Odpowiedz na ten temat

jadłospis 1,5 latka-podajcie jak wyglada u was zywienie

• koniec aukcji 2008.01.25 [15:25]

• myslałam 2008.01.25 [17:00]
    ja nie ma uregulowanego -roznie daje
  • tu zapytaj 2008.01.25 [19:05]

• u mnie tak to wygląda 2008.01.25 [19:13]
    3 x dziennie mleko ok 250 ml (samo lub z kaszką) obiad (ok 200 ml) , deser (podwieczorek) - jogurt z owocami/banan/jogurt z biszkoptem/bardzo rzadko kinder kanapka bądź Danio

• Princpolo 2008.01.25 [19:16]
    W tym wieku dziecko może już prawie wszystko wiec jest łatwiej usmiech.gif
    Na śniadanie i kolacje mojemu robiłam bułeczke lub chlebek z serem żóltym,topionym,białym,wędlinką,jajeczko na twardo lub jajecznica ale robiona na parze, płatki na mleku,ryż na mleku,parówki.
    Na podwieczorek rózne kombinacje naturlanego jogurtu z owocami,jogurt jogobella,wszystkie owoce,budyń czy też kisiel,musy owocowe.Na obiad robiłam wszystkie zupy oprócz tych gdzie były grzyby,fasola czy też groch.Z drugim daniem też nie było cięzko bo np.kasza,ryż,makaron,ziemniaki,kopytka i innego typu kluseczki,pulpety i inne mieso wieprzowe lub drobiowe duszone lub gotowane.

Z moją rodzinką wychodzi się nie tylko na FOTKACH dla synka dla męża http://www.szipszop.pl/tickers/21817.gif [/img][/url]
  • Princpolo 2008.01.25 [19:17]
    A co do mleka mój jego nie chciał jużpić,więc sposobami staram się by wypił przynajmniej raz nawet te 150 ml
    Z moją rodzinką wychodzi się nie tylko na FOTKACH dla synka dla męża http://www.szipszop.pl/tickers/21817.gif [/img][/url]
  • koniec aukcji 2008.01.25 [19:55]
    dzieki za odp
    a mozecie napisac jakie porcje obiadu zjada takie dziecko?
    bo mam wrazenie ze moj synek mało je
  • koniec aukcji 2008.01.26 [08:22]

• upppppppppppup 2008.01.26 [08:40]
    up
  • zonamodna 2008.01.26 [08:50]
    moj za 3 miesiace konczy 2 latka ale jadlospis ma bardzo podobny do tego sprzed pol roku, u mnie jest o tyle latwiej ze maly dalej wcina mleko i jak butli nie dostanie to jest zwyczajnie nie najedzony. rano butla obowiazkowo nadal dostaje 3. obiadek sloiczkowy, i obiad (ale to juz raczej tylko towarzysko bo sie buntuje jak go mu nie daje )razem z nami ale niewiele z tego zjada lubi z nami przy stole siedziec i banbrac sie w talerzu z innym jedzeniem, uwielbia serki jogurty i zjada ich dwie szt dziennie, i jakis owoc przewaznie jest to banan i wiadomo soki. to glowne posilki. wiadomo ze czasami jak widzi u kogos jedzenie to probuje to tego to owego.zasadniczo caly czas cos mieli . powiem tak w tym wieku dziecko jada wszystko ( odpada jedynie bardzo tluste i zupy typu grochowa )

• J_A_N_A 2008.01.26 [09:13]
    Moje dziecko wcale mleka nie pije odkąd odstawiłam od piersi. Daje jej kaszke na mleku i tylko tak mleko zje (musi być na gęsto).
    Pije tylko wode (soczkow itp tez nie chce)...

A fasolówke ja daje i Justynka bardzo lubi i nic jej nie jest (to ja juz gorzej znosze tą zupe jezyk.gif ) . Lekarka mi kazała ze wzgledu na duzą ilosc żelaza w strączkowych a Justynka miała kiedyś niedobór. Wiec fasolówa jest OK.

Joanna, 24 Zielona Góra moja córeczka: Justynka ur. 27.10.2006 godz.16.25
  • doris26 2008.01.26 [09:27]
    Ala je:
    6:00 mleko - pełny kubeczek 240ml
    9:00 śniadanie - kanapka z wędliną, serem, twarożkiem, jogurt, jajko na twardo, jajecznica bez tłuszczu, owsianka itp.
    12:00 mleko - pełny kubeczek 240ml
    14:30 obiadek - albo tylko gęsta zupka - zjada ok. 200ml albo zupka rzadka +drugie danie(bardzo różnie zjada - czasem całą porcję czasem 2-3łyżki - a gotuję np. pulpety z sosem koperkowym, gotowany kurczak, duszona ryba, naleśniki(bez tłuszczu) z farszem mięsno-warzywnym, kluseczki, spagetti itp)
    17:00 owoc - banan, jabłko, gruszka, manadarynka itp.
    18:30 kolacja - albo kaszka, albo jogurt z musli, z płatkami, albo jakaś kanapka - czasem nie chce w ogóle kolacji.

W miedzyczasie daję suszone owoce - morelki, śliwki, rodzynki lub normalne owoce - zamiast słodyczy, czasem chrupki lub suchy chlebek i oczywiście picie - staram się dawać soki lub herbatki tylko po posiłkach, a pomiędzy daję samą wodę mineralną niegazowaną.

Ala ma już www.szipszop.pl/tickers/15487.gif
  • okk 2009.01.28 [11:25]
    J_A_N_A U mnie to samo, Maciek nie pije mleka, tylko zajada się kaszkami na mleku i Danonkami, wodę pije "litrami" oczko.gif
    Ale chciałabym zrezygnować z jednej kaszki(je na śniadanie i kolacje) bo z torbami mnie puści oczko.gif
    Co proponujecie w zamian sycącego, powiem jeszcze że na 2 sniadanie, zjada kanapeczki, Danonka, parówkę albo jakecznicę.
  • MaMani 2009.01.28 [11:32]
    moja ma 21 miesiecy dzienny jadlospis wyglada tak:
    ledwie oczy otworzy - mleko
    potem sniadanko- kanapka z czymś albo jajecznica albo owsianka zalezy od dnia usmiech.gif
    do tego kakao

potem obiad- jedno danie- zupa z miesiem, warzywa z miesem, makaron zmiesem, albo jakis zurek z ziemniakami itd

potem kolacja- owoce lub jogurt

potem mleko i spanie

w miedzyczasie chrupki (ostatnio nie za czesto chyba sie jej znudzily), biszkopty, czekolada- raz w tyg kosteczka albo batonik kinder no i herbata z sokiem, miodem, cytryną albo kompot owocowy.
    09.04.2007 Mania http://suwaczki.maluchy.pl/li-7872.png 02.09.2008 Kornelek http://www.suwaczek.pl/cache/3c314d1091.png http://images40.fotosik.pl/53/ad4133ee79c4c7f 5med.jpg
  • hybcia 2009.01.28 [12:51]
    Moja córa ma 20 m-cy
    -rano obowiązkowo 220 mleko z kaszką kukurydzianą
    -ok. 11.30 obiad robię z mrożonek (mają teraz więcej wartości odżywczych)-kalafior,brokuł,fasolka szparag.marchewka,ziemniaczek wszystko z mięskiem gotowanym-drobiowym wychodzi z tego pyszna zupka.
    - ok 14-15 mleko z kaszką 220 ml
    - 17 deserek ze słoiczka lub jogurt,bądz owoc
    - 19 kolacja jajka,parówki,kanapka
    -20.30 mleko z kaszką 220 ml.
    Przez cały dzień dużo przegotowanej wody.
  • junona6 2012.02.22 [09:02]
    moj ma 19 miesiecy i ciężko z jedzeniem jakby mogl to by nir jadl caly dzien procz mleka,pieczywo nie, mieso rzadko, zupy ale nie wszystkie i nie zawsze wszystko,danonki tak,czasami wychodze z siebie bo wymyslam nowe smaki, nowe dania a on nie chce, wiec zazdroszcze wam ze nie macie z tym problemow.
  • avent 2012.02.22 [09:05]
    moj syn ma dwa latka, jest alergikiem
    z rana kanapki- z oliwą z oliwek, czasem zje szynkę
    obiady w miare normalnie ale bez warzyw- nie tknie niczego, czego nie zna.Owocow nie je wcale, chyba ze w sokach troche łyknie
    wieczorem je Sinlac, czasem zje płatki owsiane, kaszę manna na mleku sojowym .

bardzo mało je, dieta w ogole nie urozmaicona a rośnie jak na drożdzach.

• junona6 2012.02.22 [13:53]
    no własnie, nie duzo je ale nie wyglada na niejadkausmiech.gif tylko jak to matka-martwi siesmutas.gif
  • junona6 2012.02.22 [13:56]
    ale moze bedzie lepiejusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...