Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zielona herbata

Ile zielonych herbat można wypić dziennie?

Polecane posty

Gość zielona herbata

Zaczęłam dietę 1200 kalorii i chciałabym ją wspomóc piciem zielonej herbaty,która wspmga przemianę materii i ogólnie jest zdrowa. Niedawno jednak gdzieś przeczytałam,że pita w nadmiarze powoduje wypłukiwanie minerałów z organizmu. Czy to prawda?A jeśli tak to ile w takim razie mogę dziennie jej wypić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nieprawda
zielonej herbaty nei mozna przedawkowac , ja ja pije codzinnie litrami , bo wypłukuje toksyny z organizmu :)) a nie minerały!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawczyniwewew
zielona herbata,tak jak i czarna i kazda inna pochodzi z tego samego krzewu Camelia sinensis,pita w nadmiarze wyplukuje sód z organizmu, a takze magnez,wapn..i nie wazne czy jest zielona czy czarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nieprada
bardzo smieszne i nieprawda, chyba tobie wyplukało ale mozg , to lepiej nie pij juz zielonej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawczyniwewew
to dobrze ze pijesz,kwestia tylko ile..jesli 10 szklanek dziennie i zadnej wody mineralnej to mozna sobie wyplukac i toksyny i mineraly,a to dlatego ze herbata i gotowana woda ktorą ją zalewamy jest hipoosmotyczna względem naszego organizmu,agodnie z prawami osmozy,nadmierne picie hipoosmotycznych plynow doprowadza do przenikania substancji do nich i wyplukiwania ich.a dlaczego w szpitalach podaje sie kroplowki z 0.9 NaCl %,dlaczego sportowcy piją napoje tzw.izotoniczne???zeby zapobiec wyplukaniu soli mineralnych..wiem cos o tym i prosze mnie tu nie wyzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez wiem co pisze
nikt nie pije tyle ile żeby sobie wypłukać te minerały. A róznica jest, zielona nie jest poddawane fermentacji w przeciwienstwie do czarnej i pażona w temperaturze 60 stopni jest super zdrowa i dostarcza mikroelementy. Nie mówiąc o tym ze jest przeciwutleniaczem, wiec opóxnia procesy starzenia i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniewicz
Myślę, że pomyliłaś herbaty, bo to herbaty PU-ERH nie można pić zbyt dużo (góra 3 filiżanki dziennie), bo ta rzeczywiście wypłukuje z organizmu składniki mineralne natomiast zieloną herbatę możesz spokojnie pić:) ale nie ograniczaj się tylko do niej i jeśli stać Cię na to to pij wodę mineralną (mineralną - nie mylić ze źródlaną, których w sprzedaży jest najwięcej) i herbaty owocowe, bo te znowu mają dużo witaminy C w sobie:) a soki oczywiście tylko "własnoręcznie" wyciskane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nalezy slodzic zielonej
herbaty ani czerwonej.Bo poprzez slodzenie niszcze sie jej wlasciwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeaGreeennn
3 dziennie, blizej wieczorem slabsza, (kofeina). zielona ma rowniez kofeine, dlatego nie mozna pic w nadmiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeaGreeenn
uzywaj miodu do slodzenia, o wiele zdrowszy niz cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japończycy piją po 5-10 filiżanek dziennie i widać efekty... otyłość jest wśród nich b. rzadka, żyją dłużej... więc chyba im żadnych minerałów nie brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jollanta
kazdy mowi cos innego na temat tej zielonej herbatki.. :( ja poczatkowo jej nie znosilam a fuuu.. pilam za to mnostwo czarnej ale w miare gromadzenia wiedzy na ich temat zmienilam nawyki.. teraz dziennie wypijam do 2 litrów zielonej, ale zawsze dodaje cytryne i pol lyzeczki cukru... i w takiej postaci jest dla mnie przepyszna. Nie wiem jak taki mix ma sie do jej zalet, ale coz... mniaaaammm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja także uwielbiam
zielona herbatę.Piję jej kilka kubków dziennie(przewaznie 4-6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozaliaa^^
Jaa pije po 2 szklanki dziennie ponieważ kiedys troche przesadzialam z zieloną herbatą i otrębami... kręciło mi sie w głowie bylam słaba itp.. ale teraz pije do tego bardzo dużo wody mineralnej ;dd polecamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stosujaca
Lubicie zielona herbate,ale gorzka wam nie przechodzi przez gardlo ?? Jej picie rzeczywiście nie musi być szczególnie miłe, zwłaszcza jeśli ma to związek z dietą. Istnieje jednak sposób na to, by pić słodką herbatę i jednocześnie ograniczać kalorie: słodzik. Słodzik to nic innego jak chemicznie wytworzony cukier. Jest od niego o połowę mniej kaloryczny, a jego siła słodząca potrafi wielokrotnie przerosnąć tę posiadaną przez cukier, dlatego nie musimy używać go zbyt dużo i dzięki temu spożywamy niewiele kalorii. Ja uzywam i jest to genialny sposob :) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akuku123
Wszystko szkodzi w nadmiarze i nie ma jednej wytycznej dla wszystkich co do iości wypitych kubków zielonej herbaty. Jedna szklanka zielonej to 50mg szkodliwej KOFEINY, a dziennie należy spożywać max 300mg. Teoretycznie zatem bezpiecznie jest wypić 6 zielonych, ALE tylko i wyłącznie pod warunkiem, że poza tym nie wypijesz innych napoi z zawartością kofeiny np. kawy, coli, czarnej herbaty itd. Ostatnio też stwierdzono, że zbyt częste picie zielonej herbaty może powodować uczucie wyziębienia, dlatego warto dodawać do niej trochę imbiru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wypijesz jedną
szklankę herbaty - ok natomiast w nadmiarze doprowadzi do anemii gdyż wypłukuje żelazo z organizmu -jest to udowodnione w praktyce na mojej siostrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona herbata reaktywacja
Można dłużej parzyć żeby pozbyć się kofeiny, w drugim naparze też jej nie ma :classic_cool: To ile można wypić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dodawajcie do herbaty zielonej cytryny poniewaz taka mieszaka nie jest zbyt zdrowa z uwagi na glin znajdujacy sie w herbacie ktory wystepujac samodzielnie nie ma negatywnego wplywu na nasz organizm ale w polaczeniu z sokiem z cytryny powstaje zwiazek zwany cytrynianem glinu a te juz jest rodzajem toksyny i zalega w naszych organach , ciezko go wydalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveita
A czy nie wiesz, że picie herbaty czarnej z cytryną jest nie zdrowe? Mało kto o tym mówi, ale to jest fakt. Cytrynę najlepiej pić z wodą zimną albo letnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonaewa
możesz pić zieloną herbatę ile Ci się żywnie podoba :) na diecie to najlepszy napój, tylko jej nie słódź. Sama uwielbiam miętową, cytrynową figure detox i opuncjową teekanne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko, ja pije do 3 litrów na dzień. Nie damy się im, herbata nasza jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym wypłukiwaniem minerałów i blokowaniem wchłaniania żelaza się zgodzę, sama miałam przez picie nadmiaru zielonej herbaty anemię więc owszem pić zieloną herbatę ale nie więcej niż 2-3 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.04.24 a Nie słuzy twojemu zrowiu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam japońską Bancha albo ewentualnie chiński Oolong - odmiana wedle uznania - delikatna, mało kofeiny oraz stosunkowo duża ilość żelaza, można pić do woli cały dzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do herbaty z cytryną - służę wyjaśnieniem: Cytrynian glinu powstaje TYLKO w kontakcie kwasu cytrynowego z liśćmi a nie z samym naparem. Dlatego można pić herbatę z cytryną - trzeba tylko wcześniej zlać napar z liści. Nie twórzcie jakichś chorych mitów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję tylko herbaty, ewentualnie wodę przegotowaną. Wodę mineralną tylko w upały bo dla mnie jest za zimna, by pić ją tak normalnie, nawet jeśli stoi w pokojowej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno się pić około pięć filiżanek zielonej herbaty dziennie (dla zdrowia). a co do odchudzania to zielona herbata zawiera teinę, która przyspiesza metabolizm, oraz katechiny, które przyśpieszają spalanie tłuszczu, więc może pomóc w odchudzaniu, ale cudów nie ma co oczekiwać - bez diety się nie obejdzie. http://zdrowe-odzywianie-online.pl – zdrowe diety, skuteczne odchudzanie, zdrowa żywność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×