Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Morwa999

Jak pilnować wagi w ciąży i uniknąć rozstępów?

Polecane posty

Gość Morwa999

Boję się, że za dużo przytyję. Mam 158, waga 46 kg, jak się nadmiernie rozrosnę to cała popękam ( mam na myśli rozstępy). Jak "pilnować" wagi w ciąży. Dopuszczam + 12 kg ale nie chcę się też głodzić, bo marzę o zdrowym brzdącu. W którym tyg zaczęłyście przybierać na wadze? Macie rozstępy? Ja jestem w 9 tyg ciąży. Jak zapobiegać rozstępom? Doradźcie coś kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed ciążą ważyłam 52 kilo przy 175 cm wzrostu. W ciąży mimo zdrowej diety bardzo utyłam (niestety ciąża leżąca). Smarowałam ciało balsamami przeciw rozstępom ( i to tymi z górnej półki cenowej). Dziś jestem osiem miesięcy po porodzie. Mam depresję i nienawidzę siebie i swojego ciała. Nie jestem sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na rozstepy to smaruj sie codziennie oliwka dla dzieci a na wage no coz....kazda kobieta ma inny metabolizm i inaczej przechodzi ciaze.Ja przytylam 8 kg w ciazy a jadlam co chcialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytyłam 25 kilo, rozstępy mam nawet na łydkach i przedramionach. Wstydzę się i chcę umrzeć, nikomu tego nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytyłam 25 kilo, rozstępy mam nawet na łydkach i przedramionach. Wstydzę się i chcę umrzeć, nikomu tego nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem w 10 tygodniu i mam prawie -5 ale wymiotuje codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
Smaruję się tą oliwką w żelu dla dzieci, masuje codziennie miejsca zagrożone szorstką gąbką, ale mimo to panikuje, bo każda chce wyglądać po ciąży w miarę normalnie... Tylko tego tycia się boję, podobno zachcianki to koszmar, musisz zjeść to na co masz ochotę bo Cię skręca, czy to prawda?? Jem więcej słodkiego teraz i to mnie przeraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz ja wymiotowałam co dzień do końca ciąży, a i tak tyłam :(. Naprawdę nie życzę tego nikomu. Zawsze byłam zgrabna i pewna siebie. Teraz co dziennie płaczę, wstydzę się wychodzić. Teraz jeszcze te upały :'(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś przeraźliwie chuda (ja byłam chudzielcem, a ważyłam 48kg), jak i po co chcesz pilnować wagi w ciąży??? to nie jest kwestia obżerania się, ale innej przemiany materii. I nie pocieszę - możesz się smarować czymkolwiek ale to zadziała bardziej jak placebo - jak masz mieć rozstępy to będziesz mieć, nawet jakbyś nie przytyła. Jak szłam do porodu to ważyłam 56 kilo a rozstępy i tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wszystko zależy od jakości twojej skóry, ja nic wielkiego nie robiłam, smarowałam się jak zawsze balsamem po kąpieli i to nie za każdym razem, przytyłam sporo, lecz nie mam na ciele ani jednego rozstępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z zachciankami to prawda nie zaznasz spokoju poki nie zjesz tego na co masz ochote ;) przynajmniej ja tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
Trochę się przestraszyłam. Moja Mama nie ma rozstępów ale najstarsza siostra ma trochę... Całe życie leżałam na słońcu i pewnie moja skóra nie jest w najlepszej kondycji, mimo że ją smaruję 2 x dziennie. Nie jestem właśnie aż takim chodzielcem, mam dziwną budowę... Nie mam ani jednej kości wystającej, tylko ręce mam chude a ciało takie w miarę normalne. Nosze rozmiar 36 więc do patyczaków nie należę. A nie chcę aż tak przytyć, bo musiałabym jeszcze na siebie wydać trochę kasy bo w nic się nie zmieszczę z przed ciąży... A wydatki będą inne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu ta od 8 kg.Nie wiem ale ja mialam tylko jena taka mega mega zachcianke na ogorki konserwowe.Zezarlam prawie caly sloik a poznuej jak kot wymiotowalam.Pozniej nie mialam zachcianek,tylko jadlam to na co mialam ochote tak jak teraz nie bedac w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przytylam 11kg.Jak wyszlam ze szpitala mialam juz 6kg mniej. Po prostu jak nigdy pilnowalam godzin posiłków, prawie wcale slodyczy, zadnych dokladek.Ale nigdy sie nie glodzilam.Brzucha nie smarowalam niczym.moja mama tez miala gladki brzuch po ciążach wiec moze to geny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
Hmm, będę się starała jeść w miarę zdrowo... A z tych słodyczy ciężko zrezygnować, jestem lodopochłaniaczem teraz:/ Staram się owocami zaspokoić potrzebę węglowodanową, ale to nic nie daje. Nie kupuję nawet słodkiego... Ale każdy coś przynosi i jak tu nie zjeść;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytylam w pierwszej ciąży 27 kilo, a nie jadlam więcej niż przed ciąża. Dlugo gubilam kilogramy, zostaly rozstepy, i rozciągnięta skora na brzuchu. W drugiej ciąży przytylam 8 kilo, nie pojawily się nowe rozstepy. Smarowalam się różnymi specyfikami. I niestety nie pomogli. Mam rozsrepy od kolan po biust, teraz są blade plus skora na brzuc****est niezbyt ciekawa ( dolna partia). Ale przyzwyczailam się, nosze latem szorty, brzucha nie pokazuje ( obecnie wazę 54 kilo przy 160 cm wzrostu). Po prostu zaakceptowalam swoje cialo i odkladam na plastykę brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morwa możesz pochlaniac sorbery bez wyrzutów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
Głupio, ze pytam.. Co to sa te sorbery? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marisza123
nie obżerałam się w ciąży, a i tak przytyłam 20kg. Rozstępów nie mam wcale. Smarowałam się balsamem przeciw rozstępom z Ziaji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 9 latka
Ja przytyłam 14 kg troszkę rozstępów na boczkach ledwo je widać, trzeba się naprawdę przyjrzeć i troszkę na piersiach, widać błyszczące kreseczki ale jakoś się nie załamałam, jestem tak do nich przyzwyczajona ze teraz głupio bym się czuła bez nich. Aha no i po urodzeniu 10 kg mniej, po 2 msc jeszcze 7kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 9 latka
Aha nie smarowałam się niczym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
Kupię sobie rolki po porodzie a rozstępy pokocham :P Chyba nie ma wyjścia... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak bedziesz musiala kupic ciuchy ciazowe, bo brzuch i piersi urosna. Ja przed ciaza bylam normalnej budowy 165 i 55 kg. Teraz w 28 tygodniu waze 62 kg ale juz od 10 tygodni nie mieszcze sie w swoje ciuchy - nawet w te luzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
Mam dużo leginsów, myślałam o tym żeby kilka starych par rozciągnąć i kupić, po porodzie kilka rzeczy nowych, ale całej garderoby nie wyobrażam sobie wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje ciało stało się brzydkie po ciąży :( nie dość, że przytyłam 18 kg to jeszcze zostały mi rozstępy na boczkach, wewnętrznej stronie ud i pod kolanami a w 7 miesiącu ciąży pojawiły się także na brzuchu pomimo smarowania oliwką. straszne. po ciąży zrzuciłam 6 kg i jeszcze dodatkowe 3kg w domu, ponieważ miałam problemy z układem trawiennym, zbyt szybko wróciłam do normalnego jedzenia a powinnam była być na diecie (miałam cesarkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po porodzie planuje wrocic do moich starych ciuchow. Jednak na czas ciazy bedziesz musiala sobie kupic nowe ciuchy bo chocbys nawet niewiele przytyla to brzuch i biust beda ogromne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam ze jak stoje tylem to wygladam identycznie jak przed ciaza. Dopiero z boku i z przodu widac brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na rozstepy smaruje sie mustela i na razie nie mam ani jednego. Chociaz jeszcze 2 miesiace przede mna wiec moze cos sie pojawi (oby nie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwa999
To czeka mnie dużo wyrzeczeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przytylam 8,5kg. Bardzo pilnowalam tego co jem, liczylam kalorie, zero spelniania zachcianek, nic smazonego i tlustego, zero slodyczy. Warzywa, chude drobiowe mieso badz ryby. Rozstepow nie mialam. Smarowalam sie oliwka ujedrniajaca z q10 na zmiane z balsamem przeciwrozstepowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×