Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmora buciorowa

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

Polecane posty

Gość zmora buciorowa

pytanie jak w temacie. czasami jak założę za ciepłe buty to pocą mi się stopy i później niemiłosiernie śmierdzi. staram się używać odpowiednich kosmetyków do stóp ale wiadomo - czasem się zapomni. chciałabym taki właśnie 'zapach' usunąć z moich zimowych butów. są to buty zamszowe na 'misiu' i nie mają suwaka - są jednolite, wkładane. bardzo lubię te buty i są najcieplejsze, jakie mam więc chciałabym w nich chodzić ale ciarki mnie przechodzą na myśl, że miałabym je zdjąć u znajomych :O jak mogę usunąć ten 'zapach'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są spraye do butów. Po każdym użyciu spryskaj je, bo grzyb się rozwija, a to niemiłosiernie śmierdzi. W każdy dobrym sklepie obuwniczym dostaniesz taki spray :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaciekrece, u la la
1. Zostaw je na całą noc na balkonie (lub włóż do zamrażarki). 2. Potem wsyp mieszankę sody i herbaty. 3. po całym dniu znowu na balkon 4. weź wkładki filcowe, pokrop kroplami miętowymi i możesz nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zmory buciorowej
myć nogi proste ;) albo częściej nie od święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki ...........
ja zmieniam często skarpetki i się myję to mi buty w ogóle nie śmierdzą acha i zmieniam buty jak chodzę na zewnątrz to po przyjściu do domu/pracy mam inne kapcie/buty i problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada: po pierwsze
odour control scholl- dezodorant do butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pani wasza
myc nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony_szal
no tak niestety tak bywa, że niektóre buty przyczyniają się do powstania nieprzyjemnych zapachów, ale jest na to sposób. Wystarczy do butów włożyć herbatę. Najlepiej granulowanej nasączonej jakimś olejkiem. sprwadziłam działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same debilki chyba
też mam taki sam problem w pantoflach, w skórzanych markowych włoskich pantoflach założone 4razy po jakieś 2-3 godziny, nogi mi się pocą oczywiście jak każdemu chyba jak jest 30pare stopni na dworze, do tego zawsze nogi mam zasypane mieszanką na pocenie z apteki kwasu salicylowego i borowego mimo tego musiały sie troche nogi spocić a buty schowane do pudełka się zaśmierdziały i nie mówcie mi że buty ze skóry nie bd śmierdzieć bo śmierdzą i to strasznie a spray sholla sobie z tym nie radzi, zależy jaką sie skóre trafi pewnie jakie wkładki itd bo poprzedmnie buty miałem gówniane za 100zł i nic im nie było... pozdrawiam wszystkie najmądrzejsze co nie wiedzą a sie i tak wypowiedzą wszędzie kretyni w tym internecie na każdym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja stosuję preparat do sanityzacji obuwia firmy raccoon, i bardzo dobrze się sprawdza. Spryskuję środek, zostawiam na noc do wyschnięcia i później przez ok. miesiąc mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety ten zapach bierze się stąd, że w bucie rozwijają się bakterie i grzyby, i to one tak brzydko pachną. Śmierdzące buty trzeba porządnie zdezynfekować, żeby usunąc zapach. Niestety rady typu włóż buty do zamrażalnika są o kant d rozbić, bo tylko sprawiają, że mikroby wchodzą w stan przetrwalnikowy. Rzeczywiście przez dwa dni jest ok, ale potem budzą się i buty znowu śmierdzą. Już nie mówiąc o tym, że jak ktoś miał grzybicę, albo ma skłonności do łapania infekcji, to dezynfekcja obuwia jest absolutną koniecznością ze względu na zdrowie. Najbezpieczniejszy i najpewniejszy sposób, to oddać je do ozonowania i pokrycia jonami srebra, ja akurat moje wysyłam do firmy zlikwidujzapach.pl i jestem bardzo zadowolona, ale są tez inne firmy, które to robią, tylko koniecznie zwróćcie uwagę na to, czy stosują srebro, bo srebro jeszcze bardzo długo zostaje na bucie i działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×