Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak mozna uwazac ze czytanie ksiazek i chodzenie do kina to hobby?

Polecane posty

Gość gość

Mozna tak powiedziec jezeli pasjonuje was np literatura sskandynawska czy kino lat 50, badz tez montaz, ale tak ogolnie to co to za hobby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnue z ksiazek tylko kundera, nan bardzowaskie horyzonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobby to czynnosc wykonywana w wolnym czasie dla przyjemnosci, niby czemu czytanie mialoby nie byc hobby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś nie posiada hobby to będzie tak pisać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla ciebie pewnie picie piwa to hobby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytanie jest uważane jako hobby Jak najbardziej A tak na marginesie sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa hobby bo go nie znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja cytam tylko usdtawe vatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem rózni ludzie róznie rozumieja dane słowo... ale ja najczesciej słyszalam o hobby w znaczeniu, czy posiadacie jakies, czy macie jakies szczególne zainteresowania, a nie w jaki sposób spedzacie czas.. wiec w tym wypadku nie ma sensu pisac o hobby w kontekscie czytania ksiązek, oglądania filmów, jazdy samochodem, rowerem, podrózy, bo faktycznie wiele osób takie daje przykłady hobby.. Co innego np. zgłębianie okreslonego typu literatury, czy głębsze zainteresowanie kinem, na zasadzie bycia koneserem, pisania recenzji, czytania ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem , jak dla mnie czytanie to nie hobby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak w temacie mówią o swoim "hobby" te pozbawione horyzontów a nawet zrozumienia tego czym jest hobby czyli ograniczone jednostki. I cóż, adresatki, jako takie właśnie, nawet nie zrozumieją tematu. :D Potem ośmiesza się takie coś, jak chociażby osobnik z 22:52, ale pewnie z motłochu pochodzi i ledwie czytać się to nauczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie, pyta mnie kiedyś pewien idiota, z którym przez nieporozumienie umówiłam się na randkę, jakie mam hobby. Opowiedziałam mu sporo o mojej pasji (której poświęcam wolny czas, która wiąże się z kompletowaniem sprzętu, wyjazdami, pogłębianiem wiedzy, zdobywaniem doświadczeń i tworzeniem grupy przyjaciół-pasjonatów) i pytam z kolei o jego zainteresowania. To zasuwa mi ten słabeusz umysłowy że "geografia". No cóż, myślę sobie że nie powinnam źle oceniać więc daję mu szansę i pytam jaki dział geografii tak go interesuje i jak się tym hobby zajmuje (no niechby opowiedział coś np o własnoręcznie tworzonych mapach czy historii geografii śródziemnomorskiej). Niestety, nie zaskoczył mnie: NIE ZROZUMIAŁ PYTANIA. (Domyśliłam się że być może geografia to jedyny przedmiot z którego miał dostateczną zamiast miernych, i pod pretekstem oglądania z młodszą siostrą filmu w telewizji zakończyłam te spotkanie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak rzucam te perły
"Czytanie jest uważane jako hobby Jak najbardziej A tak na marginesie sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa hobby bo go nie znasz" Ty tumanie, nawet nie pojmujesz słownikowych definicji, nie znasz pewnej kultury, z motłochu się wywodzisz i takie też masz horyzonty a przykłady z czytaniem książek przywołujesz? Wyjaśnij wobec tego rzekomą różnicę między "hobbystycznym" czytaniem książek a czytaniem książek dlatego że się to lubi, w wolnym czasie, na równie z innymi zajęciami uprzyjemniającymi czas. Taka podpowiedź: to drugie to nie hobby. Cholera... tak to jest jak coś się z dziadostwa wyrywa w pierwszym pokoleniu a wzorców i wiedzy o życiu, tym bardziej o kulturze, brakuje. Dobrze że słownik umie znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hobby jest wtedy jak oglądamy i czytamy na ten temat literature, zbieramy/kolekcjonujemy/interesujemy się na każdy możliwy sposób. samo czytanie czy chodzenie do kina to nie hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobby to coś w czym jest się więcej niż przeciętnym, ma się jakąś głębszą wiedzę na dany temat, tak więc ogólne czytanie książek czy np. podróże raczej trudno nazwać hobby. Prawie każdy jeździ na wakacje więc w mniejszym czy większym stopniu się podróżami interesuje. Jak dla mnie czytanie jest zbyt ogólne by nazwać to czyimś hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie hobby to coś więcej niż tylko czytanie czy chodzenie do kina :D Hobby to wprowadzenie czegoś w życie, pasjonowanie się tym , pogłębianie i poszukiwanie związanych informacji/przedmiotów/ludzi którzy się tym samym pasjonują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a podróże to hobby ludzi którzy nie mają hobby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabawne, o kulturze pisze prostaczka wyzywajaca swoich rozmowcow od tumanow:) sloma ci z butow wystaje slonko. Jestes jak kwoka z wierszyka Brzechwy. Wymyslilas sobie swoja definicje slowa hobby i sie jarasz jaka ty ch i ach jestes bo masz nietypowe zaintersowania, a reszta to plebs, a prawda jest taka ze nie potrafisz przeczytac definicji ze zrozumieniem. Idz trollu spac bo do roboty jutro zaspisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Wy Panie Mądralińskie mylicie HOBBY z PASJĄ. To są dwie różne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobby to coś co lubię, czym się często zajmuję w wolnym czasie, a pasja, to coś więcej. Mogę np.powiedzieć, że moim hobby jest czytanie książek, a pasją wspinaczka wysokogórska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś - dokładnie, tyle ze w pewnymi wyjątkami, np Tony Halik i Dzikowska, ludzie którzy z tych podrózy robia styl i cel zycia, sami je planują, organizuja, do dzikich krajów np. CZarna Afryka itp. Zdobycie samemu bieguna- to co robią polarnicy, to hobby, ale zostac tam zawiezionym przez kogos, juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że po prostu w CV, krótkiej notce o sobie czy luźnej rozmowie z nowopoznaną osobą rzuca się takie ogólniki żeby niepotrzebnie nie rozwlekać tematu - bo zwyczajnie nie ma na to miejsca, rozmówcy może to nie interesować itp. A potem przy bliższym poznaniu takiej osoby dowiadujesz się że lubi science fiction, zna całą klasykę gatunku, kto jest jej ulubionym autorem itp. Nie uważam że w swoim hobby trzeba być od razu wybitnym specjalistą, nie każdy interesuje się czymś na tyle długo i nie zawsze pozwala mu na to czas/finanse żeby aż tak szybko się w tej sferze rozwinąć jakby chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobby to coś co lubię, czym się często zajmuję w wolnym czasie x nie bardzo, zreszta w tej definicji z wikipedii, uzywaja zamiennie dla hobby słowa pasja, wiec wg niej jest to to samo. Jakby to było tylko to, co najczęsciej robimy w wolnym czasie i co lubimy, to hobby wielu ludzi to np. spanie po południu, onanizowanie się, uprawianie seksu, obgadywanie znajomych, palenie papierosów, picie alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś kto pisze że jego hobby to czytanie tzn że nie posiada hobby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobby to nie tylko ambitne zajęcia, nie zapominajmy o tym. A wy nie czerpcie wiedzy z wikiedii i sięgnijcie czasem do tradycyjnej encyklopedii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobby to jest to, co lubisz robić, a pasja jest tym, co kochasz robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hobbystycznie można chodzić do kina. Pasja to wszechstronne zainteresowanie tematem kina i filmu. Hobby to odklejanie znaczków z kopert i gromadzenie ich w klaserze. Pasja to kolekcjonerstwo filatelistyczne np. tematyczne, zbieranie i znaczków, i pieczątek, i całostek, i wydawnictw tematycznych, i studiowanie historii ze znaczkami związanej, i prowadzenie szerokiej wymiany wraz z korespondencją itd. Hobby to śpiewanie z przyjemnością u cioci na imieninach albo na szkolnej akademii. Pasja to studia śpiewacze lub piosenkarskie w Akademii Muzycznej i wiązanie ze śpiewaniem swojej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dlaczego nei czerpac wiedzy z wikipedii? Przeciez to tez encyklopedia, tak samo dobra, tyle ze aktualizowana na bieząco, jakbym miała siegac do starych encyklopedii to dopiero bym bzdury czytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaa czytanie to hobby lepiej wroc dziecko do ksiazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle, ze hobby od pasji do końca sie nie odrózni, ale pasja to takie po prostu baardzo silne hobby, które nas kompletnie ogarneło, tak ze dostalismy na tym punkcie fioła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×