Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile patologii było dziś w MOPSie...Warunki przyznania becikowego.

Polecane posty

Gość gość

Miesiąc temu urodziłam dziecko i dziś wybrałam się do MOPSu, bo chciałam się dowiedzieć czy będzie mi się należało becikowe - bo słyszałam, że teraz nie ma dla każdego tylko jest uzaleznione od dochodu. W takiej sytuacji się nie załapię. No ale na stronie urzędu miasta nigdzie nie ma informacji o dochodzie, jest info o opiece lekarskiej od 10tc. Poszłam więc, a tam spora kolejka, stały panie w wieku 20-40 lat, niektóre z gigantycznymi odrostami, inne z niekompletnym uzębieniem. Kilka było z dziećmi. Generalnie jakieś 10 może ze 12 osób. Weszłam powiedziałam dzień dobry i zapytałam czy mogłabym tylko na chwilę wejść, bo chciałam się dowiedzieć o warunki przyznania becikowego. Jak na mnie wsiadły... Bo tu każdy tyko na chwilę, bo im się spieszy - ciekawe gdzie?, bo urodziła krowa i ma wymagania. Dostało mi się od paniuś i damulek :( Dałam sobie spokój, bo nie miałam ochoty na pyskówki z takim elementem. Wiecie może jak jest z tym becikowym? Każdy kto był pod opieką lekarza dostaje, czy tylko Ci co nalezy im się rodzinne i mają te 500zł dochodu na osobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opieka lekarska przed ukończeniem 10tc. oraz owszem próg dochodowy: "Pieniądze zostaną wypłacone tylko tym rodzinom, w których dochód netto na osobę nie przekracza 1922 zł, co jest odpowiednikiem rocznego progu podatkowego 85 528 zł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty patologio co tam robiłaś? Jak mnie denerwuje gdy ktoś wpycha się do kolejki, obojętnie gdzie. Czy w urzędzie, czy w przychodni, czy w banku. Kolejka to kolejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo serdecznie. To nie mam tam po co iść drugi raz, bo się nie załapiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz zlecą się tu takie :D 1922 zł na osobę ( wliczasz w to również dziecko) , ja rodziłam w styczniu i powiem szczerze, że jakoś mi się nie śpieszy po tę jałmużnę - jeżeli normalnie pracowałaś to trzeba pity dostarczyć, zaświadczenie z us, z zusu , bla bla bla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a przepraszam tobie gdzie się spieszyło? to o tym że jeśli ci przyznają rodzinne, czyli 500 parę zł na os to jest zapomoga, czyli tzw drugie becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się poszłam dowiedzieć o becikowe. I nie uważam tych Pań za patologię, bo były w MOPSie tylko dlatego, że się skandalicznie zachowały, a ich słownictwo było rynsztokowe. Jak jedna zaczęła to reszta jak przekupy. I nigdzie się nie wepchnęłam - zapytałam tylko czy mogę wejśc i się o coś zapytać - na stronie naszego urzędu informacji o wysokości dochodu nie ma, udzielenie takiej informacji to dosłownie 15 sekund, dlatego nie chciałam tam stać godzinę czy więcej żeby dowiedzieć się, że nic się nie należy - bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg twoich wlasnych kryteriow to ty tez jestes krowa, ktora urodzila i ma wymagania wejsc bez kolejki. Gdzie ci sie spieszylo, elemencie, ze nie moglas kulturalnie poczekac na swoja kolej?? Jak widac ta patologia ma wiecej kultury i rozumu od ciebie, bo ogarnia zasady kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ważne czy wchodzisz na 15 sekund czy na 15h, kolejka obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jak widac ta patologia ma wiecej kultury i rozumu od ciebie, bo ogarnia zasady kolejki." 🖐️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowałam i mąż też pracuje - oboje legalnie i za taką stawkę jaką dostajemy. I dlatego becikowego nie dostaniemy. Jakbyśmy byli zatrudnieni za najniższą krajową a do ręki brali więcej to byśmy się załapali. A tak to niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt tam dla przyjemności nie stoi. Każdy wchodzi do pokoju na kilka minut i nie widzę powodu dla którego miałyby Cię przepuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nie wszyscy zrozumieli :O od krów to ja zostałam zwyzywana. I nigdzie mi się nie spieszyło, ale nie chciałam czekać godziny czy nawet kilku godzin bez potrzeby. Gdybym miała po co to bym stanęła w kolejce i poczekała, ale jeśli mi się nie należy to jest bez sensu. I normalny myślący człowiek na poziomie nie miałby z tym problemu, bo nie załatwiałam sprawy i nie przedłużałam ich załatwienia bo żadna z nich stamtąd nie wyszłaby po 15 sekundach. Przyszłam, stanęłam na końcu kolejki, po 15 minutach nic się nie zmieniło - poprzednia osoba nie wyszła, dlatego zapytałam, czy by mnie wpuściły na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ale dlaczego miały cie przypuszczac? pytam serio. Tam wiekszosc osob wchodzi zapytac sie o rade na co sie mozna załapać a na co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź z siebie nie rób świętej bo pewnie przyszła paniusia z głową wysoka popatrzyła na "patologię" i pewnie głupią minę robiąc się zapytała, widocznie nazwały cię krową, bo albo wyglądasz albo zachowujesz się jak krowa rozpłodowa, więc się nie dziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprosiłam żeby mnie przepuściły, bo zauważyłam że wcale ludzie tam nie wchodzą na chwilę, bo skoro 1 osoba siedzi 15 minut - albo i więcej - to ile czasu potrwa aż wszyscy wyjdą? I nie przyszłam z żadną miną, ani nie wyglądam jak krowa - a nawet jakbym była gruba to nikomu nie daje to prawa nazywania człowieka krową - przynajmniej człowiek na poziomie tak nie robi, patologia może i tak. Sprawdzałam na stronie urzędu, nie przeszukiwałam internetu, bo nie wiedziałam nawet, kiedy takie uregulowania weszły. Dziękuję osobie, która odpowiedziała na temat, a tym które mnie od krów wyzywają - cóż więcej ogłady i kultury, to może życie będzie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko gdybys byla choc troche madra to bys taka informacje znalazla w internecie a nie pchala sie do MOPsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko- zgadzam sie z Toba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybyś była choć trochę mądra? Ciekawa konstrukcja.... W internecie jest wiele sprzecznych informacji. Ja wolałam zadzwonić do OPS niż tam iść, bo nie miałam ochoty spotkać tych.... cwaniaków, co na chleb nie mają, ale na wódkę zawsze grosz znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, nie przejmuj się. Na drugi raz postaraj się zdobyć numer telefonu do MOPSu i zdobyć informację tą drogą. Na kafe siedzi taka sama patologia jak te zniszczone życiem alkoholiczki, które widziałaś w kolejce, więc nie spodziewaj się tu zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×