Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Weretka

Jak długo goi się rana po cesarce?

Polecane posty

Gość Weretka

U mnie w niedługo minie 4 tygodnie i za bardzo się nie chce goić. Sączy się ropa, nie wiem czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara22
mi zdieli szwy w 5 dobie. Pozniej tez mialam rope. teraz prawie 4 miesiace po nie ma sladu :) rób oklady z rywanolu takie po 10-15 minut i wietrz, powietrze z suszarki tez dobrze robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co prawda nie miałam cesarki
a usuniete mięśniaka macicy jednak miałam taką samą ranę jak po cesarce. Stosowałam do przemywania jedynie szare mydło i rana szybko się zagoiła. 4 tygodnie po operacji miałam już tylko ładną różową kreseczkę. Moja kuzynka po cesarce miała jednak tak jak Ty. Poszła do lekarza i coś Jej przepisał do przemywania rany. I musiała bardzo dbać o czystość rany i o to aby jej nie podrażniać ubraniami - przykładała sobie jałowe opatrunki. Wg mnie udaj się do lekarza. Niech sprawdzi czemu sączy Ci się coś z rany. Nie zwlekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara22
tez miałam dziurki, z ktorych saczyla sie ropa. szarym mydłem tez mylam i to co pare godzin. a masz jeszcze obwisły brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weretka
Byłam u lekarza, przepisał mi Bivacyn. To taki antybiotyk w pudrze. Pomógł, bo zaczerwienienie zeszło, ale dziury w ranie zostały. Mam nadzieję, że mi zarosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weretka
Barbara, jeszcze mi brzuszek wisi nad raną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weretka
Właśnie sobie włożyłam gaziki. Dzięki, bardzo mnie pocieszyłaś🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia2323
ja tez mialam cesarke ale nie mialam takich problemow jak wy , po 5 dniach wyciagneli mi jedna dluga zylke z brzuszka jak bylam w szpitalu to od razu zanim wyszlam mialam rozowy usmiech na brzuchu jak to moj maz mowi wspolczuje wam kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara22
tylko z tym gazikiem chodziłam ciagle przez pare dni i było po problemie :) trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabet___
ja mialam szwy wchlanialne, praktycznie tydzien po zabiegu juz smigalam, wydaje mi sie, ze rana zagojona byla od poczatku, po prostu nie wiem kiedy to sie stalo, mialam szczescie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MILKA222
chcecie zobaczyc jak wyglada cesarka na zywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjjja33
U każdego inaczej, moja siostra miesiąc się męczyła, u mnie dwa tygodnie i jakoś dało radę, przemywałam często i smarowałam żelem z kwasem hialuronowym. Okłady z rumianku łagodziły podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morellla
Mi lekarz przepisał curiosin, żebym pielęgnowała ranę po cięciu. Gojenie nie trwało wcale długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też miałam cesarkę, kiedy ściągali mi szwy to poszło gładko, ropa nigdy mi się nie sączyła, ale za to przez następne 2 miesiące nie mogłam się dotknąć w miejscu rany, ciepły prysznic nawet sprawiał mi ból, rana była bardzo czerwona - jakby świeża, no i trwało to bardzo bardzo długo. Teraz jestem rok po porodzie i powiem szczerze, że blizna w dalszym ciągu jest czerwona, wybrzuszona ale już nie boli. Nie wiem kiedy to się wygoi do końca... ale generalnie od dziecka tak miałam, że najmniejsze uderzenie i siniak, jakieś większe oparzenie (np. oblanie gorącą herbatą) goiło mi się przez rok... także ciężka sprawa u mnie z tymi bliznami i ranami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morellla
Ale konsultowałaś to z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ściągane szwy po 9 dniach. A po 20 dniach zaczęłam ćwiczyć,z tym że nie miałam rozstepu mięśni,no i z pasem. Ogólnie każdy mówił że się pięknie goi. Smaruje contratubexem na blizny. Nic nie boli nie ciągnie tylko nad blizną nie mam czucia tak na centymetr nad blizną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorencja
Słyszałam, że curiosin jest dobry do pielęgnacji ran po operacji. Wystarczy, że z rany nie ma żadnych wysięków i można smarować żelem. Na pewno sama spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam ropy. Szwy zdjęto mi po 8 dniach, rana zawsze była sucha i czysta, bez ropy. Przestało mnie bolec po około miesiącu. Z każdym dniem bolalo coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a widział to jakiś lekarz/pielęgniarka? U mnie NIC się nie działo, ani śladu ropy, szwy ściągnięte w 5 dobie, a od początku się nie oszczędzałam, na oddziale się darli, w domu się darli, że za szybko, że nie mogę dźwigać, że mam usiedzieć na tyłku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldona___33
Jak dobrze przeprowadzona cesarka to komplikacji aż takich nie ma, najgorzej jak jakieś zakażenie się wda, a o to w naszych szpitalach nie trudno, bo tam bałagan i brudno jest. Ogólnie ten żel co go polecacie jest dobry jak już rana się goi to przyspiesza i zmniejsza widoczność blizny, ale jak ropieje rana, to konieczna jest wizyta u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zagoiło się po upływie trzech tygodni, na twoim miejscu poszła bym do lekarza z tym żeby nie zrobiło się coś więcej z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pojawiła się ropa, najlepiej zgłosić to do lekarza. Potem możesz wypróbować Granulox jest genialny na trudno gojące się rany. Przypuszczam, że najpierw będziesz musiała oczyścić porządnie ranę nim będziesz mogła zastosować. Jak będzie już po wszystkim, środek i info o nim możesz dostać w tym miejscu http://granulox.pl/ , powodzenia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ktoś ma nie zaropiałą ale wolno gojącą się ranę, może wypróbować tego sprayu www.granulox.pl/ . Wprawdzie ja miałam ranę na nodze, tak czy siak myślę, że nie ważne gdzie ważne by sprawnie, szybko i ładnie goiło : ) W przypadku ciecia po cesarce powinno się również sprawdzić. Ja nie miałam, więc nie wiem : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku rana goiła sie szybko bo wspomagałam sie preparatami przyspieszającymi gojenie np ranisilver sprey ale pozniej miałam problem z tym żeby blizna znikneła i dopiero po paru miesiącach smarowania masciami wcieraniem naturalnych srodków i masowaniem rany jako tako sie nie wstydziłam wyjść do ludzi na basen czy na plażę. ale czas najbardziej pomógł po dwoch latach nie widac prawie wcale że miałam cesarke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×