Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TANTUM ROSA

jak często IRYGACJA pochwy?

Polecane posty

Gość TANTUM ROSA

kupilam wczoraj tanum rosa, 10 saszetek i irygator. nie wiem tylko czy robic te irygacje codziennie? bo w ulotce jest tylko wspomniane ze robi sie to 1-2 razy dziennie...ale codziennie? mam zuzyc wszystkie saszetki ? ja czytalam ze naturalna flora po irygacji odbudowuje sie po 72 godzinach. wiec jak z tantum rosa jest? jak czesto mam je wykonywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli masz jakies zapalenie to 2x dziennie przez 5 dni. Jesli wszystko jest Ok to 1 na tydzien wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuytrewq
to trzeba robic jakies irygacje jesli wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajejcia+
a co to są te irygacje i po co to??/ ktoś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ginekolog całkowicie odradził mi irygacje ze względu na to że wpłukuje się również dobre bakterie i jeszcze bardziej zachwiana zostanie równowaga mikrobiologiczna. Zdecydowanie lepiej jest zastosować probiotyk najlepiej dopochwowy np. lactovaginal, który zawiera żywe szczepy lactobacillusów. Ja tak robię przy pierwszych objawach infekcji i mnie pomaga. Czasami jednak infekcja już się rozszaleje na dobre wtedy pozostaje nam tylko leczeniu u ginekologa nigdy nie na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tantuum rosa przy poważnych infekcjach grzybiczych czy bakteryjnych nie pomoże, trzeba iść do lekarza, stosowany zewnętrznie ma działanie łagodzące, mi na podrażnienia czy otarcia bardziej pomaga provag żel do smarowania, irygacje też pewnie pomagają przy jakiś dolegliwościach, wydaje mi się, że irygacja raz dziennie wystarczy, na ulotce też jest pewnie napisane co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej nigdy! nie powinno się irygować bo to za bardzo wypłukuje też to co dobre. Najlepiej się tym tanum rosa podmywać. Ale jak już koniecznie chcesz irygować to ja robiłabym to przez 3 kolejne dni-nie dłużej, a po każdej irygacji zakładałbym na noc lactovaginal i pózniej jeszcze do końca opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ginekolog całkowicie zakazał mi robienia irygacji, więcej szkód niż pożytku tak to spuentował. Dużo lepiej jest zaaplikować probiotyk i odbudować mikroflorę niż ją wypłukiwać. Ja stosuje invag profilaktycznie np. po basenie, seksie, na wyjeździe, po goleniu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wykonuj irygacji, podmywaj się tantum rosa i na noc zakładaj invag, który zakwasi pochwę i będzie utrzymywać w niej niskie pH. Po nocy nadmiar kapsułki wypłynie, tak jest bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Obecnie odchodzi sie od robienia irygacji, bo tak jak piszą dziewczyny, wypłukuje i wyjaławia całą mikroflorę pochwy. Jesli jednak juz ja wykonasz to wskazane jest od razu odbudować stosując probiotyk dopochwowy (np Lactovaginal), który szybko i skutecznie wzbogaci ja w Lactobacillusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×