Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DariaP

HSG

Polecane posty

Gość DariaP

Witam dziewczyny:) Mam problem natury osobistej. Generalnie chodzi o to że jestem potwoooornie!!!! wstydliwa. Mam 28 lat. Byłam wychowywana w rodzinie bardzo katolickiej i bardzo restrykcyjnej. Rodzice mi wpajali że kobieta jest by tylko rodzic i wychowywać dzieci. Ma to do obecnej chwili przeogromny wpływ na moje leczenie. Od jakiegoś czasu staraliśmy się z mężem o dziecko i nic. Pragnąc go niezmiernie podjęliśmy z mężem decyzje o leczeniu. Wybraliśmy klinikę Gameta w Zgierzu. Wybraliśmy wspólnie lekarza, Panią Dr. Banaszczyk. Myślałam że będzie Pani doktor tylko i zaczęły się schody. Po wizycie okazało się że muszę zrobić usg dopochwowe i że USG takie wykonują jedynie męzczyźni. Myśli mi kołatają bo myśl rozebrania się przed mężczyzną jest dla mnie traumatyczna! Wcześniej chodziłam wyłacznie do Pani ginekolog. Czułam się przeokropnie widząc że ktokolwiek mnie tam ogląda!!! kilka razy do tego stopnia ze mięśnie mi się tak spięły że badanie było bolesne, ba nawet na początku niemożliwe i Pani doktor musiała chwile poczekać żeby móc cokolwiek zrobić!!! Tak mocno się wstydzę ze nawet mój maż mnie nigdy nie oglądał tam.. wiem że widział ale każda próba zejścia niżej powodowała straszne ściskanie w brzuchu i odchodziła mi ochota na cokolwiek....... Sama myśl że doktor na mnie tam spojrzy choć przez moment powoduje silne bóle i ogromne ściskanie. Dodatkowo Dr Banaszczyk kazała mi zrobić HSG w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przeraża mnie sama myśl o badaniu ale bardziej to kto to badanie będzie wykonywał. Pani doktor kazała mi zadzwonić w pierwszym dniu okresu na Izbę przyjęć by umówić sie na spotkanie. Nie do niej tylko na izbę przyjęć!! Więc myśli mi się kłebią czy trafie do pani doktor i czy ona mi to badanie przeprowadzi czy ktoś inny. Wiem ze dla wielu z Was będę idiotka z Ciemnogrodu, ale liczę na Wasze kobiece wsparcie i pomoc. Więc moje pytania brzmia: -Czy kiedykolwiek którejkolwiek z Was zdarzyło sie ze lekarz podczas wprowadzania sondy nawet nie spojrzał tam nawet przez chwilę, czy wprowadził sondę nie zerkając nawet przez ułamek sekundy. Czy jest to możliwe? - Czy któras z Was miała od Dr Banaszczyk skierowanie na hsg i czy ona to badanie je wykonywała czy zlecała bądź robił je ktoś inny (jakiś Pan lekarz) i ile osób przebywa w pomieszczeniu i czy mogą być tam mężczyźni? (To jest klinika i sa tam studenci. Wiem ze musi być asystent i radiolog) Czy którejś z Was dostając skierowanie od Panie doktor zdarzyło się ze badanie wykonywał inny lekarz męzczyzna i czy w pomieszczeniu byli albo był inny mezczyzna. ...Wiem że powinnam iść do psychologa zeby się z tego wyleczyć ale badania Usg w następnym tygodniu a HSG ustalę jak dostanę okres. Chodzi o to że chcę zaakceptować i mieć na uwadze pewne pewne sytuacje które na obecną chwilę mnie przerażaja. błagam o pomoc... nie krytykę. Pozdrawiam Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ty chcesz urodzić dziecko? Dla twojej wiadomości dziecko wychodzi przez KROCZE! Ja rozumiem różne paranoje, ale wariatki powinny się najpierw wyleczyć, a potem rozmnażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Dario :) No niefajnie masz :( nie do pozazdroszczenia sytuacja,bo jeśli potrzebna jest pomoc lekarska to tak naprawdę nie ma zmiłuj-albo chcesz sie leczyć albo nie i niestety nikt ci na rękę nie pójdzie,że mają przy twoich badaniach być same kobiety.My również się leczyliśmy,również długo się staraliśmy-4 lata,ale nie będę ci teraz o tym pisać,bo temat jest o tobie.Ja miałam hsg w Matce Polce-podczas badania było dużo osób w pomieszczeniu,nie zwróciłam uwagi na to ile dokładnie bo byłam tak zestresowana,że było mi wszystko jedno,kto będzie mnie oglądał,byleby NIE BOLAŁO i szybko poszło.Na pewno były 2pielęgniarki,lekarz i asystent(o zgrozo-murzyn!).Badanie krótkie,ale bolesne i uwierz mi-raczej tym powinnaś się martwić,żeby szybko sprawę załatwić i stamtąd uciekać.Ja miałam skierowanie od lekarki która tam pracowała i pracuje nadal ale nie było jej przy badaniu i wątpię,żeby twoja też była,a co dopiero je wykonywała,więc nastaw się na to.Na usg możesz przecież umówić się do kobitki-jeśli w Zgierzu nie mają lekarki wykonującej usg(co jest dziwne raczej bo co to za lekarz?)to możesz myślę umówić się w drugiej Gamecie w Rzgowie i twoja dr.nie powinna robić problemów,bo to ich filia i łaski nie robią. A wracając do twoich fobii-ja też się wstydziłam i bałam lekarzy ginekologów,ba!bałam sie nawet pielęgniarek,które mnie miały dotknąć i pobrać krew,założyć wenflon...ale są rzeczy ważne i ważniejsze-walka o dziecko wymazała moje lęki,mogę powiedzieć ,że w pewnym momencie byliśmy oboje jak ekshibicjoniści-doszło do tego,że było nam już obojętne,kto nas ogląda,w jaki sposób bada,jak długo,ile osób na nas patrzy i wypytuje o intymne szczegóły naszego życia-mieliśmy to w d***e,bo dążyliśmy do celu który był 1000 razy ważniejszy.Przecież to są lekarze,a nie jacyś zboczeńcy,oni mają za zadanie ci pomóc spełnić marzenie,czy ty naprawdę myślisz,że oni nie widzieli cipki czy wacka?widzieli ich tysiące i nie robi to na nich żadnego wrażenia,bo ty jesteś dla nich KOLEJNYM pacjentem,przypadkiem a nie seksowną pipką do pomacania-kumasz? Idź dziewczyno i walcz o swoją ciążę,o swoje zdrowie a nie się przejmujesz głupotami,jeśli okaże się,że twoje problemy zdrowone sa na tyle poważne,że będziesz musiała przejść kilkadziesiąt innych badań tak jak my to nie wiem jak ty to przeżyjesz.Musisz wyznaczyć sobie NAJWAŻNIEJSZY cel i do niego dążyć bez względu na to czy będzie miał ci w nim pomóc pan czy pani dr.powodzenia :) p.s nam się udało-mój 4,5 mies.synek śpi obok w pokoju czego tobie też życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaP
Dziekuje za szybka odpowiedź. USG pani doktor "kazała" mi zrobic w Gamecie więc nie miałam innego wyjścia jak umówić sie na badanie z mężczyzna bo innych nie ma co takie badania wykonuje. Pytanie czy sa lekarze którzy potrafią wprowadzic sondę bez chociażby zerknięcia gdzie ją wkładają. Czy lekarz da radę nie spojrzeć i trafić bez patrzenia. Co do HSG przeraża mnie myśl że to może być nie moja pani doktor... mogę zaakceptować inną kobietę... czy to był mezczyzna i czy inni się patrzyli...czy stali nie widząc... to jest straszne dla mnie!!! Niestety mój organizm tak reaguje i to jest silniejsze od mojego umysłu i pragnienia dziecka... zalewa mnie jakas chemia która powoduje przeogromny stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaP
USG mam w Gamecie w Rzgowie... tam niestety tylko męzczyźni wykonują to badanie. A jak wyglądały przygotowania, bo czytałam ze kobiety przechodzą przez oddział na badanie odkryte tak że inni mogą wszystko widzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty się zastanów czy to ma sens. W ciąży i przy porodzie nie unikniesz intymnych sytuacji. Najpierw zrób porządek z głową a potem bierz się za dziecko. btw, czemu "o zgrozo murzyn"? To jakiś drugi gatunek człowieka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaP
Jeszcze nie miałam badania...i chce sienastawić na wszystko co konieczne... o grozo murzyn był facetem ale nie u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dość ze walnięta to jeszcze rasistką. Lecz sie najpierw u psychiatry a później na bezplodnosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaP
Pierw trzeba czytać kto pyta a później kto odpowiada. Rasistka nie jestem... ale przeciw obecności mężczyzn przy moich badaniach... nie wiem kto jest bardziej nawiedzony... moja chemia silniejsza ode mnie czy nawiedzone krytykantki co im nie przeszkadza świecenie przy facetach. To trudne dla większości kobiet... oczekiwałam porady a nie krytyki... Przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaP
Jestem jak najbardziej normalną kobietą na co dzień.. ale okrutna chemia z którą sobie nie radzę zaprowadziła do mnie pomocnych kobiet które myślałam że tu znajdę. To jest mój problem z którym uważałam że mogę się zgłosić do grona kobiet by uzyskać pomoc... JA po prostu chcę znać odpowiedzi na moje pytania i nic więcej. Przepraszam że się unoszę.. ale nie tego oczekiwałam... i wciąż czekam na porady i opisy... a nie na krytykę mojej zjechanej psychiki o której wiem i z którą chcę walczyć..:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed tym jedynym nie musimy się wstydzić, to bliska i zaufana nam osoba. :) A co do badań miejsc intymnych to też bardzo się wstydze, najchętniej bym chciała by mogł badać mnie tam mój mężczyzna ale niestety tak się nie da :D Myślę, że trzeba jakoś się przełamać, najważniejsze jest zdrowie a lekarz wykonuje tylko swoją rutynową, codzienną pracę. Pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zauwazylam żeby przy badaniu jakikolwiek lekarz mi tam zaglądal. Opanuj sie kobieto. To lekarz zbada i tyle napewno nie będzie podxiwial Twojej waginy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc o 22:15 sie naprodukowal a ty mówisz ze nie uzyskalas odpowiedzi ? Oj nie ladnie . Zamiast podziękować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba biologia a nie chemia. Ile ty masz lat ? z tekstu wynika ze 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mnie ciekawi czy jest możliwe zeby lekarz nie spojrzał nawet przez ułamek sekundy i trafił bez patrzenia. Jeszcze nie mialam USG ale myślę że tez mnie to czeka..:( brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm... moja dziewczyna mowiła że lekarz nawet nie spojrzał... że tak nawiedzony i patrzył w monitor nawet podczas wkładania. Trafil bez spoglądania ponoć :) Dla mnie to nie możliwe i wydaje mi się że mi nie powiedziała prawdy żeby mnie nie denerwować. Bo jestem troszkę zadrosny Pozostało mi jedynie wierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej DariaP ja chodziłam do gin w Zgierzu ona co wizyta robiła mi usg ale stwierdziłam ze mi jedank nie pomoże poszłam do innego lekarza gina w Łodzi o prowadził ciąże mojej siostry też kiedyś się zarzekałam że nie pójde nigdy w życiu do gina mężczyzny..... dał mi skierowanie na HSG na NFZ do Matki Polki w Łodzi i powiedział żebym nie czuła się skrępowana to on założy mi te całe przyrządy i wszystko mówił co robi i co mogę poczuć ból, lekkie szczypniecie itd. a poźniej badanie wykonał inny lekarz także w tym pomieszczeniu były dwie pielęgniarki i dwóch lekarzy. Jak coś to pytaj odpowiem jeśli tylko bede wiedziała...... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli chodzi o usg to musi Ci przez chwile spojrzeć .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
Ja też przez kilka lat leczyłam się u dr. Banaszczyk,a wszystkie usg robił mi dr.Kozarzewski w Gamecie. To naprawdę super facet,w przebieralni mają spódniczki ,a w gabinecie jest przygaszone światło i dr napewno nie będzie ci się przyglądał. Robi badanie i już. A w Czmp na izbie badać cię nikt nie będzie,tam wypełniają tylko papiery i potem trafiasz na oddział do dr. Banaszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej!!! Mam pytanko do dziewczyn które są po badaniu HSG czy miesiączka była podobna do tych wcześniejszych czy znacznie mniejsza bez porównania proszę odpiszcie mi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katja626. Mam pytanie czy mając badanie usg u dr Kozarzewskiego lekarz spojrzal gdzie wprowadza sondę czy zrobił to bez patrzenia. Wcześniej gość napisal ze jego dziewczyna miała u niego usg i wprowadził sondę nawet nie spoglądając czy tez tak miałaś czy sie spojrzał? Idę do niego w następnym tygodniu i to będzie moj pierwszy gin facet. Słyszałam same dobre opinie na jego temat ale ten moment wprowadzania brrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa32
Dziewczyno, jak będziesz do porodu leżała na ginekologii i położnictwie to twoje krocze będzie niczym otwarta księga, kto przejdzie to obejrzy i wielu będzie badać. Niestety my kobiety poświęcamy swoją godność by stać się matkami i w obawie o maleństwo. Pociesz się, że dla lekarzy i położnych to normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przy hsg w CZMP jest tylko jeden lekarz czy jest większe "grono"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyglada sala na której wykonuje się hsg w centrum zdrowia? Mam skierowanie i slyszalam o tlumie gapiów przez okno. Czy fotel jest ustawiony w stronę czy jakos w poprzek? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×