Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak przezyc ostatnie tygodnie ciazy???

Polecane posty

Gość gość

Fatalnie sie czuje a zostal prawie miesiac. Kazdy dzien to wiecznosc i katorga. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dasz rade jak my wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby mnie ktos uprzedzil jak naprawde wyglada ciaza nigdy bym sie nie zdecydowala na dziecko. Czemu kazda meczy sie w ciszy i o tym nie mowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie narzekaj, urodzisz to zapomnisz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co ci takiego strasznego się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Latwiej by bylo napisac co sie nie dzieje... Jednym zdaniem czuje sie jak przewlekle bardzo chory. Kto nie moze ani jesc ani sie ruszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej bywa tak, że ostatni miesiąc się ciągnie w nieskończoność :P Jedne przechodzą go łagodnie a inne trochę mniej. Nie marudź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu o tym kobiety nie mowia??? Naprawde nie mialam pojecia ze ciaza moze byc taka ciezka. Gdyby chociaz 1 osoba mnie uprzedzila... Teraz za pozno... Chcialabym umrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby umrzeć to będziesz błagać na poro dow ce . To dopiero Jazda aaa aaa :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie kazda ktora to przeszla ma satysfakcje patrzac jak mecza sie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dasz radę, pomyśl tylko, że: masz wolne obie ręce nie musisz wstawać do kogoś w nocy nikt nie krzyczy nad uchem możesz isć do toalety lub pod prysznic kiedy tylko masz ochotę ,możesz leżeć i nic nie robić możesz spać, kiedy chcesz możesz jeść, kiedy chcesz możesz wyjsć, kiedy chcesz i jeszcze wiele innych pozytywów obecnego stanu mimo tych wszystkich dolegliwości nie raz zamarzysz, żeby schować dziecko znowu do brzucha :) jak Ty przeżyjesz poród i połóg, jeśli już teraz jest tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No skoro my przeszliśmy i się dali to inne też przejdą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie moge jesc bo wymiotuje, nie moge chodzic bez bolu i pomocy 2 osoby, nie moge spac bo mam bezsennosc, nie moge wyjsc gdzie i kiedy chce bo nie moge chodzic z bolu... nie wiem jak wytrzymam polog bo nikt mi nie powiedzial jak naprawde wyglada ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to faktycznie nienormalne. A co na to twój lekarz? Dlaczego nie możesz chodzić? Masz mieć cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co na to lekarz? ze tak to juz bywa i najwazniejsze dobro dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez źle znosilam ciążę. Na porodowke szlam z szerokim uśmiechem bo wiedziala ze zaraz będzie po i przytule swojego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w ciąży czułam się świetnie, bardzo dobrze wspominam ten czas, wiadomo koncówka troszkę gorzej ale nie było źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalamuje mnie podejscie - najwazniejsze dobro dziecka... a co z matka? w momencie gdy zachodzi w ciaze jej zdrowie sie nie liczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestan jeczec, bo na wymioty zbiera ! KURNA JAKIE to wszystkie delikatne, ciąza to takie straszne, nie moge sie ruszac, jestem gruba, mama wielkie cycki i wielki brzuch, zostana mi rozstepy i o z moja super figurą ?! :P Dziecko, z piaskownicy to wyrosłas w koncu ? Matka chcesz byc, a nie potrafisz sama siebie ogarnąc ! Bidulka dzidziusia jej zrobili i teraz taka pokrzywdzona przez los... Trzeba było dalej bujac sie po imprezach, kolekcjonowc przygody i buty, a twoim najwiekszym zmartwieniem byloby w co tu sie ubrać na wyjscie !:P Po grzyba ci było to dziecko, sprawca twoich nieszczęść ? Ciąza to nie choroba, przestan sie nad soba uzalac i pomysl , ze przed toba jeszcze o wiele wiecej ciezkich sytuacji wymagajacych dzialania sprawnego i kondycji, a ty juz w ciazy jeczysz i uzalasz sie jakbys umrzec zaraz miala.. Pewnie, ze mozna miec gorszy dzien.. Pewnie , ze moze bolec i byc niewygodnie.. Ale to TYLKO CIAZA , nie jestes bezterminowo przykuta do łozka inwalidka zeby tak sie uzalac.. no chyba ze jestes inwalidka umysłowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram gościa. Ja jestem w 39 tygodniu, też mnie wszystko boli, ciągnie, spać nie mogę i zgaga. No takie uroki końcówki. Ale funkcjonuję w miarę normalnie, mam już dwoje dzieci, trzeba do szkoły wyprawić jedno i cały dzień zająć się drugim, do tego dom na głowie. I jest ok, inaczej bym się zanudziła, poza tym dni szybciej zlatują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 38 tc i też już mam serdecznie dość, tak to już jest na końcówce...stopy spuchnięte, biodra i pachwiny bolą, ciągle zmęczenie a spac się nie da, gigantyczna zgaga...ale co zrobić, mieszkanie trzeba ogarnąć, zakupy zrobić, zająć się dzieckiem , trzeba przetrwać, nic na to nie poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz juz nie poradze... Gdyby mnie ktokolwiek uprzedzil nigdy bym sie nie zdecydowala na ciaze ale mam wrazenie ze o tym nie wolno mowic. To temat tabu i kazda w ciszy zagryza wargi... Dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mnie ktoś pyta, to opowiadam, a jak nie, to nie. Moja ciąża, planowana i nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Zresztą na logikę, jak sama nazwa wskazuje, może być ciężko. Mogłaś też sobie coś poczytać na temat dolegliwości ciążowych, a nie teraz marudzić. Dla posiadania dziecka można się chyba trochę poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie wiem jak wytrzymam polog bo nikt mi nie powiedzial jak naprawde wyglada ciaza " x x x Autorko - jaja sobie robisz, prawda? A ja dziecko będzie miało twardy brzuszek i kupkę ze śluzem albo będzie się darło przez 5 godzin ciągiem to też się poczujesz oszukana, bo nikt Ci nie powiedział, że tak może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Czemu kazda meczy sie w ciszy i o tym nie mowi? " x x x Autorko, nie przesadzaj, bo nie każda się męczy to raz (dla wielu to piękny czas). A po drugie - jeśli któraś znosi ciążę gorzej, ale zaciska zęby, to może dlatego, że nie jest taką cipą, która całe dnie narzeka, że boli i strzyka. Jak ktoś tu wcześniej napisał TO TYLKO CIĄŻA. Jak dostajesz kataru to też uprzykrzasz wszystkim życie w koło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Gdyby mnie ktokolwiek uprzedzil nigdy bym sie nie zdecydowala na ciaze " x x x Powiedz swojemu dziecku jak dorośnie, że nie chciałaś go mieć, bo Cię plecki w ciąży bolały. Autorko, jesteś żałosna i kompletnie nieodpowiedzialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porownujesz ciaze do kataru??? Widac ze lekko znioslas ciaze i sie madrzysz teraz. Ja nigdy nawet jak mialam grype i goraczke nie szlam na zwolnienie lekarskie, ale okres ciazy od poczatku jest dla mnie koszmarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha to nie żaden temat tabu :) mnie wszystkie koleżanki w ciąży czy po ciąży opowiadały, jakie miały trudności. Jedna do 6 miesiąca rzygała prawie codziennie, drugiej tak spuchły stopy, że w ostatnim miesiącu (było lato) chodziła w sandałach męża, jeszcze inna mówiła o hemoroidach i o tym, że przez jakieś tam zatrucie przybrało jej się aż 31 kilo! Tak więc dla mnie objawy ciążowe nie były żadną niespodzianką. Ale wiesz co? One to wszystko opowiadały z uśmiechem na twarzy, bo wiedziały, że to tylko przejściowe. Żadna nie żałowała zajścia w ciążę!!!!!!! I jeszcze coś. Wszystkie te swoje ciąże (zresztą ja też) przeszly na tyle aktywnie na ile były w stanie. Jedna z nas pracowała do 34 tygodnia do 18 a po pracy skakała w domu na piłce przez co najmniej pół godziny. A no i chodziła do i z pracy pieszo - 2 km. Jeszcze inna, niepracująca, całą ciążę spędziła a to na basenie a to na jodze dla ciężarnych a to specjalnym fitnessie. !!!!!!! Ciąża to nie choroba, a jak masz gorszy dzień czy tydzień to uwal się na kanapie na lewym boczku i poczytaj fajną książkę na poprawę humoru i przestań się nad sobą użalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lezec nie moge bo wymiotuje od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×