Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna129

Ile razy można brać luteinę 50 ?

Polecane posty

Otóż mam 16 lat i od zawsze miała nie regularny okres ( Co 2,3 lub 4 miesiące ) W tamtym roku nie miałam prawie nie cały rok więc poszłam do lekarki ( wcześniej robiłam wszystkie badanie na tarczyce i hormony i wszystko wyszło jak najbardziej w porządku ) a ona zrobiła mi usg i powiedziała, że raczej nic mi nie dolega i dała mi ta luteinę. Zażywałam 2x w dniu pod język i w końcu kiedy opakowanie się skończyło bo miałam zużyć całe ( było małe ) to po dwóch dniach dostałam okres. Później tak ze 3 razy po luteinie dostawała o dziwo regularnie okres co dwa miesiące a teraz mija 3 i nie mam .... Czy to znaczy, że muszę brać luteinę tak długo dopóki mi się nie ureguluje ? Pod pierwszej kuracji dostawałam regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justyna lekarka powie ci ile masz brac. ja tez brałam przez 3 cykle bo tez raz miałam a raz nie i to nawet 5 miesięcy. ty masz dopiero 16 lat wiec jestes młoda. możesz zasięgnąc porady innego lekarza i zobaczyc co on ci powie. teraz nie biore bo nie moge. ja brałam 3 razy dziennie przez 5 dni. i to w dni kiedy kazała mi przyjmowac. z tego co pamietam brałam między 21 a 25 dniem cyklu. i raz przyszła po 3 dniach a potem po 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo właśnie się zastanawiam czy nie brać jeszcze raz skoro mi pomagało i brać tak długo dopóki się nie ureguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każda jest inna i na każda inaczeej moze działac luteina. jak długo brałas? ile cykli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile to było, bo trochę czasu już minęło. Wiem, że zużyłam całą taka małą buteleczkę i pod dwóch dniach dostałam okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale chodzi ile cykli brałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to czego oni was na ucza/uczyli na biologii????? ja to miałam w podstawówce, i rozmowe z ginekologiem mielismy w 6kl podstawówki i potem w gimnazjum.... xxxxx http ://www.agnieszka.com.pl antykoncepcja_cykl_miesiaczkowy.htm xxxx poczytaj tu. moze sie połapiesz. to jest proste jak konstrukcja cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
luteine można brac długo. ona ma za zadanie wywołac okres. tylko dawkowanie jest zależne od tego ile zaleca lekarz. ja brałam przez 5 dni po 3 tabletki dziennie. i to było mieddzy 21 a 25 dniem cyklu. (czyli 21-25dzien od wystąpienia okresu- jak bys nie wiedziała;P).. wybierz sie do lekarza i niech ci wytłumaczy na kwiatuszkach, pszczółkach czy na czym wolisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ogólnie na czym to polega itp. Ale skąd ja mam wiedzieć kiedy mam jaki dzień cyklu jak teraz okres mam raz na parę miesięcy.... Nigdy nie wiem kiedy dostanę.... Za każdym razem w innych miesiącach a teraz w ogóle nie mam dlatego pytam o tą luteinę, którą kiedyś brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak miałam przez kilka miesiecy. jak poszłam do ginki zaczeła podejrzewac pcos. był czas ze dostawałam przez 3 m-ce pod rząd a potem nawet 5m-cy spokoju. idz z tym do lekarza niech ci przepisze luteine, albo tabletki anty. on bedzie wiedział co bedzie lepsze dla ciebie. jezeli to nie pomoze pewnie zleci ci badania jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko właśnie chodzi o to, że wszystkie badania już robiłam. Hormony, tarczycę i wszystko wyszło dobrze. Na szczęscie mnie nie badała na tym krześle tylko zrobiła mi jakby USG i też było wszystko w porządku. Wzięłam teraz znowu luteinę i o dziwo po 10 dniach dostałam okres. Nie wiem tylko czy później będę go miała czy znów będę musiała brać luteinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×