Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile dajecie na komunię?

Polecane posty

Gość gość

Dziecko to córka mojej siostry ciotecznej. Idziemy we dwoje. Ile się mniej więcej daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jako chrzestna 1000zł, a jeśli idzie o zwykłego gościa to nie mam pojęcia szczerze mówiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż jest w tym roku chrzestnym. Chrześniak to syn brata mojego męża. Powiedział, że nie da żadnej kasy. Jakiś prezent. Mamy kasę, ale mój mąż jest przeciwnikiem dawania kasy na chrzciny czy komunię. Na urodziny potrafi kupić chrześniakowi prezent za 600 zł. Nie wiem jak podejdzie do tego jego rodzina. Tam raczej prezenty finansowe są ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
Mam w tym roku 2 komunie. Chrzesniakowi daje 2000 euro. Na drugą komunie idę jako gość i daje 500 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dała 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja daje siostrze meza 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie wymaga się większych kwot na tego typu uroczystości. A potem przez cały rok ma się na siebie wywalone. Lepiej dać na komunię 1000 zł a potem przez cały rok nawet nie odwiedzić się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
Mam w tym roku 2 komunie. Chrzesniakowi daje 2000 euro. Na drugą komunie idę jako gość i daje 500 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem chrzestną brata syna. Daje 500. Kuj- pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ide na dwie komunie. Do blizszej i dalszej rodziny. Daje 500 i 400. Szczerze mowiac nie poszlabym na uroczystosc jakakolwiek jesli nie utrzymuje z kims kontaktu. Kuzynka zaprosila mnie na chrzciny corki z ktora sie widze rqz na dwa lata. I oczywiscie nie poszlam. Mialam to gdzies ze mnie obgadaja i do mojego syna tez jej nie zaprosilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie idę na komunie po tym jak dostałam zaproszenie z wierszykiem żebraka. Na komunie powinno zapraszać sie dziadków i chrzestnych a w prezencie dostać Biblię czy medalik a nie robić mini wesele i jeszcze zebrać o pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę? To już szczyt chamstwa żeby w zaproszeniu na komunię domagać się kasy. Ja z rodziną idę na komunię siostrzenicy, kupię biżuterię złota za około 350zł. 5 lat temu byłam chrzestna , dałam 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400-600zł lub łańcuszek z krzyżykiem,zegarek ,kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawanie pieniędzy na komunię jest idiotyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałam na rower połowa druga chrzestny czyli daliśmy po 700.zl to było parę lat temu chrzesniak jest już pełnoletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta_tajga
Ja klasycznie - rower. Jestem chrzestna a moj maz chrzestnym, wiec sie skladamy na cos porzadniejszego i kupilismy juz Indiane x Pulser 2.4. za 1100 zl (normalnie jest drozszy, ale sa teraz chyba komunijne promocje). Mlody jeszcze prezentu nie widzial ale jego rodzice tak i sa bardzo zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojemu chrześniakowi zamówiłam zegarek w sklepie https://www.demus-zegarki.pl/. Planuję jeszcze dołożyć mu jakieś 500, bo lubię dzieciaka. Ale wiadomo, że kazdy powinien dawać tyle, na ile go stać, a nie zapożyczać się, bo co rodzina powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idę na dwie komunie na jedną dam 500 bo wiem że rodzice inwestują w dzieciaka Na drugą kupię kolczyki łańcuszek i deskorolkę bo wiem że dziecko to chce a rodzice kasę przewalają na siebie :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos wyzej pisal o tych Indianach - ja sie natknelam na jakas wspolprace tej marki z tym blogiem roweroweporady, jakies wspolprace robili, wiec tez im zaufalam i kupilam chrzesniakowi. w maju zobaczymy jak sie sprawuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ubiegłym roku byłam na komunii u dziewczynki kuzynki.Dałam 300zł. Podobno najwięcej rodzina dała 500zł. Przecież to nie wesele żeby dawać więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.50 brawo Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rll
ja kupuje indianę bo teraz to w sumie najbardziej seksi opcja z nowosci rowerowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena Lisek
To zależy indywidualnie od każdego z nas, ja tym razem na komunie chcę dać 200 zł i laptopa, którego jeszcze nie kupiłam a muszę. Polecicie jakiegoś dobrego laptopa ? Znalazłam coś takiego ale nie wiem czy są dobre https://www.morele.net/wiadomosc/laptop-na-komunie-jak-wybrac-jaki-najlepszy-polecane-modele/4476/ jakiś fachowiec mógł by mi doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem matka chrzestną siostrzenicy wiec kupiłam : trampolinę i laptop wartośc raem 3500 zł .a u brata męża oboje z męzem jetesmy rodzicami chrzestnymi i tez kupujemy laptop za 3000 zł i rower za 1500 zł i biżuterie za ok 500z ł razem ok 5000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Do kafeterianki z godz.12,57.Na ślub KONIECZNIE MUSISZ kupić auto z salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśmy dwa lata temu dali 500 zl gdybym wiedziała że rodzice dziecku kasę zabiorą to bym kupiła prezent rzeczowy typu tablet itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie to żenujące dziś Do kafeterianki z godz.12,57.Na ślub KONIECZNIE MUSISZ kupić auto z salonu. xx zazdrośc czy co > utrzymujemy bardzo bliski kontakt zarówno z jednymi jak i drugimi , stac mnie na to to kupuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dito
Ja chyba jednak się nie wyrobię z budżetem, myślę o jakiejś małej pożyczce. Termin zbliża się nieuchronnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My jestesmy oboje chrzestnymi i dajemy 400zl nie stac nas na wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porąbane te wasze płatne sakramenty i ten cały głupkowaty cyrknie mający nic wpólnego z Bogiem :o 300zł, 400zł, 500zł, 1000zł :o na śluby już zaczynajcie zbierać, bo niżej 10000zł to będzie wstyd dać :o Normalnie polska cyganeria :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×