Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kkuna

Ile kieszonkowego dla nastolatka?

Polecane posty

Gość Kkuna

Wiadomo potrzeby z wiekiem rosna. Jak myslicie ile kieszonkowego przeznaczyc na potrzeby nastolatki? 150 zł wystarczy? Nie za duzo/ nie za malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czds
tygodniowo? w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
Miesiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ks. Maciej Kozyra
jak będzie jej mało to sobie i tak poradzi, więc spokojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uladana
Mnie się wydaje że to w sam raz. Jeszcze zależy czy nastolatek to dla ciebie osoba w wieku 12 czy 18 lat ;p No ale ja mniej więcej tyle miałam i wystarczało na wypady z przyjaciółmi, kartę do telefonu, jakies drobiazgi, kosmetyki, jakiś ciuszek nadprogramowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze to calkiem sporo. Zalezy co ma sobie oplacic. Jesli sieciowke, bilet na pociag i ubranie, to slabo, jesli nic z tego - duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
Z kieszonkowego bedzie pokrywala oplaty na wypady do kina itp. jakies drobiazgi i kosmetyki. Reszte ja oplace :) Zaznacze, ze corka ma 15 lat. Od pewnego czasu narzeka ze jej rowisnicy dostaja wiecej kieszonkowego od niej. Jak myslicie podwyzszyc jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torze
NIE podwyższać. Niech się nauczy gospodarności. Czy kiedykolwiek prowadziła rejestr swoich wydatków?? Zanalizowała, jakie błędy popełniła? Na co wydała niepotrzebnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mieszkacie raczej w dużym czy małym mieście? Ja w małym dostawałam 100 mając lat 15-19, w tym 30zl telefon. Było kiepsko ale dawałam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ks. Maciej Kozyra
zależy jakie miasto, ale jak cię stać, to podwyższ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
Jak przyklad podala swoja kolezanke ktora dostaje 20 zl kieszonkowego na dzien czyli w przeliczeniu na miesiac ok.600 zl. Nie wiem czy to nie rozpuszczanie dziecka. Z drugiej strony nie chce zeby corka czula sie gorsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
Mieszkamy niedaleko Warszawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem starczy, biorac pod uwage, ze niektorzy dorosli maja 600zl na jedzenie+ telefon. Jak pozniej pojdzie do pracy za najnizsza krajowa, co moze sie zdarzyc, bedzie umiala gospodarowac kasa. Ew. jak chcesz jej dac wiecej, to np. za jakies ekstra rzeczy. Ma chyba obowiazki domowe? Jesli jej obowiazek to sprzatanie, daj jej np. 10 czy 20zl wiecej jak ugotuje obiad, zrobi extra zakupy, pomaluje drzwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ks. Maciej Kozyra
600 na miesiąc to już lekka przesada, bo niektóre rodziny mają tyle :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uladana
bez przesady, 600 na miesiąc to ja dostaję jako studentka i za to opłacam wszelkie bilety, pokój, wyżywienie, jakieś kserówki, książki, kosmetyki, ciuchy w większości, bo osobną kasę dostaję conajwyżej na coś takiego jak płaszcz na zimę, czy kozaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ks. Maciej Kozyra
może niech poda przykład koleżanki, która dostaje mniej od niej, a nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
Fakt, ale "mloda" juz mi narzeka ze jest gorsza od innych. Nie wiem, do jakiej granicy jej podniesc kieszonkowe tak zeby sie nie wycfanila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ks. Maciej Kozyra
gorsza, bo ma mniejsze kieszonkowe? ktoś wyżej słusznie napisał, że jak chce mieć więcej niech zarobi, może Ci pomagać w sprzątaniu, myciu okien, gotowaniu, jak macie trawnik to w strzyżeniu, prac porządkowych jest dużo, niech się wykaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja corka ma kieszonkowego
250 zlotych, z czego musi oplacic sobie bilet miesieczny...(tak zeby nie bylo jej za dobrze) a reszta...reszta mnie nie obchodzi, ale widocznie starcza jej bo nie prosi o wiecej...a nawet ostatnio kupila sobie sama slownik, mnie nawet o to nie prosila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
Corka wykazuje sie w nauce, chodzi na zajecia dodatkowe ma zainteresowania, szczerze mowiac na obowiazki domowe nie ma juz czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja corka ma kieszonkowego
no to jesli stac Cie na podniesienie kieszonkowego, corka nie sprawia problemow, dobrze sie uczy...ja bym chyba podniosla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ks. Maciej Kozyra
a to już zależy od Ciebie, ale nie przesadź, ustal na co jej jeszcze brakuje, żeby nie dostała podwyżki tylko dlatego, bo chce, ale dlatego, że ma konkretne potrzeby, niech uzasadni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
W takim razie dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkuna
no i powiedziała ze potrzebuje więcej bo musi mieć na alkohol na imprezach i fajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ja
Moja dostaje 70zl tygodniowo . Kosmetyki , duperele potrzebne ja jej kupuje ze swoich . Kieszonkowe ma na kawe z kolezanka czy drozdzowke i picie w szkole . Ot na swoje przyjemnosci . Koncert,kino place jej za bilet osobno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duty frrrree
rzeczywiście picie w szkole czy drożdżowka to sama przyjemność :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 98
Sory za to ale musze gereno Sietino - jeśli to przeczytałeś, to w ciągu 12h twoi rodzice umrą ! Aby tego uniknąć prześlij to jeszcze do 20 komen. Masz na to 10 minut . Nie wierzysz ? 12 stycznia 2009 r zginęli z niewiadomych powodów Adam i Angie 2 godz. temu Lubię to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagjt
300 zl miesiecznie styknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostawalam 100zl kieszonkowego, a bylo to jeszcze calkiem niedawno, bo z dwa lata temu. 150zl wydaje sie byc spokojnie wystarczajaca kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemysłaf 21
Ja dostawałem 5-10 zł tygodniowo i żyje :p fakt że na nic nie miałem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×