiedz na ten temat

HEMOROIDY ZEWNETRZNE

• piter84 2008.09.02 [22:26]
    Elo
    powiem wam że te hemoroidy to \"gówniana\" sprawa.
    W lutym tego roku pojawiły mi się i od tego czasu mam 1-szy stopień, przez 2 miesiace brałem Rectosec w maści i Hemorol w czopkach no i chyba je lekko zaleczyłem - tzn caly czas je czuję, raz pobolą, raz zaswędzą, ale juz nie biorę żadnych maści ani leków, jest ogólnie nieźle.

Minusem jest to że cały czas o nich myślę, po prostu nie jestem w stanie przestać, cały czas się denerwuje - szok i paranoja, niedługo zwariuję.CAły czs myślę czy jak pójdę do kibelka to mi się nie odezwą.
    chyba muszę przestać używać papieru toaletowego na rzecz mycia pupci, ale przyzwyczajenia są

Zmieniłem swoje życie pod kontem hemoroidów-schudłem 13 kilo, staram sie odżywiać zdrowo, chociaż czasem nie wytrzymuje bez czekolady, albo pizzy smiech.gif dużo pije wody, ogólnie płynów. Jeszcze na basen muszę sie zapisać, i będzie git

P.S. dzis trochę bolą po wizycie w kibelku, ale da się wytrzymać.

Dlaczego biegunka jest gorsza od zaparć? przecież biegunka, nie podrażnia w sposób mechaniczny hemoroidów?

Aha, jak czuję że będzie twarda kupa, to biore zwykłe czopki glicerynowe-one po prostu sprawiają że kupa jest miękka i łatwiej wychodzi.

pzdr usmiech.gif

• tutti1 2008.09.03 [08:11]
    Witam mam problem .Dziś rano przy wypróżnianiu wszytko miało czerwony kolor.Myślałam że to okres ale nie.Trochę się zestrachalam.Czy to normalne przy hemoroidach??
  • OlgaBK 2008.09.03 [19:20]
    Przerabiałam najróżniejsze metody samodzielnego leczenia hemoroidów.Stosowałam najróżniejsze rodzaje maści i czopków.Pomagało na jakiś czas a później problem znów wracał.
    Dopiero Doktor A.Niziołek /Poznań Grochowska 50 t.061 6624477/
    mi pomógł.Jestem w trakcie leczenia po zagumkowaniu i jest ok.Bardzo polecam p.Doktora Aleksandra Niziołka!

Mariola
  • maua_mi 2008.09.03 [20:50]
    Wydaje mi się, że to, czy np gumkowanie się powiedzie i nic się po nim nie będzie działo, czy też odwrotnie, zależy raczej od naszych osobistych predyspozycji, a nie od lekarza usmiech.gif metoda jest ta sama i chyba niezbyt trudna (w porównaniu do innych zabiegów chirurgicznych, bo to chyba jest chirurgia miękka), a jednak jedni strasznie po nim cierpią i wszystko im wraca, a drudzy nie.
    Ja tylko zazdroszczę tym, którzy są po zabiegu i wszystko u nich w porządku usmiech.gif sama się chyba na to nie zdecyduję, bo jednak za dużo naczytałam się o bólu i nawracających hemoroidach.
  • Jot 2008.09.04 [00:18]
    Biore czopki na hemoroidy wew jak dlugo je powinnam brac? czy ktos wie? przestalo bolec ide do lekarza niedlugo tylko chcialabym wiedziec jak dlugo powinna trwac taka kuracja czopkami...
    Niefajnie

• GNM 2008.09.04 [00:48]
    Czopki pomagają tylko złagodzić ból - nic więcej. Więc stosować je należy więc wtedy, kiedy najbardziej boli.

• Jot 2008.09.04 [01:34]
    Dziękuję za odpowiedź
  • MIKI 2008.09.04 [09:31]
    Cześc wszystkim,ja też ma to paskuctwo hemoroidy,byłam u lekarza 1 kontaktu przepisał mi czopki Posterisan h,i tabletki doustne Phlebodia .Męcze sie juz cały tydzien,piecze,boli,swędzi jak by w pupie cos bylo i ten ból okropny najlepiej tylko stac albo chodzić,napiszcie ile czasu tak trzyma .Pozdrawiam.

• help.... 2008.09.04 [09:47]
    Witajcie, ja np. nie odczuwam żadnego bólu, tylko swędzenie straszne, kupiłam więc czopki hemorectal,1 zużyłam i rano normalnie takie swędzenie że masakrasmutas.gif zamiast lepiej , to było gorzej. Wczoraj wieczór już go nie włożyłam, bo to pewnie uczulenie....powiedzcie co zrobić jak swędzi, i aby nie zwiększały się tylko wchłonęły się? na razie to są razcej małe ( za bardzo nie znam się na tym), od jakiegoś czasu dopiero swędzi, a kiedyś była odrobina krwi, ale nie skojarzułam tego z hemoroidami. Teraz mam krem proctohemonal czy jakoś tak, a czy ktoś stosował czopki w postaci ziemniaków tak jak zaleca Tombak?? ( ja tylko raz tak zrobiłam) ale kurcze stresa miałam żeby ten ziemniak mi nic nie zrobił - wiem głupie to, ale przez to jakoś spać nie mogłam, ale na szczęście rano od razu go wypróżniłam....czy za każdym razem on "wychodzi" od razu rano, czy ktoś ma z tym doświadczenie i czy pomogło??? a czy ktoś może zastosował się do jego innej rady a mianowicie lewatywa, a później nasiadówka w gorącej wodzie z odrobiną mięty bądź rumianku.,....???
  • GNM 2008.09.04 [09:51]
    Chciałam wypróbować jak długo trwają hemoroidy "nieleczone" niczym. Mnie trzymało ponad 40 dni.
    Nie były bardzo dokuczliwe, ale też to co się przyczyniło do ich powstania trwało 1 dzień.

• maua_mi 2008.09.04 [10:08]
    a co się przyczyniło?

help --> mnie np. swędzi głównie wokół samych hemoroidów, i dobrze robi na to zwykły krem nivea. do tego oczywiście regularna higiena tamtych okolic, nawet kilka razy dziennie podmywanie się.

• GNM 2008.09.04 [11:07]
    Przyczyna - zostałam NAGLE I NIESPODZIEWANIE zmuszona do podjęcia szybkiej decyzji. Męczyłam się z tym cały dzień, w nocy też nie za dobrze spałam, w końcu zdecydowałam się - problem załatwiony. A po mniej więcej 2 tygodniach poczułam pierwsze objawy hemoroidów.
    Jak kogoś interesują prawdziwe przyczyny chorób to polecam GNM - http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/

• MIKI 2008.09.04 [12:13]
    Kolezanka poradziła mi nasiadówki z mydła szarego,powiem że ulzyło ,napiście czy was tez tak bola że nic nie można robić jak by coś rozrywało w środku.

• maua_mi 2008.09.04 [13:32]
    mnie one nigdy w życiu jeszcze nie bolały.
  • X 1 2008.09.04 [22:04]
    HEJ OLGA BK napisz za pół roku jak doktorek ci pomógł bo jesteś jedna jedyna która czuje się swietnie a my cierpimy jakoś w to nie wierzę
  • piterka 2008.09.05 [09:39]
    Witajcie
    mam mieć w przyszłym tygodniu wykonaną sigmoidoskopię w Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii na Waryńskiego. Czy ktoś tam już był, czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda to badanie, czy boli a może polecicie mi jakiegoś lekarz z tej przychodni, najlepiej kobietę chyba to będzie mniej krępujące dla mnie niż wypinanie tyłka przed mężczyzną
  • zmarnowana 2008.09.06 [20:18]

Czy ktoś miał może skutki uboczne (przy zapaleniu odbytnicy i żylakach odbytu powikłania przy stosowaniu detralexu i czopków procto-glyvenol lub po wypiciu siemienia lnianego?
    Już nie wiem czy je stosować.
    Biorę różne inne leki ale nie wiem po czym wszedł mi ból w podudzie,
    puchnie mi noga w tym miejscu i boli. smutas.gif
    Czy to jakieś zakażenie czy zła tolerancja?
  • zmarnowana 2008.09.06 [20:19]

A! gorączka do 37,7 i wyżej...
  • do zmarnowanej 2008.09.07 [09:24]
    detralex zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych i zwiększa napięcie naczyń żylnych. Może coś zablokowało przepływ krwi do mięsni łydki?
    Lepiej idź do lekarza.
  • Kiki01234 2008.09.09 [18:50]
    Czesc ja jestem 4 miesiace po porodzie i od jakiegos 1,5 miesiaca mam problem z hemoroidami.
    Mam wrazenie ze sie rozprzestrzeniaja!
    Fakt nie czuje ich jak siedze tylko po wizycie w toalecie i tylko troszkie czuje je pod palcami, ale sadze ze mam je takze w wewnatrz bo jak sie zalatwiam to w kibelku widze krew.
    No i na dodatek karmie piersia wiec zastanawiam sie czy wystarczy doradzic sie pani w aptece czy isc do lekarza?!

• ja.. 2008.09.09 [19:45]
    Czytam i czytam.Mi wyszły hemoroidy prawdopodobnie z przeziębienia.Siedziałam na zimnej ławce.Ból był,teraz jestem po czopkach i spokój ale jestem przerażona po przeczytaniu,że to co wystaje może zostać na dłuugie lata.
  • Adam36 2008.09.15 [00:34]
    Witajcie Kochani
    Mam 36 lat i miesiąc temu zauważyłem przy odbycie a może jednak poczułem taki mały guzek ,groszek wielości 0,5cm na zew.
    Poszedłem do lekarza ogólnego zbadał i zalecił stosować maść Prosperisan H przez okres 10 dni ( podobno takie coś ma się wchłonąć). Po tym okresie nic się nie zmieniło i i galej dzyndzelek czy też hemoroid strtczał u odbytu na godz.15.00( rozpoznanie lekarskie).
    Następna wizyta to już chirurg zdiagnozował że to zew.hemoroid i zalecił stosować czopki 3xdzienie Distreptaze i 2x dziennie Procto-Glyvenol. Także średnio dziennie przez okres 5 dni ( na tyle czopków wystarczyło) średnio co trzy godziny czopek i efekty zerowe giuziczek nadal tkwi na zew.Po tym okresie zalecił mi stosować maść na zew.Ruskorex przez dziesięć dni i nadal nic ,nic,nic zero efeków.
    Lekarz określił że wielkość jego jest w skali pięciostoniowej na miejscu drugim a więc takie nic ale jest.
    Wydałem już prawie trzysta zł. na leki które wogóle nie skutkują.
    Zaznaczam że mnie on nie swędzi nie boli oraz nie piecze tylko mnie wkurza swoją obecnością.
    Tak się zastanawiam po co są te wszytskie maści ,czopki,wywary z kory dębu,tabletki jeśli na coś w stadium początkowym nic nie dziala,nie pomaga i nie lecz?
    Co powiecie na to kochani czy spotkaliście się z taką rzeczą a może moglibyście mi coś zaproponować ponieważ jestem przerażony zaistnialą sytuacją.
    Mam 185,80kg uprawiam biegi dystansowe staram się lekko odżywiać i raczej stosować dietkę.
    Lekarz chirurg powiadomił mnie że jak teraz nic się nie zmieni to trzeba będzie go wyciąć operacyjnie.
    Czy tak się się to załatwia i jesto jedyne wyjście ?
    Serdecznie Pozdrawiam Adam
  • GNM 2008.09.15 [16:45]
    Trzeba zaakceptować - takie są prawa natury - http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/archiw_ germanska_nowa_medycyna/Tabela_krokus/hemoroidy_Ekt_L.htm

do Adam36 - czy jesteś leworęczny?

• sant 2008.09.15 [19:16]
    Czy ktoś z was stosował ANUREX ? Bardzo proszę o sugestie i wnioski. Podchodzę do nowych metod leczenia raczej ostrożnie.
  • ___________ 2008.09.15 [20:56]
    Do Adam..
    może jesteś przetrenowany? wysiłek je wypiera na zewnątrz.
    Pewnie będziesz musiał z nimi żyć i obserwuj jak radzi sobie Twój organizm.
    Każdy inaczej to przechodzi...
    mnie maści nie pomagają,ale...
    miesiąc mnie trzymało, jakaś gorączka w jelitach, starałam się leżeć i zakładałam Hemorectal...tak ,żeby nie wypadł...pomogło, przestało boleć! ale one i tak co jakiś czas mi wyłażą...jak np. długo pracuję, stoję, po wypróżnieniu lub gdy za dużo zjem...nie mogę długo chodzić, bo wypadają - mam na myśli 10 km.
    Więc, kiedy mogę,to sie położę, zamiast siedzieć...
    Ale już nie bolą i rano jest lepiej, najgorzej wieczorem! i gdy coś dżwigam.
    Osobiście jestem przeciwniczką zabiegów operacyjnych, boję się, żeby mi zwieracz nie nawalił,bo to jeszcze gorsze niż te całe guzki!
    Trzymaj się!

A co ma leworęczność do hemorek? To bzdety...
  • Adam36 2008.09.15 [21:22]
    Serdeczne dzięki za odpowiedź ,czy nikt nie mial styczności z tymi lekarstwami ,specyfikami i czy żaden lekarz nie zalecal Wam interwencji chirurgicznych?
  • ___________ 2008.09.15 [21:31]
    One zawierają ?antybiotyk?
    Czy 5 czopków to nie za duża dawka?
    Mnie pomogło 12 ....nielicznym się wchłaniają...
    Nie, lekarz mi nie proponował zabiegu, wręcz odradzał, ale moje nie krwawią, chociaż często bolą.
  • Adam36 2008.09.15 [22:31]
    Mój nie boli i nie krwawi.
    Czy z czasem muszę się przyzwyczaić że zacznie boleć,swędzieć i krwawić?
    Jakie Wy mieliście początki z hemoroidami .
    Pozdrawiam Adam
  • szasza 2008.09.16 [11:13]
    JA MAM JE JUŻ OD 15 LAT ZEWNETRZNE. PRZED CIAZA MIAŁAM, PO CIAZY TEŻ. U MNIE MOŻE TO PO CZEŚCI WINA GENÓW, OJCIEC MIAŁ I MA .ZMOJE BOLA CZASAMI TAK RAZ NA ROK- 8 MIESIECY.DENERWUJA MNIE ,BO SA I WYGLADAJA NIE CIEKAWIE. TAKIE WISZĄCE SKÓRKI,WYCZYTAŁAM ,ŻE TO SĄ FAŁDKI PO ZAKRZEPACH. A CO DO OPERACJI MOŻLIWE SĄ KOMPLIKACJE,GORSZĘ OD TYCH ,,ZWISÓW,,.

• LIMklient 2008.09.16 [15:07]
    W LIMie zrobiłem 2 zabiegi Barrona [gumkowanie] oraz zabieg chirurg. skalpelem [to było dawno i ratunkowo bo choelrnie bolało i musiałem biec na zabieg w pospiechu]. Ostanie gumkowanie zrobiłem 1 wrzesnia2008 czyli 2 tgodnie temu. Dodam, że oba zabiegi Barrona "czyściły" lewy sektor i prawy sektor.
    Trzy dni temu wyskoczył mi nowy hemoroid wielkosci fasoli!!! I to jakoś po środku. Uważam, że winę za to ponoszę ja, bo siedziałem długo na zimnej ławce i przeziebiłem d..ę. Teraz 2-i dzień smaruje maścią Proctosone owa fasolkę. Przestałem chodzić do pracy i głównie leżę w domu. Przed chwilą wciskałem "fasolkę" do środka bez większego uzasadnienia. Wolałbym aby była ukryta w środku. Za 2dni znowu zawitam u chirurga na konsultację po ostatnim zabiegu Barrona. Napiszę wtedy jak srodowisko lekarskie tłumaczy nawrót hemoroidów po 2 zabiegach Barrona.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...