Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ssselcia

Jak oduczyć kota darowania

Polecane posty

Mam kota - wpełni wykastrowany, niesamowity pieszczoch, problem w tym, że on sukcesywnie przynosi pod dzrzwi wejsciowe (zawsze wcześnie rano) swoje zdobycze, z rguły są to myszy, szczury, ptaszki, raz nawet sroka, krety a ostatnio przyniosł wiewiórkę!!! Wycgodząc z domu do pracy o 6 przed sobą mam poćwiatrowana myszkę czy szczura - mniejsze gryzonie ćwiartkuje nawet na 3 części. W domu mieszka 3os rodzina, mąż i córka, przytrafiła wam się taka sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło ze strony kota, ze przynosi już martwe i pod drzwi. kot mojej babci miał zwyczaj przynosić jeszcze żywe myszy i ganiać je w łazience...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje tak robią codziennie-pokazują że polują na myszki...to ich instynkt...możesz ochrzanić i pochwalić...i kochać dalej przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli co? przeczekać do pierwszego śniegu :) wówczas siła go na ogród będzie się pchało... odnośnie gonoenia myszy przez kota w domu - raz miałam taką sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on was po prostu
kocha:-) jak słodko a ty go chcesz oduczać to jak wyznanie milości u ludzi my mówimy kocham cię a on myszkę daruje co za kot:-) super kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
Nijak :P To jest naturalne i zdrowe zachowanie, które dostajesz w komplecie z kotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzut na klatę
David Taylor radzi pochwalić kota i dyskretnie pozbyć się daru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzut na klatę
Otulona, jaka ty móndra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie oduczysz... mój mimo że nie jest wychodzący upolował ostatnio na parapecie gołębia.. myślałam, że padnę z wrażenia takie kotki już są, polują, łapią a później dumnie się chwalą i oddają swej ukochanej właścicielce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość csKCM
musisz go pogłaskać za to ze przyniósł zdobycz bo inaczej sie obrazi, nie oduczysz, może mu sie znudzi mój pare razy przyniósł i już nie przynosi, jest chyba zbyt leniwy i nie chce mu sie łowić, czesto przesiaduej w domu i śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założyć kotu obrożę z dzwoneczkiem, wtedy już nic nie upoluje i tym samym nie będzie przynosił. Ale może nabawić się kompleksów i popaść w depresję :D A nawiasem mówiąc, nie żal ci tych ptaszków? Dzwoneczek na obróżce uratuje im życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość csKCM
obróżka nie zawsze jest bezpieczna, mój kiedys sobie zaczał sciagać i mało co sie nie udusił, nie dał sie dotknąć strasznie drapał, wbijał pazury, w koncu z wielkim trudem przecieliśmy tą obróżke bo zdjąć nie dało by rady, prędzej by sie kot wykonczył dodam ze on miał wtedy kilka miesiecy a starszy kot tym bardziej nie zaakceptuje obróżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczyna anty kot
zlej go ! to nie do pomyslenia ! dobrze że palą koty na stosach wredne drapichrusty krzywdzą bezbronne ptaszki i myszki :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczyna anty kot
moja stara tez spalili na stosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obroża ma być tak luźna, aby kot mógł się z niej uwolnić- jeśli trzeba. Moja kotka poznała obrożę w wieku +-10 lat i nie zwróciła na nią uwagi:) Nosi jak swoją:classic_cool: Z tym dzwoneczkiem dobry pomysł. Ale na kotku to się na pewno odbije:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kotka na szczęście co najwyżej ćmę upoluje, ale to kanapowy kot, nie wychodzi na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot śpi w łóżku mażeńskim :) naszym, jada wybrane i zaakceptowane przez siebie wędliny, wypuszczam go ok 4.30 - 5.00 wychodzi zawsze drzwiami tarasowymi od sypialni, i nauczył się że poluje wówczas, nawet pies u nas nie ma tak szczęśliwego życia, kot dopomaga sie przytulania, pies skacze po mnie jak chce biegac, codziennie biegam wiec pies wgrał i zapisał ta informację, i nie odpusci - husky, w przeciwnym razie przekopie tuje jako wyraz niezadowolenia, co do kotow trudno maż kiedyś tam przygotował łopatę no ale bez przesady ileż tych zwierzaczkow mozna chować na ogrodzie, kiedyś przyniósł kreta ktory grzebal trawnik, wyplenic go nie moglam kot go zlapal i od tej chwili spokoj :) Niemniej dziękuje za odpowiedzi, to taka kocia partycypacja w żywności hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej wiesz, że kot Cię kocha ;) Ciesz się. A rozpieszczone zwierzaki to szczęśliwe zwierzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.eioba.pl/a/25kg/dlaczego-kot-czyli-odpowiedzi-na-trudne-pytania Dlaczego kot przynosi Ci nieżywe lub umierające stworzenia? Jest co najmniej kilka różnych teorii takiego zachowania: - Twój kot przynosi Ci prezent, doceniając opiekę i karmienie, bądź jako znak miłości. - Twój kot uważa, że jesteś niekompetentnym łowcą i próbuje Cię nauczać. - Kot przynosi swoją zdobycz tam gdzie jest bezpiecznie i gdzie zazwyczaj jada. - Kot chce się upewnić, że masz świeże jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytałam całego tematu, ale mój kocur ma dokładnie to samo... pomimo, że jest wykastrowany, zawsze w sezonie letnim przynosi w pół żywe zwierzątka do domu, a ja zawsze te biedactwa muszę albo do weterynarza zawozić, albo robić mini pogrzeby :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |Anke
On Ci grozi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynosi w ramach wdzięczności ! Pokazać jak cie kocha proste ! No nic nie zrobisz może mu to kiedyś popuści hehe mój tez tak ma przywykłam, choć nieraz się upłakałam za niektórymi stworzonkami które mi przynosi, a znajomej potrafi do domu wnieść i położyć obok na poduszce, wiec się ciesz nie masz TAK ŹLE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz zjeść przy nim to co przyniesie z głośnym mlaskaniem i jękami zachwytu, czy naprawdę jesteś tak tępa, że nie rozumiesz, że on cię dokarmia i znosi najlepsze kąski specjalnie dla ciebie? To wyraz najwyższego szacunku ze strony kota więc go nie rozczaruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dekalogowata ze chcicom
Dzwoneczek zawieszony na obróżce. Gdy jeszcze mieszkałam w dużym domu, mój łazik dzwonił, straszył swoją zwierzynę i przestał w końcu przynosić, bo niczego nie mógł upolować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dekalogowata ze chcicom
Dzwoneczek zawieszony na obróżce. Gdy jeszcze mieszkałam w dużym domu, mój łazik dzwonił, straszył swoją zwierzynę i przestał w końcu przynosić, bo niczego nie mógł upolować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dekalogowata ze chcicom
Upsik, dwa razy poszło. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×